Probleme server

Info
Imagine
admini principali: Eseth Killer, Nik, DeeJay | Top jucatori

Moderatori: DeeJay, Eseth

Re: Probleme server

Mesaj #81 » de Adrian » 01 Dec 2014 11:06

Mda ... Probabil ai dreptate...

[ Post made via Android ]
Failure is a choice ...

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #82 » de ostil » 01 Dec 2014 18:53

Doamne pai daca ne inchideti gura deja sunteti generatia Ceausescu huuuaaaa :-s
Aveti voice enable 0, aveti in player list optiunea silence ...pfff
Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #83 » de Adrian » 02 Dec 2014 08:56

ostil, am inteles ...
ce nu intelegi tu e ca daca eu intru cu frate meu pe server si sunt si ts cu el, cand unu moare ar putea sa ii spuna celuilalt tot ... si sa vezi dupa aia "codatu" "cheateru" si altele
era o sugestie :)
O alta cchestie care de exemplu MIE nu imi place: de ce sa imi arate cand dau damage cuiva? Dau un he, vad ca am dat 100 dmg si nu a murit nimeni deja stiu multe ... not fair imho. la fel cu trasu la vrajeala prin porti ...
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #84 » de Adrian » 05 Dec 2014 10:29

Edit:
alea 2 secunde sau cat sunt de spawn dau probleme pe awp_ ... tragi, ii dai 450 dmg si nu moare. mai bine scoti he de la warmup, mi ales ca am vazut ca unii fac tk intentionat desi ii avertizezi
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #85 » de Lone wolf » 05 Dec 2014 14:10

sliCk (Re: Post 84), pai trage dupa 2 sec cu awp si o sa-l omori :)) aceste 2 sec te apara pe tine de tk coechipierului cat si cel a adversarului :D
Imagine

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #86 » de DeeJay » 05 Dec 2014 15:02

deci este o problema sau nu?!?
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #87 » de Lone wolf » 05 Dec 2014 15:04

DeeJay (Re: Post 86), NU, mai bine asa cu protectia aceasta de 2 sec. dacat deloc.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #88 » de Adrian » 06 Dec 2014 02:21

Este ...tk se poate face oricând ... Nu doar in alea 2.sec. deci nu esti protejat. Pe cand pe awp tre sa ma uit sa vad daca pot trage sau nu?
Si repet, daca nu lăsati he la warmup nu se mai intampla dezastre ... Acolo e problema ... Nu in timpul rundei. In plus aia cu damage ul care il primeste inapoi cel care trage e aiurea .... De multe ori nu e intentionat ....
Sau alta idee, freezetime 2.secunde la.start ... Desi si asta poate da probleme oarecum pe awp

[ Post made via Android ]

\ post actualizat: 06.12.2014 | 7:06 am (zonă timp forum=GMT+2) /


A trecut ceva vreme de cand nu am mai vb cu eseth, dar daca accepta ajutor pot sa arunc un ochi pe cfg urile dela server. sigur putem gasi o solutie.
Pentru faza cu trasul dintr o runda in alta ajunge freezetime 2 secunde si gata.
Pentru teamkill in baza la warmup trebuie restrict la grenade, adica inlocuite cu deagle sau lame sau ce vrei voi
Iar pe awp_ freezetime 0 si fara spawn protection. Si s-au rezolvat toate
nu e asa greu

\ post actualizat: 06.12.2014 | 7:07 am (zonă timp forum=GMT+2) /


Ar mai trebui reglat in asa fel incat sa nu imi sara tinta in tavan cand imi iau dmg de la coechipier ...

\ post actualizat: 06.12.2014 | 8:25 am (zonă timp forum=GMT+2) /


LE:
problema serioasa: 5 playeri pe sv, printre care si unlock, un codat rus, eu am helper si nu ii pot da ban. problema nu e asta. numarul necesar de voteban-uri e setat prost in cfg, practic trebuia sa ii dam toti voteban, inclusiv el ... adica 5 din 5. fix it fast. o sa pun si demo ul.
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #89 » de Adrian » 09 Dec 2014 19:28

Am mai vorbit asta cu Eseth, dar vad canu s-a rezolvat inca problema. Ieri am petrecut o mare parte din timp ca sa le explic unora pe server ce sunt ratele, ce fac si cum vin setate. Uite cam cum arata situatia pe server
Imagine
Imediat ce am timp o sa fac un topic, tutorial, despre rate, cu civinte cat mai simple, asa ca pentru porci.
Unii din astia cu ratele 20 se teleporteaza, iar restul de jucatori care mai stiu cate ceva se plang ca nu le intra gloantele sua ca dau 90 dmg cu ak in 4-5 hituri .... asta e motivul.
La fel am vazut ca sunt admini care nu stiu sa verifice setarile playerilor. Pentru ei, comanda e zb_netinfo, si cred ca merge cam pentru orice player, nu doar pt admini

\ post actualizat: 09.12.2014 | 10:10 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


Upd: astazi
Imagine

printre ei e inclusiv Cristi971 care vad ca are din nou helper desi nu prea stie ce sa faca cu el. Ar trebuie sa mai cititi regulile pt admini si ce tb sa faceti in fct de "infractiune"
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #90 » de Eseth » 09 Dec 2014 23:24

sliCk (Re: Post 89), Am fixuit. Erau comentate in config sv_mincmdrate si sv_minupdaterate. Sper sa fie ok.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 2 Luni si 4 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks