Jocul Anului 2011

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Care credeti ca este Jocul Anului 2011

TeS V: Skyrim
1
6%
Call of Duty Modern Warfare 3
7
39%
Battlefield 3
4
22%
Batman: Arkham City
2
11%
Uncharted 3
0
Niciun vot
RAGE
0
Niciun vot
Portal 2
1
6%
Deus Ex: Human Revolution
0
Niciun vot
The Witcher 2 Assassins of Kings
0
Niciun vot
Gears of War 3
0
Niciun vot
FIFA 12
0
Niciun vot
Dark Souls
0
Niciun vot
Forza 4
0
Niciun vot
Saints Row: The Third
0
Niciun vot
Assassin's Creed: Revelations
3
17%
 
Voturi totale : 18

Jocul Anului 2011

Mesaj #1 » de Jagermeister » 11 Ian 2012 18:41

Am deschis aceasta sectiune pentru ca mie mi se pare ca siteurile de specialitate nu sunt destul de ,,pe gustul'' meu cand vine vorba de decernarea premiului: Jocului Anului, asa ca propun un poll sa voteze toti placerea lor vinovata in materie de jocuri.

Din punctul meu de vedere:

Jocul Anului overall este - The Elder Scrolls V - Skyrim

Pe capitole:

Cea mai buna grafica:
Battlefield 3

Cel mai bun Action/Adventure:
Batman: Arkham City

Cel Mai Bun Single Player:
TeS V: Skyrim

Cel mai bun FPS:
Battlefield 3

Cel mai bun story:
TeS V: Skyrim

Cel mai bun RPG:
TeS V: Skyrim.


Astept voturile dvs. impreuna cu parerile voastre :)

Avatar utilizator

Re: Jocul Anului 2011

Mesaj #2 » de ostil » 11 Ian 2012 19:52

am votat Call of Duty Modern Warfare 3 pentru ca doar pe asta l'am jucat un pic in afara de css .. restu nici macar de curiozitate nu am incercat , nu cred ca asi avea timp
Imagine
Avatar utilizator

Re: Jocul Anului 2011

Mesaj #3 » de Jagermeister » 11 Ian 2012 19:54

De-aia am si facut poll sa voteze fiecare ce a jucat/ce ii place.
Avatar utilizator

Re: Jocul Anului 2011

Mesaj #4 » de Gh30 » 11 Ian 2012 19:57

Din lista aia singurele jocuri pe care le-am probat au fost FIFA 12 si CoD MW3, pe cel din urma l-am jucat la un prieten si mi-a placut...motiv pentru care l-am si votat mai sus. :) Restul nu prea am avut timp sa le incerc si nici "Cotetzul" (aka PC-ul) meu nu prea mai face fata. :))
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Jocul Anului 2011

Mesaj #5 » de Bogdan » 11 Ian 2012 21:05

Eu am votat battlefield 3...e super tare jocul ala...
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine

Avatar utilizator

Re: Jocul Anului 2011

Mesaj #6 » de DeeJay » 11 Ian 2012 21:08

Eu am votat CoD, e singuru din lista aia de care am auzit..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Jocul Anului 2011

Mesaj #7 » de Eseth » 11 Ian 2012 22:46

Acum instalez CoD: MW3 sa-l incerc si va zic parerea :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Jocul Anului 2011

Mesaj #8 » de Jagermeister » 11 Ian 2012 22:48

Maaaa Eseth ia-ti Skyrim si zi parerea ca Mw3 e prea comun :((
Avatar utilizator

Re: Jocul Anului 2011

Mesaj #9 » de Alejandro » 11 Ian 2012 23:00

Jagermeister scrie:Am deschis aceasta sectiune pentru ca mie mi se pare ca siteurile de specialitate nu sunt destul de ,,pe gustul'' meu cand vine vorba de decernarea premiului: Jocului Anului, asa ca propun un poll sa voteze toti placerea lor vinovata in materie de jocuri.

Din punctul meu de vedere:

Jocul Anului overall este - The Elder Scrolls V - Skyrim

Pe capitole:

Cea mai buna grafica:
Battlefield 3

Cel mai bun Action/Adventure:
Batman: Arkham City

Cel Mai Bun Single Player:
TeS V: Skyrim

Cel mai bun FPS:
Battlefield 3

Cel mai bun story:
TeS V: Skyrim

Cel mai bun RPG:
TeS V: Skyrim.


Astept voturile dvs. impreuna cu parerile voastre :)


am inteles ca joci mult skyrim ca vad ca faci si quote la shout .. si eu joc ... dar la story ... ai jucat macar assassin's creed ? povestea mi se pare de 1000 de ori mai interesanta .. plus ca are si componente istorice ... si se leaga mult mai usor ...
si nici la actiune nu lasa de dorit ... mie personal imi place la nebunie sa zburd pe acoperisuri .. sa ma catar pe pereti ... sa arunc cu sageti si cutite si sa ii toc pe aia cu sabia (nu ca in skyrim nu ai parte de sabii si sageti dar in ac e mult mai variat).. mult mai mult decat in mare aceeasi actiune previzibila dintr-un fps precum cod ...
si nici nu stiu cat de valabil e votul asta avand in vedere ca majoritatea abia daca au jucat doua jocuri din lista aia ... nici eu nu am jucat decat vreo 9 jocuri de acolo
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine
Avatar utilizator

Re: Jocul Anului 2011

Mesaj #10 » de Jagermeister » 11 Ian 2012 23:28

Alejandro, am jucat Assassin's Creed dar pe ultimele 2 le-am ratat din cauza problemei cu hardware-ul care se apropie de 4 ani :(. Nu contest, Assassin's Creed este o franciza demna de toata stima insa, de cand cu Morrowind eu sunt fanul Bethesda, si imi plac maxim rpg-urile lor, genul RPG fiind ,,My poison of choice". De aceea Skyrim mi-am placut mai mult decat Revelations, pentru ca nu am apucat sa joc.


FUS RO DAH si bafta la Assassin's Creed in continuare!

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 25 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks