Black Mesa: Source (joc gratuit)

Aici administratorii si moderatorii comunitatii vor posta sau muta articole ce vor aparea in pagina de stiri, NEWS.
Acest forum este inchis si invizibil pentru utilizatorii normali, boti si vizitatori.
Articolele postate aici se vor afisa doar in NEWS.

Black Mesa: Source (joc gratuit)

Mesaj #1 » de Gh30 » 17 Dec 2012 23:47

Black Mesa: Source este remake-ul modern al primului joc din seria Half-Life. Black Mesa: Source oferă întreaga experienţă din primul titlu Half-Life până la capitolul "Lamba Core".



Cerinţe de sistem

• OS: Windows XP, Windows Vista sau Windows 7
• Hard-disk: 6.9 GB (fără a include instalarea separată şi gratuită a Source SDK Base 2007)

• Minimum: Pentium 4 3.0 GHz sau echivalentul AMD, 1 GB RAM, placă video cu Shader Model 2.0 (ATI 9600, NVIDIA 6600 sau mai bună), placă de sunet compatibilă DirectX 8.1

• Recomandat: Intel Core 2 Duo 2.4GHz sau echivalentul AMD, 1 GB RAM, placă video cu Shader Model 3.0 (NVIDIA 7600, ATI X1600 sau mai bună), placă de sunet compatibilă DirectX 9.0c

Sursa: Link (Unde veti gasi si instructiuni de instalare)

Eu inca nu am incercat sa il instalez dar o sa incerc cat de curand.

Site oficial: http://www.blackmesasource.com/
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<

Avatar utilizator

Re: Black Mesa: Source (joc gratuit)

Mesaj #2 » de DeeJay » 17 Dec 2012 23:58

Sa inteleg ca trebuie sa ai jocul HL2 ca sa poti juca acest Mod?
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Black Mesa: Source (joc gratuit)

Mesaj #3 » de Gh30 » 18 Dec 2012 00:00

Banuiesc ca doar Source SDK Base 2007, din Tools. Din care o parte mare din el il ai deja instalat.
Inca nu am incercat, dar o sa incerc si o sa va zic. :)
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Black Mesa: Source (joc gratuit)

Mesaj #4 » de DeeJay » 18 Dec 2012 00:02

Pai cand sti cum se instaleaza sa pui un mic tutorial in primul post si eventual niste impresii (artistice) din joc :)
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Black Mesa: Source (joc gratuit)

Mesaj #5 » de Eseth » 18 Dec 2012 00:46

Ciudat ca abia acum ai postat stirea cu Black Mesa: Source care am trecut-o deja acum 2-3 luni. :) Nu e nevoie de nici un Half-Life in contul vostru. Cum a zis si Gh30, e destul sa aveti Source SDK Base 2007 care il aveti gratuit odata ce aveti in contul vostru orice joc Source.
Jocul il descarcati de aici: blackmesasource.com, iar instalarea se face automat in folderul corespunzator in care aveti instalat Steam (Steam/steamapps/sourcemods).
Dupa ce instalati fisierele in folder, restartati clientul Steam.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

A

Mesaj #6 » de Feda1Kyn » 18 Dec 2012 14:37

Eu l=am terminat cand a aparut :)) . Tot ce trebuie sa faceti este sa descarcati kitul jocului . Un joc foarte bun.

Asteptam part 2 xD .
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right,there's a 90% probability you'll get it wrong!
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks