Battlefield 3

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Battlefield 3

Mesaj #1 » de 2peu » 19 Sep 2011 08:05

Jocul va fii lansat pe 25 Octombrie 2011 in US si pe 28 Octombrie in romania, din punctul meu de vedere va rupe gura targului. Va fii singurul FPS (cel putin cel pe care il cunosc eu) cu un numar maxim de 64 jucatori pe un server in timp real. Celebrul Counter Strike va pierde din ce in ce mai mult teren deja pot spune ca teoretic Battlefield Bad Company 2 a depasit numarul de jucatori fata de Source tinand cont si de diferentele de pret fata de aceste jocuri.
Imagine

Avatar utilizator

Re: Battlefield 3

Mesaj #2 » de ALex » 19 Sep 2011 14:42

Comparatie dintre CS si BF nu mi se pare fondata, sunt 2 jocuri total diferite, in afara de faptul ca ambele sunt FPS-uri nu mai au nimic in comun. Iar BF3 sunt sigur ca va avea cerinte astronomice deci nu va fi suportat de calculatoare care vor suporta CS: GO, adresandu-se astfel unui numar de clienti mai mic.
Avatar utilizator

Re: Battlefield 3

Mesaj #3 » de 2peu » 19 Sep 2011 17:41

ai sa razi insa te asigur eu ca nu va fii mare diferenta de cerinte intre ele.

Cerinte pentru source:

Minimum: 1.7 GHz Processor, 512MB RAM, DirectX® 8.1 level Graphics Card (Requires support for SSE), Windows® 7 (32/64-bit)/Vista/XP, Mouse, Keyboard, Internet Connection

Recommended: Pentium 4 processor (3.0GHz, or better), 1GB RAM, DirectX® 9 level Graphics Card, Windows® 7 (32/64-bit)/Vista/XP, Mouse, Keyboard, Internet Connection

Cerintele astea sunt facute in bataie de joc incat sa nu sperie utilizatorii pentru ca (din proprie experienta) nu poti juca DECENT (Fara configuri fps) cu o configuratie ca cea prezentata de ei fiind recomandata.

Acum stau si ma gandesc la cs2go ala ce cerinte vor baga? Sunt sigur ca vor fii cu + fata de cele recomandate.

Ea a anuntat ca cerintele pentru BF3 nu vor fii deloc diferite fata de BfBc2, si acelea sunt:

Minimum:
OS: Windows XP
Processor: Core 2 Duo @ 2.0GHz
Memory: 2GB
Graphics: 256 MB Video Card (GeForce 7800 GT / ATI X1900)
DirectX®: DirectX 9, 10, and 11 support
Hard Drive: 15 GB

-----------------------------------------------------------------------

OS: Windows Vista or Windows 7
Processor: Intel Core 2 Quad or higher
Memory: 2GB
Graphics: 512 MB Video Card (GeForce GTX 260/ ATI Radeon 4870)
Controller Support: Support for Logitech G15 and G19 keyboard LCDs in multiplayer

Pentru acest joc nu mi se par foarte exagerate aceste cerinte, dar fiecare cu parerea lui. Am jucat css cu un core2duo 2.2 3gbram si o plaga geforce gt 120 1gb si NU EXISTA foarte mare diferenta decat ca fps-ul ramane putin mai sus. La bfbc2 pingul a scazut de la 220 la 100 cel mult 130 cea ce ofera posibilitatea la un joc bun.

Iar la comparatie, sunt jocuri cu pusca si cu pistolul cu care pac pac omori oameni ca na in altul exista o masina, un tanc s.a. Ambele sunt fps-uri. Mai auzeam pe ici pe colo ca domne nu poti face comparatie inte COD 6 Mw2 si BFBC2 (call of duty si battlefield bad company2) ca sunt total diferite. Asa si este sunt total diferite (cod si css sunt o dacie 1300 iar bfbc2 si bf3 sunt ceva mai bun sa zicem un BMW M3) pentru ca o alta comparatie nu pot gasii la css sa zicem ca sistemul de joc este total sau cel putin partial diferit fata de bfbc2 dar cod pare asemanator, ca are pe ici pe colo cateva - sau cateva + asta este altceva pentru ca din deasta sunt 2 jocuri diferite.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Battlefield 3

Mesaj #4 » de 2peu » 20 Sep 2011 21:37

Pardon, tin sa corectez ca BF3 va fii disponibil numai directX 11 astea inseamna ca va putea fii jucat numai daca ai instalat windows 7 celor cu windows XP nu vor putea juca acest joc.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Battlefield 3

Mesaj #5 » de 2peu » 25 Sep 2011 12:18

Haha super tare, zilele trecute o pre-comanda pentru acest joc costa pe computergames 150 ron acum au marit pretul la: 189,00 RON

Vineri seara am primit o invitatie la Battlefied 3 BETA, prin care am aflat ca imi pot invita si prietenii asa ca fiti pe faza pe data de 25 septembrie 2011. Am sa postez aici invitatii pentru cei doritori sa joace acest joc complet gratuit.

Mai multe info: http://www.battlefield.com/battlefield3/1/beta

Do I have access to the BF3 Beta? Am I invited?
Everyone can play the Battlefield 3 Open Beta beginning September 29, no invitation is required! However, note that early access to the Beta is limited to those that qualify.


How do I install the BF3 Beta?
On console, simply download the Beta from the PlayStation Network Store or Xbox Live Marketplace and play. On PC, you must have Origin running and then download the Beta from within the Origin application's demo section. To install the free Origin client, visit http://www.origin.com/download.



Si am sa postez aici minimul de cerinte necesare pentru a juca acest joc:

WHAT ARE THE MINIMUM AND RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS FOR PLAYING ON PC?

Minimum System Requirements
OS: WINDOWS VISTA (SERVICE PACK 2) 32-BIT
PROCESSOR: 2 GHZ DUAL CORE (CORE 2 DUO 2.4 GHZ OR ATHLON X2 2.7 GHZ)
MEMORY: 2 GB
HARD DRIVE: 20 GB
GRAPHICS CARD (AMD): DIRECTX 10.1 COMPATIBLE WITH 512 MB RAM (ATI RADEON 3000, 4000, 5000 OR 6000 SERIES, WITH ATI RADEON 3870 OR HIGHER PERFORMANCE)
GRAPHICS CARD (NVIDIA): DIRECTX 10.0 COMPATIBLE WITH 512 MB RAM (NVIDIA GEFORCE 8, 9, 200, 300, 400 OR 500 SERIES WITH NVIDIA GEFORCE 8800 GT OR HIGHER PERFORMANCE)
SOUND CARD: DIRECTX COMPATIBLE
KEYBOARD AND MOUSE
DVD ROM DRIVE

Recommended System Requirements
OS: WINDOWS 7 64-BIT
PROCESSOR: QUAD-CORE CPU
MEMORY: 4 GB
HARD DRIVE: 20 GB
GRAPHICS CARD: DIRECTX 11 COMPATIBLE WITH 1024 MB RAM (NVIDIA GEFORCE GTX 560 OR ATI RADEON 6950)
SOUND CARD: DIRECTX COMPATIBLE
KEYBOARD AND MOUSE
DVD ROM DRIVE
Imagine

Avatar utilizator

Re: Battlefield 3

Mesaj #6 » de 2peu » 28 Sep 2011 08:06

Pe 27 Sept, la Beta early access in sectiunea europei sunt peste 100 se servere iar in ciuda faptului ca accesul la ele este restrictionat fiind oferit pe baza unei invitatii de tip vip, sunt cca 99% pline.

Chiar si la ora 8:00 cca 90% sunt pline ochi.

Imagine
Imagine
Avatar utilizator

Re: Battlefield 3

Mesaj #7 » de LoCkEd » 20 Oct 2011 21:53

Va aparea BF3 si pe console?
Imagine
Imagine
Avatar utilizator

Re: Battlefield 3

Mesaj #8 » de Jackson » 20 Oct 2011 22:17

2peu, Vad ca esti mai mult fanul BF-ului decit a Css-ului!Eu mi-am instalat intr-un timp BF unu sau doi,nici nu tin minte si nu mi-a placut deloc,nici 10 min. n-am jucat!Asa jocuri imi plac sa le joc in singleplayer,decit online,insa asta e...oamenii sunt diferiti,gusturile la fel sunt diferite!!Noroc.
If Love is a Crime,than I am a Criminal
Avatar utilizator

Re: Battlefield 3

Mesaj #9 » de 2peu » 29 Oct 2011 03:58

@LoCkEd Logic! Este deja disponibil atat pentru xbox360 cat si pentru PS3.

@Jackson, eu nu am jucat decat Bad company2 si foarte putin Play4Free si pot spune ca mi-au placut insa, BF3 este total diferit (ma refer la engine nu la tipul de joc).

CSS-ul deja ma plictisit rau.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Battlefield 3

Mesaj #10 » de Alejandro » 29 Oct 2011 10:10

Am instalat BF3 si pot spune ca e ok .. se misca bine ... insa l-as juca doar single si atat. Si oricum ... momentan nu pot sa il joc pentru ca trebuie sa imi rezolv racirea la pc care saraca e cam defecta si placa video imi da strech-uri la texturi din cauza supraincalzirii ... ceea ce observ ca se extinde si la css :( ...
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 25 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks