Probleme server

Info
Imagine
admini principali: Eseth Killer, Nik, DeeJay | Top jucatori

Moderatori: DeeJay, Eseth

Re: Probleme server

Mesaj #11 » de GoGe » 23 Aug 2012 18:28

Asta am constatat si eu,viata pica pe jos,o vezi,dar nu o poti lua...Ciudat!
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #12 » de Eseth » 28 Aug 2012 00:13

Gh30 (referitor la Postul 10), Eram plecat pe cateva zile si nu puteam sa aflu despre probleme mai din timp. Am rezolvat acuma. :P
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #13 » de Adrian » 09 Dec 2012 12:13

Salut!
Nu stiu daca e pt toti o problema asta, dar am vazut ca foarte multi jucatori folosesc setarile pt tick 33... cl_cmdrate 33 cl_updaterate 33. Nu puteti sa setati in server.cfg mincmdrate si maxcmdrate 66, si la fel si pt updaterate asa incat toti sa joace cu setari egale? nu e normal sa dai 73 in 6 hituri cu m4 de la 3 metri de el ...
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #14 » de Eseth » 09 Dec 2012 14:11

sliCk (referitor la Postul 13), sv_mincmdrate si sv_maxcmdrate au valoarea 66.
Pot sa setez si la sv_*updaterate valori egale, dar nu e bine sa aiba ambele 66.
La moment e in felul urmator:

sv_minrate 25000
sv_maxrate 45000

sv_minupdaterate 33
sv_maxupdaterate 66

sv_mincmdrate 66
sv_maxcmdrate 66
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #15 » de Adrian » 09 Dec 2012 22:21

OK, nu e chiar bine, dar ati putea macar adauga un plugin care sa verifice ratele si sa dea afara in cazul in care nu se respecta. rate-ul e normal sa varieze, dar cmd si update setate la 33 nu aduc nimic bine.
ms de raspuns oricum
Failure is a choice ...

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #16 » de DeeJay » 09 Dec 2012 22:58

sliCk (referitor la Postul 15), pai daca te pricepi la servere ajuta-l pe Eset sa le imbunatateasca..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #17 » de Adrian » 10 Dec 2012 14:34

Ma pricepeam 1data, cand aveam si eu sv :))
Nu e vb de priceput sau nu. E chestia ca multi profita de asta cu mincmdrate 33 si le seteaza asa. Care e avantajul in a avea un sv tick 66 cand juma de playeri trimit si primesc 33 ?
cl_cmdrate si cl_updaterate seteaza numarul de update-uri dintre client-server si server-client pe secunda. Daca serverul e tick 66 logic cele 2 valori trebuie sa fie 66 si ele. mai mari ar fi inutile pt ca serverul nu duce mai mult si oricum le-ar scadea pana la maximum suportat. mai mici ar insemna ca nu se profita de toata "puterea" serverului (1) si se creaza probleme de hitbox(2). serverul trebuie sa ia mereu decizii pe baza a ceea ce trimiti tu si primesti din el. daca fiecare seteaza cum vrea ... iti dai seama ca nu ajuta cu nimic ...
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #18 » de Eseth » 10 Dec 2012 16:32

Am setat temporar sv_minupdaterate 66 si sv_mincmdrate 66 sa vedem cum va merge.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #19 » de Adrian » 10 Dec 2012 19:50

wow! ms frumos. sper sa nu fie probleme :D
o alternativa ar fi min 33 si max 66 cu plugin care da afara la conectare daca playerul le are setate aiurea. in felul asta serverul are unde cobori in caz de nevoie iar playeru e fortat sa le aibe 66
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #20 » de DeeJay » 10 Dec 2012 19:51

sliCk (referitor la Postul 19), pai sa zici daca se simte vreo imbunatatire ca sa stie Eset
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 22 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks