WoW

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

WoW

Mesaj #1 » de melc » 29 Iun 2012 22:04

Sigur ati auzit cel putin de acest joc ;))... este un joc MMORPG care a aparut pe 23 noiembrie in 2004..dupa prima versiune au aparut inca 3 Burning Crusade , Wrath of The Lich King si Cataclysm iar in cursul acestui an sau in anul care vine urmeaza sa apara o noua versiune Mist of Pandaria (care seamana mai mult cu kung fu panda..)

Acest joc este foarte complex...m-am apucat acum 1 an de el si inca nu am inteles mare lucru de el..(joc pe versiune Lich King deoarece Cataclysm e mult prea complicat) In lich king iti poti crea 10 caractere diferite : Human , Gnome , Dwarf(putin mai mare ca si gnomu) , Night Elf , Draene astea find caracterele de la Hoarda iar cele de la Alianta sunt Blood Elf , Undead , Orc , Trol , Tauren. In versiunea cataclysm sau adaugat 2 noi rase Varcolacul si Goblinul :D

Hoarda si Alianta sunt gen 2 natiuni care sunt in razboi..Cand se atinge nivelul maxim 80(pe versiune lich king) poti intra in ''Battleground'' locul unde se confrunta Alianta cu Hoarda.

Hartile din joc sunt asa de mari incat daca mergi pe jos iti poate lua minute bune gen 10-15 minute..dar de la un anumit nivel iti poti cumpara un ''mount'' un animal care te ajuta sa scurtezi din timp calarindul sau te poti duce la un ''rider'' de unde poti lua un fly mount (platind fiecare cursa) cu care te deplasezi mult mai rapid

Pentru a intelege mai bine jocul ar fi bine sa fie jucat pe servare cu rata mica sau chiar pe official.
Eu am inceput sa joc pe un servar privat deoarece pe oficial trebuie sa platesti lunar si na ;)) acest servar are rata foarte mica si e pe versiunea Lich KIng.

O sa postezi cateva poze din gameplay-ul meu :D si 2 trailare (Lich King si Cataclysm)
Mai mult aceste poze sunt ca sa intelegeti cat de mare este jocul ;))





Sper ca ati inteles ceva din prezentare facuta :)) :))
Fişiere ataşate
WoWScrnShot_062912_212819.jpg
WoWScrnShot_062912_212819.jpg (283.78 KiB) Vizualizat de 113 ori
WoWScrnShot_062912_212816.jpg
WoWScrnShot_062912_212816.jpg (285.64 KiB) Vizualizat de 106 ori
WoWScrnShot_062912_212813.jpg
WoWScrnShot_062912_212813.jpg (268.25 KiB) Vizualizat de 109 ori
WoWScrnShot_062912_212809.jpg
WoWScrnShot_062912_212809.jpg (284.72 KiB) Vizualizat de 130 ori
WoWScrnShot_062912_212732.jpg
WoWScrnShot_062912_212732.jpg (231.49 KiB) Vizualizat de 111 ori
Imagine

Avatar utilizator

Re: WoW

Mesaj #2 » de Stefan » 30 Iun 2012 00:41

melc (referitor la Postul 1), Ai gresit, alinata are gnome,dwarf,night elf,human iar draene.
Horde e : undean,troll,tauren,orc si blood elf
Tu dupa cum imi dau eu seama joci la horde si ai un blood elf si esti un paladin ? am dreptate ?

singura chiestie nu imi dau seamna daca esti healer sau DPS ?
Am vreo 2 ani de experienta pe WoW inca mai trebe sa invat ca sunt chiesti care nici eu nu le stiu :(
Daca vrei sa jucam impreuna, imi zici si vedem ce putem face ;)

Eu nu joc pe lich king ca oricum am jucat vreo jumate de an dar joc la uni vanilla care e de 60 lvl maxim dar oricum e tare serveru are 6 any de vechime si populatia e high in mare parte

Am vreo 3 caractere la horde : priest,rogue si hunter da am aflat si am testat chiar eu ca alinta in Battleground face echipa mai buna si se descurca pentru ca acolo sunt oameni cu cap asa au zis uni si chiar e adevarat. La alianta am 2 un mage si un warrior(tank)

Am o intrebare ?
Tu la level 40 ai doar 3 baguri si unu e cu 8 si altu cu 6 ?? fati de 10 slot e mai bine si pune pe toate locruile. Cred ca in total te va costa 15-20 gold
"He who strikes terror in others is himself continually in fear."-Claudius Claudianus
Avatar utilizator

Re: WoW

Mesaj #3 » de melc » 30 Iun 2012 08:21

Stefan (referitor la Postul 2), Nu cred ca ai vazut bine dar am enumerat toate caracterele ;)) inf Blood Elf-u meu e dps si deocamdata nu mai am gold pentru bag-uri ;)) As vrea sa joc cu tine dar eu joc numai pe Lich King ca asta imi place cel mai mult :D
Imagine
Avatar utilizator

Re: WoW

Mesaj #4 » de Stefan » 30 Iun 2012 13:12

melc (referitor la Postul 3), Te referi cand ai scris ce caractere sunt la alliance si horde ? Eu am vazut ca ai zis:

Alianta : blood elf,troll,orc si tauren
Horde: night elf , gnome, draene dwarf si human

Asta ai scris tu, ai scris bine numa ca ai gresit natiunile

Intrebare: Pe serverul tau nu au aia modul de puncte sa votezi? iar cu acele puncte poti lua gear, gold etc.
"He who strikes terror in others is himself continually in fear."-Claudius Claudianus
Avatar utilizator

Re: WoW

Mesaj #5 » de melc » 30 Iun 2012 17:29

Eu joc pe srv spidernet si nu nu au modul acela de a vota ;)) as fi vrut sa aiba acel mod asa as fi crescut in gs mult mai repede :D
Imagine

Avatar utilizator

Re: WoW

Mesaj #6 » de Stefan » 30 Iun 2012 23:39

melc (referitor la Postul 5), Naspa, eu de exemplu scot 100 gold in 1 zii defapt ma duc pe site si scot cu punctele care le am
"He who strikes terror in others is himself continually in fear."-Claudius Claudianus
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks