Probleme server

Info
Imagine
admini principali: Eseth Killer, Nik, DeeJay | Top jucatori

Moderatori: DeeJay, Eseth

Re: Probleme server

Mesaj #31 » de Eseth » 17 Ian 2013 23:57

Cristina (referitor la Postul 30), Merge, poate nu asa de bine cum ar trebui, dar merge. Din pacate nu am putut seta timpul pe care il are jucatorul ca sa-si micsoreze pingul inainte ca sa primeasca kick.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #32 » de Adrian » 18 Ian 2013 10:20

Ce plugin de ping aveti? Hpk? Cum e setat?

[ Post made via Android ]
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #33 » de DeeJay » 04 Feb 2013 20:15

Aud pe server ca lumea zice ca sacadeaza..aici de ce nimeni nu se plange?
Vreau sa spuneti ca sa stim cand ceva nu merge.. asta daca va pasa.. NOUA NE PASA!!
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #34 » de Stefan » 04 Feb 2013 20:25

DeeJay (Re: Post 33), Eu nam vazut nici o problema, la mine a mers perfect si am vazut ca si la alti jucatori lea mers, poate e de la netu lor sau calculator
"He who strikes terror in others is himself continually in fear."-Claudius Claudianus
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #35 » de Eseth » 04 Feb 2013 21:09

Stefan (Re: Post 34), Nu nu, mi-au zis unii jucatori pe server si mi-a raportat si Cristina ca sacadeaza din cand in cand. La mine personal se simte cum frameaza putin cate o secunda o data la 3-4 runde, in special cand e serverul mai plin + cand se joaca si pe serverul de CS:GO si mai intra jucatori cu boti pe TF2. In fine, asta nu e normal. Normal e cand le merge tuturor bine (exceptie doar cand jucatorul are net de tot rahatul, aici serverul nu e de vina cu toate ca am auzit ca si unora carora le mergea bine serverul si au net bun le sacadeaza). Pana acum am incercat mai multe setari la rate, dar nu a dat mare efect. O sa ma mai consult cu cine se pricepe sa ma ajute.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #36 » de Adrian » 05 Feb 2013 20:47

Eseth poti sa imi zici ce hardware aveti pt servere? in special proc ram si hdd/ssd
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #37 » de DeeJay » 05 Feb 2013 20:48

sliCk (Re: Post 36), proc: Intel Core 2 Duo E6750, mem: 4g ddr2-800, hdd 2x160g sata
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #38 » de Eseth » 06 Feb 2013 17:07

Am facut update azi la server si am rezolvat aproape toate problemele aparute in urma acestui update. La moment nu merg pluginurile weapon_restrict si med kit-urile. Daca mai observati ceva probleme, scrieti aici.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #39 » de Oxy » 06 Feb 2013 21:48

salut.sunt niste mape cum ar fii dust4 sau dust 3 care merg foarte rau!!!!!!
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #40 » de Eseth » 06 Feb 2013 21:50

Am scos doar de_dust4, de_dust3 merge normal.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 23 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks
cron