Cry Of Fear

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Urmăritori: assassin

Cry Of Fear

Mesaj #1 » de GoGe » 07 Iul 2012 10:10

Cry of fear este un mod de HL1,single-player in care o sa vezi cele mai infricosatoare lucruri la care te-ai putea gandi.
Este creat de catre echipa Team Psykskallar niste tipi suedezi cam nebuni,credeti-ma am incercat jocul,m-am speriat de la inceput,de atunci te obisnuiesti cu jumpscares :D.Sunt diferiti monstri,ai arme,un telefon pe care il poti folosi ca pe o lanterna,poti tine 2 obiecte(pistol+telefon(source of light) ).
Estimated Minimum System Requirements:
1 GHz CPU
64 MB RAM
32MB Video Card with OpenGL support
Steam Half-Life 1
Estimated Recommended System Requirements:
2 GHz CPU
512 MB RAM
128MB Video Card with OpenGL support
Steam Half-Life 1
Site-ul unde gasiti descarcarea mod-ului:http://www.cry-of-fear.com
Zilele trecute am cumparat HL1 pe Steam ca sa pot juca Cry Of Fear,vreau sa duc jocul asta pana la capat,te sperie,dar te si provoaca sa il joci,sa continui :).Tot felul de monstrii la care nici nu te poti gandi :).
Descrierea story-ului din joc descrisa de catre producatori:
Te trezeşti într-o alee intunecata, nu ştii nimic. Ce s-a întâmplat?
Aceasta este lupta ta de a găsi adevărul şi răspunsuri la întrebările tale. Răspunsuri pentru intuneric si frica, care iti face pulsul sa bata in capul tau foarte rapid.
Ce sunt "ei"? De unde provin "ei"? Ce naiba s-a întâmplat aici?
Sunt acestea indulgenţe de nebunie?
Timpul a expirat. Nu puteţi sta acolo citind acele de SMS-uri pentru totdeauna. Este timpul să mergeţi mai departe pe niste drumuri şi sa va găsiti raspunsurile.

Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)

Avatar utilizator

Re: Cry Of Fear

Mesaj #2 » de assassin » 07 Iul 2012 12:43

N-am prea inteles ideea. Si nu pare sa fie asa de infricosator. Mai rau era joculetul The house pe care l-am gasit pe miniclip. Goge iti recomand sa joci Nosferatu:The Wrath of Malachi. Eu n-am putut sa-l termin.
Imagine Imagine
Nihil est verum, omnia licet. -The Order of the Assassins- 1094
Avatar utilizator

Re: Cry Of Fear

Mesaj #3 » de GoGe » 07 Iul 2012 13:16

Assassin,nici macar producatorii nu inteleg povestea pe care au facut-o pentru acest joc,deci userii sunt pe langa rau de tot :).La inceput nu este cine stie ce,dar sa vezi mai incolo,crede-ma am cazut de pe scaun.A si Nosferatu l-am terminat :P.
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)
Avatar utilizator

Re: Cry Of Fear

Mesaj #4 » de gargoyle » 08 Iul 2012 15:37

Sa vedem,nea` Gogelinescovic joculetul tau.De asemenea am pus acum la download si Nosferatu.Sunt curios daca imi va merge pe Win 7 Ultimate.Din descriere am vazut ca merge doar pe Win 2000/XP,nici macar Vista.


______________________


Da,deci Nosferatu merge brici! O sa descarc acum si Cry of Fear :)
Imagine
Avatar utilizator

Re: Cry Of Fear

Mesaj #5 » de GoGe » 08 Iul 2012 22:11

gargoyle scrie:Sa vedem,nea` Gogelinescovic joculetul tau.De asemenea am pus acum la download si Nosferatu.Sunt curios daca imi va merge pe Win 7 Ultimate.Din descriere am vazut ca merge doar pe Win 2000/XP,nici macar Vista.


______________________


Da,deci Nosferatu merge brici! O sa descarc acum si Cry of Fear :)

Vezi ca iti trebe HL1 cumparat pe steam!
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)

Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks