Dirt 3 - LICENTA GRATUITA !!

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Re: Dirt 3 - LICENTA GRATUITA !!

Mesaj #11 » de 2peu » 08 Sep 2011 20:29

evident era de asteptat, acum stau si ma gandesc cum au reactionat "unii" care au cumparat o astfel de licenta.
Imagine

Avatar utilizator

Re: Dirt 3 - LICENTA GRATUITA !!

Mesaj #12 » de ALex » 08 Sep 2011 21:30

2peu, daca te referi la cei care au cumparat-o legal probabil si-au primit banii inapoi.
Avatar utilizator

Re: Dirt 3 - LICENTA GRATUITA !!

Mesaj #13 » de 2peu » 09 Sep 2011 20:25

pai, nu stiu ma intreb si eu ca omul:

Exista posibilitatea sa cumperi ilegal?

Lasand gluma la o parte, aceste licente "CICA" ar fii fost si "CICA" vor fii premiile unui concurs creat de AMD insa un destept a pus mana pe ele, ba chiar pe toate si fiind un baiat cu bun simt a zis sa le imparta cu toata lumea in asa fel in cat lea imprastiat pe net. Unii baieti destepti au inceput sa le vanda cu sume derizorii, acum gandind logic daca vine unu la tine oferinduti un cd-key la un super pret spunanduti ca la cumparat din greseala sau alte motive parca ti-ar face cu ochiul.

Eu am descarcat acest joc de cand a aparut (TORRENT) insa nu ma atras atat de mult, prefer shift 1 si 2 dar na fiecare cu gustul sau.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Dirt 3 - LICENTA GRATUITA !!

Mesaj #14 » de ALex » 09 Sep 2011 22:09

2peu scrie:pai, nu stiu ma intreb si eu ca omul:

Exista posibilitatea sa cumperi ilegal?

Unii baieti destepti au inceput sa le vanda cu sume derizorii, acum gandind logic daca vine unu la tine oferinduti un cd-key la un super pret spunanduti ca la cumparat din greseala sau alte motive parca ti-ar face cu ochiul.

Pai, cei care au cumparat licente de la baietii astia destepti le-au luat ilegal si nu-si vor mai vedea banii inapoi.
Avatar utilizator

Re: Dirt 3 - LICENTA GRATUITA !!

Mesaj #15 » de 2peu » 14 Sep 2011 16:45

Sa vinzi asa ceva se poate spune ca este "Ilegal" pentru ca nu ai acordul autorului, insa pentru a cumpara nu cred ca ai nevoie decat de acordul buzunarului :) deci e perfect legal.
Imagine

Avatar utilizator

Re: Dirt 3 - LICENTA GRATUITA !!

Mesaj #16 » de ALex » 14 Sep 2011 17:09

2peu, ce vorbesti, daca institutia care se ocupa de furtul bunului respectiv te prinde ti-l confisca si sa le zici merci daca nu raspunzi penal. Daca politia te prinde cu o masina furata care ai cumparat-o de la alt cineva ti-o confisca ca sa fac o analogie.
Avatar utilizator

Re: Dirt 3 - LICENTA GRATUITA !!

Mesaj #17 » de 2peu » 14 Sep 2011 19:31

In situatia care tu ai spuso devi parte vatamata (asta daca poti dovedii ca ai platit pentru acel produs) in cazul specificat de tine, nu stiu daca ai avut sau detii o masina insa in momentul in care ai o masina si doresti sa o vinzi atunci se face un act de vanzare cumparare iar daca sa presupunem ca esti cumparatorul unei masini furate al carui "Propietar" detine acte false atunci devii victima unei escrocherii. In nici un caz decat in cazuri rare si in care exista numai ghinion sa fii si raspunzator penal.
Imagine
Avatar utilizator


Anterior



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 25 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks