Cum sa devenim mai buni ?

Zona libera la discutii. Va rugam sa respectati Regulamentul GameForest.

Moderator: DeeJay

Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #1 » de zNk » 17 Ian 2012 15:18

As dori prin acest topic sa va dati cu parerea, despre defectele serverului ( SI SA GASITI O REZOLVARE)si cum credeti,( doriti) sa devenim mai buni, atat pe planul "tehnic" daca ma pot exprima asa cat si pe cel administrativ.
Va rog sa nu va ascundeti si sa cautati solutii.
O problema pe server, spun eu ca, este limbajul care nu mi se pare sanctionat chiar pe drept. Si dupa cum stiti strictetea nu o sa duca niciodata la rau. Asa ca PROPUN ca la adresarea injuriilor catre un alt jucator sa primeasca o pedeapsa mai mare, decat o avertizare.
Mi se pare ca toleram cam multe, si ne ducem ...in jos.
Astfel .
Esti idiot,prost, nesimtit,imbecil,distrus,terminat etc - gag 5 min
Dute-n "pasarea" maica-tii, Dute-n, Suge-mi "trandafirul" meu- gag 10 min
Deja la a doua abatere, imediat dupa ce i s-a terminat timpul de mut se va sanctiona cu un banut de 1-2 ore.

Mai departe va rog sa va exprimati opiniile !
E de aur tacerea , deaia tac multi , mie nu-mi place auru' deaia nu ma plac multi...!

Avatar utilizator

Re: Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #2 » de Jagermeister » 17 Ian 2012 15:22

zNk scrie:Va rog sa nu va ascunde-ti si sa cautati solutii.

Esti idiot,prost, nesimtit,imbecil,distrus,terminat etc - gag 5 min


Pai putem sa fim mai buni la gramatica si sa eliminam cratima dintre ascunde-ti pentru ca acolo este marca de plural si nu pronume posesiv!!!

Imagine
^ Grammar Nazi!!!
Esti nesimtit nu poate fi sanctionat daca e pe bune dreptate cum este nesimtirea unora de a da flash in baza cand s-a inceput runda, sau de a trage intentionat in capul coechipierului ca sa-i ,,tremure" imaginea si sa nu poata sa tinteasca!!!
Avatar utilizator

Re: Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #3 » de DeeJay » 17 Ian 2012 15:23

zNk (referitor la Postul 1), in primul rand devenim mai buni postand topicurile unde trebuie..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #4 » de Gh30 » 17 Ian 2012 15:36

zNk scrie:Esti idiot,prost, nesimtit,imbecil,distrus,terminat etc - gag 5 min

Nu putem fi atat de stricti. Totusi se joaca Counter Strike Source, joc interzis celor sub 16 ani, nu suntem in biserica.
Si nu stiu daca ai observat dar mai sunt si admini care se mai scapa la nervi, stres, etc. si mai apar niste vorbe "dulci" si niste "trandafiri" in vocabularul lor.
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #5 » de Cristina » 17 Ian 2012 16:00

Jagermeister scrie:Imagine
^ Grammar Nazi!!!

Daca tot stai sa corectezi gramatical macar corecteaza tot. NU asa pe sarite.


DeeJay scrie:zNk (referitor la Postul 1), in primul rand devenim mai buni postand topicurile unde trebuie..

Puteai macar sa dai si tu un pro sau contra topicului in sine nu doar sa postezi offtopic cu un sarcasm cat casa.


zNk scrie:As dori prin acest topic sa va dati cu parerea, despre defectele serverului ( SI SA GASITI O REZOLVARE)si cum credeti,( doriti) sa devenim mai buni, atat pe planul "tehnic" daca ma pot exprima asa cat si pe cel administrativ.

Ideea in sine este de apreciat. Suna simplu...


zNk scrie:O problema pe server, spun eu ca, este limbajul care nu mi se pare sanctionat chiar pe drept. Si dupa cum stiti strictetea nu o sa duca niciodata la rau. Asa ca PROPUN ca la adresarea injuriilor catre un alt jucator sa primeasca o pedeapsa mai mare, decat o avertizare.
Mi se pare ca toleram cam multe, si ne ducem ...in jos.
Astfel .
Esti idiot,prost, nesimtit,imbecil,distrus,terminat etc - gag 5 min
Dute-n "pasarea" maica-tii, Dute-n, Suge-mi "trandafirul" meu- gag 10 min
Deja la a doua abatere, imediat dupa ce i s-a terminat timpul de mut se va sanctiona cu un banut de 1-2 ore.

After I LMFAO aproape cazand de pe scaun la expresiile de genul pasare si trandafir, am ajuns la concluzia ca NU, nu ai dreptate. Totusi e funny exprimarea asa ca -> =))

Revenind.
1. suntem ceva mai toleranti cu limbajul pentru ca oricui ii scapa cate o ' floare ' printre cuvinte.
2. cine a spus ca nu dam gag 5/10/15 min dupa ce un jucator a folosit cuvinte de genul ala? Adica toleram dar nu in cazuri care se repeta.
3. insa pe cat de simplu e sa dam gag/mute pe atat de simplu este sa dea jucatorul respectiv Retry ... si plin de nervi sa injure, ca poate intr-un final nu a fost vina lui si omul chiar a luat 5 runde la rand flash in baza. dar dupa ce a injurat un admin primeste ban... si uite asa pierdem un jucator doar pentru ca l-am plesnit peste fata prima data cand a zis "idiot" pe server.

In plus, multe reclamatii legate de limbaj sunt facute atunci cand nu sunt admini pe server... Petru ca adminii astia au si ei o viata, mai muncesc, , mai mananca, beau, vad un film, se c...ulca... se joaca AOEO.

Avatar utilizator

Re: Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #6 » de Eseth » 17 Ian 2012 17:25

De acord cu ideea fiind singur o persoana care enervandu-se mai scapa cate o injuratura si imi pare rau dupa aceasta. (promit ca nu se va mai repeta :) )

Sunt de acord ca pentru exclamari gen
zNk scrie:Esti idiot,prost, nesimtit,imbecil,distrus,terminat etc

+ injuraturile care nu sunt adresate cuiva personal sa se dea gag/silence 5 minute

Pentru
zNk scrie:Dute-n "pasarea" maica-tii, Dute-n, Suge-mi "trandafirul"

silence pe durata hartii (in caz ca nu sunt eu pe server pentru ca nu suport asa ceva si pot sa dau BAN o ora)

+ silence celora care vorbesc alta limba decat engleza sau romana.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #7 » de Bogdan » 17 Ian 2012 19:40

Bah...adica mi-ati pus gand rau? :-S...pai eu va fac in toate felurile cand intru pe server...la naiba...o sa fiu julit de catre padurarii contestatari care au scris pe pancarda "jos cu nik tiranul, jos cu dictatorul"...o sa ma iau cu base de mana la naibaaaaaaaaaaa :))
PRO pt ceea ce a zis Znk...si inca ceva...nu va mai dati asa intelectuali...poate ca a scris in graba omu si nu a avut timp sa se corecteze, sau poate ca a fost la sportiv ca mine unde se practica doar aruncatul cu privirea...nu si gramatica :)))
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #8 » de Jagermeister » 17 Ian 2012 19:44

Bogdan scrie:nu va mai dati asa intelectuali...poate ca a scris in graba omu si nu a avut timp sa se corecteze, sau poate ca a fost la sportiv ca mine unde se practica doar aruncatul cu privirea...nu si gramatica :)))


Aia e incalcare flagranta a limbii scrise nu e o greseala asa de om care mai uita cate o treaba, fa diferenta, sportivule!
Avatar utilizator

Re: Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #9 » de Bogdan » 17 Ian 2012 19:56

pai tocmai d-asta sunt sportiv...ca sa nu fac diferenta ;) Flagrant e sa omori pe cineva, sa ii dai foc la casa, sa ii julesti familia, sa intrii in banca atunci cand e inchisa, sa te duci sa iti faci abonament la vodafone cand sunt proteste in strada la ora 00:00 cum au facut aia in Bucuresti...etc. :)
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Cum sa devenim mai buni ?

Mesaj #10 » de Jagermeister » 17 Ian 2012 21:51

=)) Pai aia nu s-au abonat la Vodafone, aia au spart magazinu ca sa treaca pe cartela cu telefon gratis =))

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 22 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks