Probleme server

Info
Imagine
admini principali: Eseth Killer, Nik, DeeJay | Top jucatori

Moderatori: DeeJay, Eseth

Re: Probleme server

Mesaj #21 » de Gh30 » 11 Dec 2012 03:35

Tocmai am reusit si eu sa intru pe server cu shitty net :D si nu imi merge bine serverul. Adica se blocheaza cateva secunde si apoi isi revine. Nu stiu sigur daca o fi de la netul meu, dar au mai fost 2 jucatori pe server si ziceau ca si la ei era la fel. Si am probat si pe un server din germania si acolo imi mergea bine. :-?
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #22 » de Adrian » 11 Dec 2012 17:45

Mai, la mine merge bine. Nu se blocheaza, iar din ce vad nu mi se mai intampla aproape deloc sa apasa 30 de gloante din 3 metri si sa intre 2 sa sa dau 90 dmg in 6 gen ...
Singura chestie ar fi o eroare ieri seara ceva de genul game buffer overload ... dar nu cred k are legatura. Incearca sa setezi minim la 45 sau ceva de genu sa vezi daca dispare problema cealalta cu blocatul, desi nu cred k sa aibe legatura.
Si playerii ar tb sa isi faca setarile cum trebuie (cl_interp, interp_ratio, fps_max etc).
Am vazut ca sunt playeri cu f putin fps, gen 30-40 ... aici serverul nu poate sa faca mai nimic ... mai ales daca e setat pe 66

\ post actualizat: 11.12.2012 | 5:28 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


Pe hartile mici, si cele de awp, la inceput de runda serverul are un drop pana la 45 tick ... se face lag din cauza asta. incearca cu min 45
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #23 » de Eseth » 11 Dec 2012 21:07

Am intrebat pe cativa si au zis ca le merge bine, cel putin nu le merge mai rau. Iar daca zici ca tie iti merge mai bine si nu se mai intampla sa dai hit dupa colt sau probleme cu hitboxurile, inseamna ca a avut efect totusi.
Desi pe public pot aparea diverse probleme legate de diferenta ratelor la client si server si multora le merge prost, eu nu m-am plans niciodata decand s-a facut upgrade la hardware-ul serverului. Se mai intampla sa am un mic packet loss si un choke mic (foarte rar), e de la netul meu, in rest se misca foarte bine. Vreau sa vad si eu cum se joaca cu ratele modificate sa simt si eu diferenta, in orice caz, pentru mine nu va fi substantiala. :)

Daca simtiti ca va merge mai prost decat inainte, scrieti aici ratele cu care jucati.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #24 » de Adrian » 12 Dec 2012 09:41

Sa vedem daca le setezi la 45-66 daca mai face lag la inceput de runda ... bineintels daca ai timp si vrei sa incerci. pe hartile mari nu ai timp sa iti dai seama, dar pe un awp lego sau 2000 se vede.
Daca mi-ai trimite pe privat o copie a server.cfg ... poate mai arunc un oki ... cat ma pricep
Numai bine!
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #25 » de Eseth » 12 Dec 2012 16:56

sliCk (referitor la Postul 24), Am micsorat sv_minupdaterate si sv_mincmdrate pana la 45 sa aiba serverul unde sa scada pentru ca 33 cum era inainte era prea putin. Sa vedem ce iese.

Ti-am trimis in PM server.cfg sa vezi si tu.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #26 » de Adrian » 15 Dec 2012 22:22

o sa ma uit dar acum sunt mai ocupat. vad ca azi iar sunt unii cu rate 33 si iar merge aiurea. nu ma plang doar eu ...
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #27 » de Adrian » 17 Ian 2013 22:44

OK, acum ca am reusit sa rezolvam ceva cu sv, poti sa imi trimiti o copie dupa cfg-ul la rank? trebuie sa fie ceva nasol acolo. in loc sa urc tot cobor .. :D
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #28 » de Eseth » 17 Ian 2013 23:38

sliCk (referitor la Postul 27), Nu am bagat nici o setare speciala la rank. Totul e by default. Poti sa vezi pluginu aici. Urcarea/coborarea in rank depinde de rankul jucatorilor pe care ii omori si care te omoara. De exemplu daca ai rank low si omori pe unu din top, poti urca foarte repede. Daca te omoara unu cu rank mai mic si tu esti in top scazi. Plus la asta sunt inregistrati mai multi jucatori in rank decat are jucatorul de pe prima pozitie puncte. La moment sunt inregistrati cca 8900 jucatori, iar jucatorul din top1 are circa 3500 de puncte. Multi jucatori au acelasi numar de puncte si daca pierzi sau castigi un punct poti cobora/urca cu mai multe pozitii.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #29 » de DeeJay » 17 Ian 2013 23:46

singura problema la pluginu asta de rank apare pe csgo, nu inregistreaza headshoturile..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #30 » de Cristina » 17 Ian 2013 23:55

Pe mine ma streseaza tare ca NU merge plug in-ul care da kick la cei cu ping mare... :ymsigh:

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 22 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks