MaxPayne3

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Urmăritori: assassin

MaxPayne3

Mesaj #1 » de puf1k » 13 Iul 2012 22:01

Max Payne 3 este dezvoltat de Rockstar si a fost lansat in anul 2012. Noul joc este disponibil pentru PC, Xbox 360 si PlayStation 3, urmand sa fie distribuit de cei de la Take-Two. Este o miscare neasteptata, primele 2 titluir Max Payne fiind dezvolate de finlandezii de la Remedy. Cum acestia sunt ocupati cu terminarea lui Alan Wake, Max Payne 3 ajunge in curtea celor care au dezvoltat si jocul Bully, adica la Rockstar Vancouver.

Chiar daca Max Payne s-a retras din NYPD, eroul nostru nu va scapa de lumea plina de coruptie si violenta. Departe de New York, Max Payne nimereste intr-un alt oras, unde va trebui sa puna din nou mana pe arma pentru a gasi adevarul si drumul spre liniste. Pe langa demonii de pe strada, Max se va lupta si cu demonii din interiorul sau, cei care-l urmaresc de la moartea propriei familii.

n pofida rasturnarilor de situatie si a stilului de prezentare non-linear al anumitor elemente ale povestii, scenariul pare pus la punct pe fuga, iar jucatorii, alaturi de Max, nu inteleg intotdeauna ce si de ce se intampla pe parcursul jocului.

Nici stilul de prezentare nu este tocmai usor de urmarit, Rockstar preferand sa foloseasca un stil artistic ceva mai ciudat decat am fi obisnuiti. Vechile panouri de benzi desenate au fost inlocuite cu secvente cinematice realizate cu grafica din joc, iar diverse efecte grafice au fost aplicate peste aceasta pentru a oferi un ton unic. Intr-adevar este un stil de prezentare inedit, insa cand ecranul se imparte in trei, iar tot felul de cuvinte apar si dispar de pe ecran, este greu sa nu te simti asemeni lui Max dupa o zi intreaga de betie.

P.S. Mie mi'a placut jocul este foarte tare cu multe misiuni interesante si cu grafica incredibila,plus la asta mi'a placut posibilitatea de a trage de la pamant in oricepozitie na'r sta (pe spate sau pe burtica),si cel mai spectaculoase momente sunt acelea de slow motion (in aer sau simplu de la pamant) in fine notez jocul cu nota 10 :) il recomand tuturor!!!


Urmariti in HD cateva momente jucate de action si slow motion in Max Payne3















Sper ca v'a placut prezentarea mea MaxPayne3 :P
Imagine

Avatar utilizator

Re: MaxPayne3

Mesaj #2 » de Dami_eLit » 13 Iul 2012 22:13

io lam jucat si imi dadea restart si aparea pagina albastra cu scris mult :ymtongue: , e frumos jocu
Avatar utilizator

Re: MaxPayne3

Mesaj #3 » de Eseth » 13 Iul 2012 22:25

E frumos jocul, dar pentru unii poate parea prea dificil. Am inceput sa-l joc si peste 2-3 ore de gameplay l-am sters.. doar ca ma dispera ca muream din 2 hituri :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: MaxPayne3

Mesaj #4 » de puf1k » 13 Iul 2012 22:27

Io jucam la hard si plus la asta si normal ca e normal sa mori din 2 hituri
Imagine
Avatar utilizator

Re: MaxPayne3

Mesaj #5 » de Alejandro » 15 Iul 2012 19:35

Foarte bun jocul ... bun gameplay, relativ bun story si ... putin challenging.
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine

Avatar utilizator

Re: MaxPayne3

Mesaj #6 » de assassin » 15 Iul 2012 21:02

Eseth scrie:E frumos jocul, dar pentru unii poate parea prea dificil. Am inceput sa-l joc si peste 2-3 ore de gameplay l-am sters.. doar ca ma dispera ca muream din 2 hituri :)
Joaca Velvet Assassin,ala joc care te dispera.Mori daca iei 2 hituri si orice secunda conteaza. Cel mai bun stealth game(mai bun ca Hitman)
Parerea mea: Max Payne nu mi-a placut niciodata. Poate ca atrage atatia jucatori din cauza versiunilor anterioare.
Treaba cu jocurile care au o istorie,mi se pare ca acuma cand apare o versiune noua ,toti gamerii se inghesiue la ele. Poate ca pe vremea aia nu erau atatea jocuri si oricare joc era binevenit si placea la lume. Pot doar sa spun ce cred ca pe vremea aia nu aveam calculator. Poate daca aveam sigur jucam Diablo 2 si mi-ar fi placut iar acuma l-as fi jucat din nou. Dar nu l-am jucat cu nu aveam pe ce ,asa ca nu ma atrage.
Imagine Imagine
Nihil est verum, omnia licet. -The Order of the Assassins- 1094
Avatar utilizator

Re: MaxPayne3

Mesaj #7 » de terminator » 23 Sep 2012 18:22

l-a, jucat pe xbox mi se pare tare adika grafica e super,sonorul ok,sistemul de cover beton ,muliplayer-ul demential.

din partea mea 9 :)) :D
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks