Akira - suspect(a) wall

Se vor posta toti cei care au fost prinsi cu coduri si au fost banati. Se va crea cate un topic pentru fiecare codat!Va rugam sa completati conform template!

Moderatori: DeeJay, Eseth

Akira - suspect(a) wall

Mesaj #1 » de DevilCurse » 09 Mar 2014 19:44

Nume Jucator: Akira
ID Steam: STEAM_0:0:47862302
IP Jucator: 78.97.65.60
Link Demo: Atasat mai jos
Perioada banare: Ostil hotareste (propun permanent)
Observatii: Acest jucator AKIRA eu il suspectez de wall. Noroc cu Ostil ca era online si era singurul cu acces la comanda de ban. Alta observatie ar fi ca am fost varza cu carne si tare-mi e ca nu am dat STOPDEMO si am dat doar stop. E prea lung demo-ul facut si imi cer scuze.

Cert este ca mai era un admin, parca CRISTI (dar nu bag mana in foc) care spunea pe admin chat ca are demo facut Akirei.

Harta: de_cluj,
Ora si data: 18:40 (aproximativ), 9 martie 2014
Fişiere ataşate
akira1.rar
(6.28 MiB) Descărcat de 281 ori

Avatar utilizator

Re: Akira - suspect(a) wall

Mesaj #2 » de ostil » 09 Mar 2014 20:09

Da am dat ban cu sm_addban STEAM_0:0:47862302 dar din pacate sunt doar doua faze in demo doar la inceput in care nu este 100% certitudine ca era dopat omu, in schimb erau foarte multe faze in timpul jocului care arata ca are ceva suspect chiar cativa martori care se aud si se vad in demo ca erau convinsi de dopajul omului. Demoulasta nu e suficient, a mai zis cineva ca ar face demo dar nu il avem din pacate.
rog un ochi mai ager sa isi dea cu parerea iar daca am gresit cu banu ne cerem scuze anticipat si il scoatem.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Akira - suspect(a) wall

Mesaj #3 » de DevilCurse » 09 Mar 2014 20:24

P.S. Pentru ca nu mai pot modifica textul initial, eu nu pot sa hotarasc daca sa fie banul permanent sau nu. (De exemplu as fi sters partea cu "propun permanent"). Din punctul meu de vedere demo-ul atasat de mine nu dovedeste CLAR daca Akira are sau nu coduri.

Astept parerile voastre si e de retinut, acest jucator TREBUIE urmarit atent in urmatoarea perioada.

Numai bine !
Avatar utilizator

Re: Akira - suspect(a) wall

Mesaj #4 » de ostil » 09 Mar 2014 20:41

daca 10 playeri striga in gura mare : codatuuuu logic ca omul se protejaza o perioada, stie ca e suspect si se fereste, dar nu e pb. daca are ceva o sa revina cu el si discutiile se vor relua pana atunci e liber sa joace ( momentan nu este banat )
Imagine
Avatar utilizator

Re: Akira - suspect(a) wall

Mesaj #5 » de Radu90 » 09 Mar 2014 20:49

daca a avut cod si a fost demascat, nu cred ca o sa mai aiba tupeul sa intre pe la noi cu codul activat:-?

\ post actualizat: 09.03.2014 | 8:01 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


am mai observat acuma ceva la el, cind cineva zice ca are wall se deconecteaza :-? cum a fost pe cluj a zis cu ca are wall - s-a deconectat...dupa a intrat si a mai zis unul ca e codat si iar s-a deconectat....acuma pe aurelia a jucat, avea 14-2(daca nu ma gresesc) si alt jucator care nu a fost pe cluj zicea acuma ca are wall, si dupa aceasta Akira imediat s-a deconectat din nou....din care motiv ar face asta? :-?

Avatar utilizator

Re: Akira - suspect(a) wall

Mesaj #6 » de DevilCurse » 11 Mar 2014 13:41

Ar fi fost bine ca adminii sa aiba posibilitatea conectarii la servarul de CSS, cu alt nickname si fara sa apara in lista de admini online. Codatii destepti (cu celebrele silent wall si silent aim, ori cine stie ce alte rahaturi de coduri au mai aparut) vor fi prinsi destul de greu daca oricand pot da un "!admins" stiind care este online dintre cei morti / spectatori.

E parerea mea si mi-o mentin, dar decizia va apartine.

Totusi este buna intrebarea de mai sus "De ce Akira mereu isi da disconnect cand este reclamat ca joaca murdar?".

De exemplu un individ care facea parte dintr-o comunitate de CSS in care jucam acum 1 an a fost prins destul de greu pentru ca avea un no-recoil cam greu de depistat. Imi scapa numele lui pe moment, dar ideea de baza e ca omul la prima vedere parea destul de normal. Se integrase foarte bine in comunitate, stia foarte bine sa-si stearga numele pana intr-o zi cand baietii de acolo s-au hotarat sa-i faca demo peste demo.

Eu propun ca celelalte comunitati de CSS in care joaca romani sa aiba forumurile atent supravegheate. Cu siguranta au si ei o baza de date a codatilor si ar fi frumos daca si voi ati putea sa introduceti IP-uri, dar si STEAM ID-urile lor, in baza voastra de date a codatilor.
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 25 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks
cron