Help !!!

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Help !!!

Mesaj #1 » de Alejandro » 16 Mar 2013 15:54

Vreau sa achizitionez un joc nou ... dar nu stiu inca pe care anume ... asa ca daca vreti sa imi dati cateva idei ar fi minunat ... jocul sa fie fps sau action sau smart ( adica sa iti puna bibilica la contributie) nu vreau rpg, strategy, sport sau alte aiureli. Thanks.
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine

Avatar utilizator

Re: Help !!!

Mesaj #2 » de CyberNetiK » 16 Mar 2013 16:12

Call of Duty 4 Modern Warfare 3!Daca ai putea mentiona si ce sistem ai,ca sa iti si mearga jocul!
Avatar utilizator

Re: Help !!!

Mesaj #3 » de Eseth » 16 Mar 2013 16:14

Iti recomand Dead Island. ;) E un fel de first person action post apocalyptic rpg cu zombalai destul de dinamic in lupte, dar vor fi momente in care va trebui sa parcurgi distante mari prin orase sau jungla sau sa faci questuri destul de plictisitoare (care din fericire sunt putine). La inceput poti alege din 4 eroi disponibili, fiecare cu abilitatile sale de lupta speciale care pe parcurs le poti dezvolta primind level-uri noi. Contine o varietate mare de arme, de la diverse arme melee (bite de baseball, vasle, maturi, tevi, katane, machete etc), pana la arme de foc (pistoale, shotgun-uri, carabine..) si grenazi (molotiv-uri, grenazi militare si hand-made). Majoritatea armelor le poti repara, modifica proprietatile si crea arme noi din diverse materiale. Te poti juca co-op trecand campania sau supravietuind in arena impotriva hoardelor de zombie. In general jocul e facut foarte reusit. Are foarte putine bug-uri in comparatie cu alte jocuri de acest gen. Are o grafica destul de buna si nu necisita un computer foarte performant pentru a-l rula.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Help !!!

Mesaj #4 » de gigginseany » 16 Mar 2013 23:16

Dead Island is the sex.

Also Battlefield 3 or BC2. Are multiplayer mult mai intens decat orice din franchise COD darrrr eu iubesc seria 'modern warfare' pentru povestea din single player. Depinde ce iti place.

:-B
Imagine
Avatar utilizator

Re: Help !!!

Mesaj #5 » de Alejandro » 17 Mar 2013 01:24

Multumesc de idei. O sa iau dead island desi as fi incercat bf3 dar inca nu ma tine pc-ul .. are totusi 5 ani si inca ma serveste bine deci mai dureaza.
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine

Avatar utilizator

Re: Help !!!

Mesaj #6 » de Eseth » 17 Mar 2013 01:27

Alejandro (Re: Post 5), Poate o sa jucam un co-op impreuna. ;)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Help !!!

Mesaj #7 » de Stefan » 17 Mar 2013 01:27

Alejandro (Re: Post 5), Nu iti recomand sa iti iei BF3, credema nici nu trebe sa stiu ce componente ai ca daca e de 5 ani, sigur va merge urat de tot, cu lag mare, asa am avut si eu dar acuma mi0am luat alt PC. In schimb dead island e tare il voi lua si eu. Bafta. :D
"He who strikes terror in others is himself continually in fear."-Claudius Claudianus
Avatar utilizator

Re: Help !!!

Mesaj #8 » de Alejandro » 17 Mar 2013 12:11

Eseth (Re: Post 6), ai vreun dlc ? Sau recomanzi vreunul ?
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine
Avatar utilizator

Re: Help !!!

Mesaj #9 » de Eseth » 17 Mar 2013 15:14

Alejandro (Re: Post 8), Pe Steam la moment se vinde doar GOTY Edition (Game of the Year) cu toate DLC-urile aparute pana la momentul cumpararii. Nu-s cine stie ce DLC-uri.. Unul din ele se refera la modificatiile armelor si anume Ripper Mod si al doilea este Bloodbath Arena, cel mai global fiind Ryder White's Campaign, care deocamdata nu l-am incercat inca. :) Chiar si fara DLC-uri nu e prea mare diferenta, asa ca in caz ca dai cumva de o versiune fara DLC-uri, n-o sa fii prea tare in paguba. :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Help !!!

Mesaj #10 » de Feda1Kyn » 17 Mar 2013 15:24

"Vreau sa achizitionez un joc nou" .....Meeehh. Bravo tie si te respect ca vrei sa cumperi jocurile si sa sponsorizezi Companiile de Jocuri, dar sincer in ziua de azi poti achizitiona orice joc vrei piratat si cu care poti juca si online daca are functia de multiplayer. Cateva modificari si cateva patch'uri de la Echipele de Piratare si ai jocul gratuit + ca il poti juca si multiplayer.

Deci , recomandarea mea este sa nu prea dai banii pe jocuri. Nu se merita.

Sunt intr'adevar cateva jocuri care merita cumparate ca sa le poti juca des atat multiplayer cat si singleplayer.>exemplu: CSGO sau CSS ,jocurile de genul acela<.
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right,there's a 90% probability you'll get it wrong!

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 22 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks