Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de noi

Zona libera la discutii. Va rugam sa respectati Regulamentul GameForest.

Moderator: DeeJay

Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de noi

Mesaj #1 » de DeeJay » 22 Sep 2011 10:07

Pentru ca este imposibil ca sa fim singuri in tot Universul hai sa discutam despre "ceilalti", poze sau filmari, credeti sau nu in EI?

Personal eu cred ca fara EI noi nu am fi existat si ca EI au facut parte din trecutul nostru, au ajutat la diverse constructii gigantice (vezi piramidele).
Grecii acum 2000 de ani stiau ca exista atomul si ca sta la baza oricarui obiect si reprezinta cea mai mica particula.

Pun si un material video gasit de Cristina pe net:
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de n

Mesaj #2 » de Bogdan » 22 Sep 2011 11:52

Bah si eu cred ca exista...chiar am si filmat niste elieni care dadeau tarcoale in jurul Campulungului....cred ca i-a deranjat rasul meu, dar ii dovedesc eu si ii las fara farfuria zburatoare...ca tot mi-am spart farfuria de ciorba! :)) O sa pun filmarea aici, cu toate ca nu se vede bine :-S Bafta padurarii
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de n

Mesaj #3 » de Crazy_Bob » 22 Sep 2011 12:35

normal ca exista este scris si in biblie si in alte carti mai vechi in biblie este scris ca un om (numai stiu numele) a fost luat de niste speci diferite si lau dus undeva in cer si lau invatat limba lor si tot si lau adus inapoi peste 300 de ani scrie clar doar stiu asta ca tatal meu este preot si mia spus plus ca mai exista inca o dovada ca nu suntem singuri in spatiu

uitativa la video asta sa vedeti
Imagine
Imagine
Avatar utilizator

Re: Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de n

Mesaj #4 » de ALex » 22 Sep 2011 13:46

Sincer sa fiu acum ceva timp eram putin sceptic, in special din cauza unor oameni care pretindeau ca au vazut extraterestrii, dar de fapt au mintit. Insa dupa ce am vazut documentarul Ancient Aliens de pe History am inceput sa cred din ce in ce mai mult ca exista si ca la un moment dat au intrat in contact cu civilizatia umana.
Avatar utilizator

Re: Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de n

Mesaj #5 » de ostil » 22 Sep 2011 14:50

dupa ce ati mers o bucata pe aratura apoi o lunga perioada in deriva era logic sa se ajunga in spatiu ( glumesc).
e clar ca de'a lungu timpului au vost scrieri , filmari ...discutii pro si contra, mai putem spune ca in ideea de a fi primii in ceva, anumite state declarau verzi si uscate. tot asa de bine anumite institutii ascund anumite informatii...
alte capete luminate spun ca omenirea trece periodic prin diferite nivele dupa care se intampla cate o nenorocire si o ia de la capat ( ca un ciclu al evolutiei si ca asta ar explica multe, ex: piramidele cum au ajuns acolo ? la vremea respectiva nu exista o tehnologie dar o fi fost o generatie de'a noastra mai dezvoltata dupa care or fi disparut dupa cum mai spun unii acum ca cica criza financiara a aparut imediat ce s'a aflat de cometa asta care o sa treaca pe langa noi luna viitoare si care cica v'a provoca sfarsitu lumii prin cutremure si alte dezastre iar lumea aleasa a luat bani pentru a construi in bucegi buncare de supravietuire )
oricum ar fi eu imi rezerv dreptul de a vedea cu ochii mei mai intai si apoi sa cred altceva, nu exclud ideea ca ar mai exista si alte vietati de pe alte planete ( gen nikyta ..) dar pana atunci v'a trebui sa ne traim viatza omeneste , veseli si de ce nu sa nu ratam nimic din ceea ce ne ofera viatza ca apoi sa regretam .

http://www.miscareazeitgeist.ro/tag/extraterestri

http://deveghepatriei.wordpress.com/2011/08/16/17-octombrie-2011-cometa-elenin-vizibila-dupa-pamant-multi-spun-ca-aceasta-o-sa-fie-ultima-zi-pe-pamant-nasa-a-facut-referire-la-luna-octombrie-a-anului-2011-noi-de-luni-de-zile-v-am-atras-atent/
Imagine

Avatar utilizator

Re: Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de n

Mesaj #6 » de Eseth » 22 Sep 2011 15:47

in principiu cred in astea. probabilitatea sa fim singurii reprezentanti ai intelectului in univers e egala cu 0.

P.S. DJ, in video-ul tau faza din 03:40 cred ca e fake :P in rest bravo ca ai atins si aceasta tema cu extraterestrii. sa vedem ce-or zice si altii :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de n

Mesaj #7 » de Bogdan » 22 Sep 2011 19:29

baaaaaaah....eu sunt elienul :)))...ostile...m-ai aflat frate :D...meriti un premiu mic si verde :))). Problema e ca sunt un elien fara o masea de minte...k am scos-o si deja mi-e dor de ea :)). Bafta padurarii in descoperirea elienilor
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de n

Mesaj #8 » de Cristina » 26 Sep 2011 11:35

Eseth Killer scrie:...
P.S. DJ, in video-ul tau faza din 03:40 cred ca e fake :P .....


Daca erai atent observai ca exact faza aceea este ceva mai credibila, tocmai pentru ca a fost filmata din 4sau 5 unghiuri diferite, locatii diferite, de catre persoane diferite fara nici o legatura. :-?



p.S. 8-|
Avatar utilizator

Re: Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de n

Mesaj #9 » de Alejandro » 26 Sep 2011 13:49

As vrea sa va pot spune cate ceva dar din pacate nu am libertatea de a vorbi persoanelor neautorizate despre acest subiect ... Daca totusi as vorbi cu cineva ... persoana respectiva va fi ori recrutata ori eliminata :))
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine
Avatar utilizator

Re: Dosarele X(b) - Extraterestrii - Adevarul e dincolo de n

Mesaj #10 » de Bogdan » 26 Sep 2011 18:34

in traducere si mai pe scurt la ce a zis castel...daca va spun trebuie sa va omor apoi! Abia astept sa facem un war cu elienii 5vs5 sa le dam perversa ca pe Marte! =))) :D
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 22 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks