Prima impresie la CS:GO

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Prima impresie la CS:GO

Mesaj #1 » de assassin » 19 Mai 2012 16:12

Deci azi am primit si eu steam giftul cu CS:GO. Acuma so iau cu inceputul.
Backgroundul din main menu:bestial. Melodia:la fel de bestiala. Tocmai am descarcat-o. Meniurile imi amintesc de Call of Duty. Au o alcatuire interesanta. E primul lucru major schimbat. La setarile grafice m-am speriat si am zis sa le pun ceva mai mici ca erau la maxim dar nu. Apoi cand am intrat in joc a realizat ca se misca de 100 de ori mai bine ca CS:S cu antialiasing si antistorpic la maxim. Noile modificari pe harti iti dau o experienta foarte frumoasa in cauza detaliilor in abundenta. Intr-un joc shooter imi place ca misiunea sa fie prin jungla sau padure. In CS:GO chiar te simti in padure mai ales pe aztec si hartile de pe noile moduri... NOI MODURI!!!!! Astea nu le mai explic. HA! :ymdevil:
De gameplay: Mi-a placut ca caracterele(scuzati "cacafonia" :)) nu mai fug asa ciudat ca in CS:S. Au un mers mai normal :)) Armele au fost o incantare. Inca nu am reusit sa omor nimic cu zeus x27 care e un fel de pistol cu curent(sau poate chair asta e) si e de unica folosinta;najpa deorece costa 1000$ si imi pare ca banii se mac mai greu decat in source. URASC FAPTUL CA M4A1 SI USP NU MAI AU AMORTIZOR!!! WTF!!! La mine nu s-au gandit cei de la valve. Unde vezi tu asasin cu arme care suna cu 10000000 de decibeli. Silent nene! Avem si molotov si grenada incendiara. E aceasi chestie numa ca molotov au teroristii.Ei sunt mai artizanali asa. Si am vazut multe arme noi da trebe sa ma obisnuiesc cu fiecare. Apropo AK 47 trage super. Iar deagle e prea prost. Poate gresesc eu. Am dat cap cu deagle din greseala dar ca sa pun tinta, nu. Foarte fain ca hartile se schimba repede la un anumit numar de runde. Si cica avem grenada decoy(ceva de diversiune) dar nu stiu care se ia dupa vreo grenada de aia :)) . Si nu mai exista meniul O(adica in care cumpari echipament). Deci eu trebuie sami arunc tastatura X7 G100 ca nu mai corespunde nu? Nasol.
Iar cutitul...ce-mi place astaaa... Se poate face backstab. Deci ar fi bine cand apare sa faceti un server de XB de CS:GO ca source o sa fie o scarba exact cum mi se pare de cand am trecut la source de pe 1.6.

Cum am spus. Nu va faceti griji cu grafica. E mult optimizata si o sa merga foarte bine Si pe calculatoare mai 'eftine.

PS: Astept sa-mi spuna cineva cum trag cu zeus x27.
Imagine Imagine
Nihil est verum, omnia licet. -The Order of the Assassins- 1094

Avatar utilizator

Re: Prima impresie la CS:GO

Mesaj #2 » de Dami_eLit » 19 Mai 2012 16:25

tragi bine bv ;)
Avatar utilizator

Re: Prima impresie la CS:GO

Mesaj #3 » de Bogdan » 19 Mai 2012 17:47

misto descrierea frate asasin :D...sa speram ca vom reusi sa construim si server de cs go :D
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Prima impresie la CS:GO

Mesaj #4 » de melc » 19 Mai 2012 22:06

Foarte tare descrierea :D si eu sper sa apara un servar al xb-ului de cs go...insa sper sa imi mearga :D daca la CS:S face ceva fite la CS.GO sigur isi da restart ;))
Imagine
Avatar utilizator

Re: Prima impresie la CS:GO

Mesaj #5 » de GoGe » 20 Mai 2012 10:13

melc scrie:Foarte tare descrierea :D si eu sper sa apara un servar al xb-ului de cs go...insa sper sa imi mearga :D daca la CS:S face ceva fite la CS.GO sigur isi da restart ;))

Melc,din cate am auzit CS:GO se misca de 1000 de ori mai bine ca,CSS.Deci nu ar trebui sa ai probleme :).Vedem cand se lanseaza :).
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)

Avatar utilizator

Re: Prima impresie la CS:GO

Mesaj #6 » de assassin » 20 Mai 2012 12:08

Main theme CS:GO music:
Imagine Imagine
Nihil est verum, omnia licet. -The Order of the Assassins- 1094
Avatar utilizator

Re: Prima impresie la CS:GO

Mesaj #7 » de GoGe » 20 Mai 2012 13:02

Assassin,foarte misto theme song-ul.Se potriveste perfect cu jocul :).Bravo!
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)
Avatar utilizator

Re: Prima impresie la CS:GO

Mesaj #8 » de gargoyle » 20 Mai 2012 19:18

Bravo,Asasinescovic! Meriti puncte de reputatie pt review!
Imagine
Avatar utilizator

Re: Prima impresie la CS:GO

Mesaj #9 » de Jackson » 20 Mai 2012 19:22

Intr-adevar,e cool theme song-ul!
Abia astept sa incerc Cs:go-ul.Si descrierea ta si trailerul m-au impresionat :)
If Love is a Crime,than I am a Criminal
Avatar utilizator

Re: Prima impresie la CS:GO

Mesaj #10 » de assassin » 23 Mai 2012 16:51

Am prins ideea cu Zeus X27. Face un soc electric si dauna totala.Treaba e ca trebe' tras de aproape. O lovitura si e mort. Daca nu era de unica folosinta era jale.

Si cutitul face la fel. Attack 2(mouse2,click dreapta) si face backstab ca spionul in TF2. Tot lovitura fatala. Cati am asasinat asa... :ymdevil: :))
Imagine Imagine
Nihil est verum, omnia licet. -The Order of the Assassins- 1094

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks