Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #1 » de puf1k » 03 Sep 2011 14:29

1. S.T.A.L.K.E.R. 2

Compania SGC anunţă începutul STALKER a proiectului de dezvoltare 2 - continuarea oficiala a seriei de jocuri populare. În centrul jocului se află un brand nou multi-platforma de tehnologie, dezvoltată în pereţii de SGC.

"Odată, când o serie de funcţionar de vânzări la nivel mondial a depăşit patru milioane de exemplare, am fost în cele din urmă convins de necesitatea de a crea următorul joc mare în universul va continua STALKER E mega-popular joc, care jucătorii au fost ne cere," - a spus Serghei Grigorovich şeful Game World studio SGC.



2. Metal Gear Solid: Rising

În Metal Gear Solid: Rising personajul principal apare Ryden, protagonistul din Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty. Ca şi în Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Raiden in noul joc va apărea în formă de ninja cibernetice. Se spunea că jocul spune povestea a transformării într-un cyborg Raiden. În general, în creştere este un proiect independent ca universul MGS şi nu va fi strâns legată de piese de mai devreme, dar câteva personaje vechi lumina încă în saga nou Metal Gear.



3. Metro: Last Light

Jocul te va arunca în viitorul apropiat (2034 An). Locul principal de activitate al acţiunii - întuneric tuneluri fetid, de temut subteran, care primeşte în mod constant mutanţi noi, din care nu există nici o salva. În loc să se stabilească o procedură de sub pamant, umanitatea este dezastruos războaie care au nevoie de numai armele de distrugere în masă, şi a lui în 2034 abundă. Dar, mai presus de toate armele ascunse undeva intr-un depozit militar D6.



5. Hitman: Absolution

In dezlegarea semne nostru ucigaş perfectă pentru punerea în aplicare a "contractului de periculos" pentru intreaga sa cariera profesională. Dezvoltarea în continuare a istoriei se poate ghici cu uşurinţă - personajul principal trădează poporul pe care el sigura, pentru ea deschide poliţia Hunt, dar pe fond în acest moment se prefigurează o "conspiraţie întunecat", ceea ce ar forţa 47 pentru a merge în căutarea adevărului în putred, răsucite şi împotmolit în lume corupţie. Terenul este în mod clar în legătură cu politica.



6. Counter-Strike: Global Offensive

Jocul este dezvoltat pe vechiul motor, Sursa, dar se pare, spre deosebire de orice CSS, sau la Counter-Strike 1.6, un proiect este creat în principal pentru utilizarea în e-sport. Mai multe detalii nu sunt disponibile.

Producător: Valve Hidden Path Entertainment
Distribuitor: Valve
Joc Gen: Impuscaturi
Data de lansare: programată pentru 2012
Starea de joc: în dezvoltare
Platforma: PC-ul Mac OS PS3 Xbox360

Imagine

Avatar utilizator

Re: Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #2 » de ALex » 03 Sep 2011 15:09

Offtopic: astea par a fi traduceri Google Translate. Stiu ca ai avut intentii bune , dar n-am inteles nimic din ce-ai scris.
Avatar utilizator

Re: Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #3 » de Cali » 03 Sep 2011 15:42

Să încercăm ceva mai nou întradevăr, noua versiune este numită “Couter-Strike: Global Offensive (CS:GO) şi vine la PlayStation Network, Xbox Live Arcade şi Steam (PC/Mac) o dată cu începutul anului 2012. :ymsmug:
Avatar utilizator

Re: Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #4 » de TheQ » 03 Sep 2011 15:45

Faine jocurile dar cred ca l-ai uitat pe unul dintre cele mai asteptate MASS EFFECT 3 un rpg care sa speram ca nu va dezamagi asteptarile create dupa Mass Effect 1 si 2.
Ps:Poate cel mai interesant lucru la acest joc va fi ca vor conta alegerile din predecesorii sai astfel ca daca ai ales sa te pui rau cu un personaj din 2 cel mai probabil acest lucru va conta in 3 sau de exemplu daca comandantul tau a avut parte de niste "lovele" in 1 si 2 acest lucru va avea importanta si in 3,ramane de vazut in ce fel.
Launch date:March 6,2012
Trailer:
Avatar utilizator

Re: Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #5 » de ALex » 03 Sep 2011 16:26

TheQ, mda, ar fi misto daca ar pastra iubita ca nu mai eu stiu cat m-am chinuit cu bruneta aia,Miranda, si cate emotii am avut la sfarsit cand am crezut ca moare. E mult mai complicat sa-ti faci o prietena in joc decat in realitate.

Avatar utilizator

Re: Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #6 » de ostil » 03 Sep 2011 17:36

uitati'va la astia vor prietene virtuale =)) =)) =))
Imagine
Avatar utilizator

Re: Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #7 » de Cristina » 04 Sep 2011 11:21

Oamenii 'normali' vor incerca toate cele insirate mai sus. NU? 8-|


P.S. : Lipseste punctul 4 sau stai prost la numaratoare? Si...am unit eu post-urile alea consecutive. Sa nu se mai repete. Se poate scrie TOTUL intr-o singura postare, ok?! :-w
Avatar utilizator

Re: Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #8 » de puf1k » 04 Sep 2011 12:07

:-s ..ok
Imagine
Avatar utilizator

Re: Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #9 » de 2peu » 19 Sep 2011 07:54

Cel mai asteptat joc din lista facuta mai sus va fii cu siguranta CS/GO restul sunt doar (de incercare), MASS EFFECT 3 pare interesant insa nu cred ca va face vreo comparatie cu cs/go. Un alt exemplu asemanator MASS EFFECT 3 este ceva de genul crysis 2 cu posibil cateva +/-.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Cele mai asteptate jocuri 2012 pentru PC

Mesaj #10 » de 2peu » 25 Sep 2011 12:28

Blizzard a anuntat ca vor lansa Diablo 3 pe la inceputul anului 2012 (zvonurile spun ca prin martie). Asa ca daca adunam asteptarile tuturor jocurilor mentionate mai sus si le punem la un loc nu cred ca va egala asteptarile acestui joc. Din punctul meu de vedere va fii cu siguranta jocul anului 2012.

Desi nu sunt fan al acestui gen de jocuri pot spune ca am ramas placut surprins.

Diablo 3 Movies: Click aici
Imagine

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 25 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks