Probleme server

Info
Imagine
admini principali: Eseth Killer, Nik, DeeJay | Top jucatori

Moderatori: DeeJay, Eseth

Re: Probleme server

Mesaj #41 » de Adrian » 28 Feb 2013 23:01

va trebuie un ssd pt servere :D procu si ramu sunt OK
Failure is a choice ...

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #42 » de Eseth » 28 Feb 2013 23:30

sliCk (Re: Post 41), Unitatea de memorie externa conteaza cel mai putin pentru un server si, practic, nu afecteaza productivitatea. Nu are sens SSD pentru servere de jocuri.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #43 » de DeeJay » 28 Feb 2013 23:51

sliCk (Re: Post 41), e clar, si eu care ma gandeam ca ne trebuie o placa pciexpress raid 0 cu vreo 4-5 ssd... dude wtf??! e un server de css nu server cu baza de date google :)
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #44 » de Adrian » 04 Mar 2013 23:10

ati scapa de anumite momente in care sacadeaza. era vb mai mult de timpul de seek al unui SSD decat de viteza de scriere/citire. aveti mai multe servere pe pc u ala ... nu e unu singur. chiar daca nu cere mult de mancare un sv, cand se "intampla" ceva pe mai multe servere in acelasi timp, un hdd nu are timp sa raspunda ... parerea mea ... netestata. era vb de un ssd de 2 lei ... cat de mic posibil, nu tre sa imi sariti in cap :))
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #45 » de DeeJay » 04 Mar 2013 23:16

sliCk (Re: Post 44), pe server sunt hdd de server de 7200rpm cu cache 32MB.. transfer undeva la 100MB/sec.. swap sta mereu pe 0 ca e ram destul.. oricum nu se mai plang astia.. in schimb nu stie eset cum sa faca sa se impuna ratele de la server la toti jucatorii la fel.. ca unii au rate 20 altii 30 altii 66 etc.. tre sa fie la toti la fel ca sa mearga bine..sa inregistreze hiturile
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #46 » de usturoi » 06 Mar 2013 22:30

Salut,am s o problma c server-ul de css!! cand se schimb haaa si u nu o am imi scrie asa de ex :Missing map maps/$2000$_new.bsp, disconnected!
dc? e de la mine sau de la server?
dc nu downloadeaza harta? 8-|
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #47 » de Eseth » 06 Mar 2013 22:56

usturoi (Re: Post 46), Ai vreun autoexec cu filtru la descarcarea hartilor custom de pe server? Am verificat pe server si pe fast download hartile sunt prezente, au aceeasi versiune. Probabil ca ai intrat pe un server unde era alta versiune a hartii sau alta harta in genere cu aceeasi denumire, sterge harta care o ai la tine in client (Steam/steamapps/<user>/counter-strike source/cstrike/maps) si incearca inca o data s-o descarci de pe server.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #48 » de Adrian » 12 Mar 2013 19:06

rata de transfer e mai mult decat suficienta, era vb de nr max de operatii pe secunda si timp de accces ... care sunt de muuuulte ori mai mici decat la un SSD. oricum era oarecum exagerata ideea :))
cu privire la rate ... e cu dus-intors .. am mai vb cu eseth despre asa. Cea mai usoara solutie e sa setezi in server cfg un minim si un maxim care sa fie OK pt ce e in stare sa faca sv, si sa pui un plug in care sa restrictioneze accesul pe sv pt cei care nu respecta asta. si atat.
problema e ca sunt multi care nu poti sa ii fortezi sa joace cu setari pt tick 66 pt ca nu au decat 30 de fps ... ce faci cu aia?
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #49 » de DeeJay » 12 Mar 2013 19:08

astazi am facut un mic upgrade la masina, am pus procesor c2d 8400 3Ghz, 6Mb cache, si 4G memorie la 1066 ddr2 (kit dualch)
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

pentru cine are probleme cu sunetele pe mapa cs_cabaret

Mesaj #50 » de DeeJay » 24 Noi 2013 19:27

Am atasat o arhiva cu sunetele de la mapa (alea feminine :)) ) trebuie sa descarcati arhiva sa o desfaceti si folderul sound din arhiva sa il copiati in \steam\steamapps\common\Counter-Strike Source\cstrike\download
Asa ar trebui sa auziti normal sunetele feminine ale tarfelor din restaurant :D
Fişiere ataşate
sound.zip
(1.17 MiB) Descărcat de 287 ori
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 22 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks