Jocul anului 2012

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Jocul anului 2012, by WebForest.ro

Chestionarul s-a închis pe data de 31 Dec 2012 11:55

Far Cry 3
9
35%
Assassin's Creed 3
5
19%
Call of duty Black ops 2
2
8%
Dishonored
2
8%
Need for Speed Most Wanted
2
8%
Mass Effect 3
0
Niciun vot
Counter Strike: Global Offensive
5
19%
Black Mesa
1
4%
 
Voturi totale : 26

Jocul anului 2012

Mesaj #1 » de DeeJay » 20 Dec 2012 18:21

Dragi padurari, pentru ca 2012 se apropie de final, eu zic ca e timpul sa nominalizam fiecare 1-2 jocuri aparute in 2012 si apoi sa votam sa vedem ce joc castiga.
Va rog sa scrieti jocul/jocurile si o mica parere personala despre nominalizare/nominalizari.
Nominalizarile se vor face pana pe data de 23 decembrie 2012, votul va incepe de pe data de 24 decembrie 2012 si se va finaliza in data de 30 decembrie 2012.

Incep eu cu prima nominalizare: Far Cry 3, un joc recent aparut si care are note foarte bune in toate reviewurile online.
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Jocul anului 2012

Mesaj #2 » de Feda1Kyn » 20 Dec 2012 18:25

Assassin's Creed 3 si Farcry 3
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right,there's a 90% probability you'll get it wrong!
Avatar utilizator

Re: Jocul anului 2012

Mesaj #3 » de Dami_eLit » 20 Dec 2012 20:35

DeeJay (referitor la Postul 1), io joc far cry 3 , e super jocu
Avatar utilizator

Re: Jocul anului 2012

Mesaj #4 » de Stefan » 20 Dec 2012 22:55

Assassins Creed 3 / Far cry 3 / Call of duty Black ops 2

Eu am cumparat AC3 acuma 2 saptamani si pot spune ca e cel mai tare Assassins creed pe care il stiu, adica in sensu la miscari,parkour,arme... La story line pot spune ca e foarte lung 13 Sequence e mare dar si interesant. ;)
"He who strikes terror in others is himself continually in fear."-Claudius Claudianus
Avatar utilizator

Re: Jocul anului 2012

Mesaj #5 » de Eseth » 20 Dec 2012 23:08

Stefan scrie:Assassins Creed 3
Sincer, m-am asteptat la putin mai mult in ceea ce tine de story line. Nu m-a atras asa mult ca precedentele in sens ca nu am aflat multe chestii noi despre assassini si d'astea. E un joc bazat mai mult pe istorie decat pe mistere. Oricum, nu vreau sa zic ca m-a dezamagit. E un joc foarte fine si merita sa fie in topul jocurilor lansate in 2012.

Nominalizez Dishonored ;)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Jocul anului 2012

Mesaj #6 » de Gh30 » 20 Dec 2012 23:12

Need for Speed Most Wanted (cel nou, evident) :)
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Jocul anului 2012

Mesaj #7 » de Alejandro » 21 Dec 2012 01:13

Pai bine mah ca nominalizati toate jocurile bune ... eu ce mai nominalizez ... am vrut sa pun Far Cry 3 ca doar ce l-am terminat ... si foarte tare ... unavailable ... am vrut sa pun si Assassin's Creed 3 pentru ca sunt super fan al seriei. Apropo eseth .. cat trecut vrei sa mai stii ... eu cred ca punctele cheie din istoria asasinilor si a templarilor au fost parcurse indeajuns ... era si timpul sa treaca la un deznodamant al povestii ca daca o mai lungea mult devenea plictisitor .. si da stefan ... e foarte lung ... mai ales cand stai sa faci absolut tot ce e in afara la main story. Da .. si deci mi l-ati luat si pe asta. Dishonored ... iarasi un joc exceptional cu o poveste intresanta ... chair daca nu e atat de variat in gameplay ... tot iti da putin de lucru si iti pune nervii la test ... si .. a zburat si jocul asta .. Asa ca mi-ar ramane Mass Effect 3 care te lasa sa iti continui povestea in functie de alegerile pe care le-ai facut in jocurile anterioare informatii interesante in locurile vizitate si la fel .. poveste interesanta ... (cel mai important pentru mine la jocuri). Si chiar daca nu e lansat in 2012 ... intotdeauna voi nominaliza ca cel mai bun joc .. ever ... Mafia (primul) ... best :D
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine
Avatar utilizator

Re: Jocul anului 2012

Mesaj #8 » de GoGe » 21 Dec 2012 02:43

Far Cry 3!
L-am jucat,te atasezi foarte tare de personaje.Story line,ce pot zice,no comment.Open world game,poti face si ce vrei deci nu trebuie neaparat sa faci misiuni,explorezi,gasesti alte orase.
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)
Avatar utilizator

Re: Jocul anului 2012

Mesaj #9 » de gargoyle » 21 Dec 2012 13:48

Counter Strike: Global Offensive si FarCry 3 :D
Imagine
Avatar utilizator

Re: Jocul anului 2012

Mesaj #10 » de Mishu » 23 Dec 2012 21:45

Eu nominalizez: Black Mesa


Ce amintiri trezeste acest joc.... ;)



O seara buna,
Mishu
Imagine

Imagine

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 19 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks