Prejituri din iad (Sathana)

Zona libera la discutii. Va rugam sa respectati Regulamentul GameForest.

Moderator: DeeJay

Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #1 » de Pikachu » 11 Ian 2015 04:04

Sathana rezeta



Prejitura in 1o min

500g Faina neagra
500g Malai
1 Plic Drojdie uscata
2 lig de bicarvbinatde sodui amestecat cu o lingura de otze mere pana se face spuma si amestecat cu restu aluatului
Apa pui pana se omogenizat
150 g Stafide
Fructe la preferinte 2 feluri
1 lig scortisoara
1 lig cacao
200g cocos
Tava Hartie de gatit
in tava se pune sa se faca fund de aluat. In tava se pun fructe cu perechie incrucisate pe 2 randui apoi se mandarine 2 sau 3 picoruse de mandarine apoi se toana compozitia ca sa acopere pitin mandarinele se vor atasa restul de feli tot perechi incrucisate ca sa se intregeasca sandwishu apoi se toarana restul de compozitie. Deasupra se pune o lingura presurata de scortisoara, cafea macinata , cocos si cacao jumate de lingura. Se baga la cuptor 35 min La foc mic 100 grade C

Pofta buna :)
Imagine

Avatar utilizator

Re: Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #2 » de petronela93 » 11 Ian 2015 05:39

:)))

[ Post made via Android ]
Avatar utilizator

Re: Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #3 » de iRa » 11 Ian 2015 10:40

Pika ai nota 2. Ia loc in banca!

Multumim de rezeta. :x :x
Imagine

Doua fire, doua paie,
Am spart gresia din baie,
Cu ciocanul lui Tigaie.
Avatar utilizator

Re: Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #4 » de Maverick » 11 Ian 2015 11:56

Cretinii doamne ma :))) daca pun o reteta maine deja o incearca :)))))

[ Post made via Android ]
Imagine

Sa mor pentru tara zimi de ce sa fac asta ?
Cand tara asta moare inaintea mea !
Avatar utilizator

Re: Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #5 » de Bogdan » 11 Ian 2015 14:37

pai hai sa umplem topical asta cu tot felul de retete :P...who's next? :)
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine

Avatar utilizator

Re: Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #6 » de DeNy » 11 Ian 2015 14:37

Yummyy :X
Merci de reteta Pika :-*
https://t.me/pump_upp
Avatar utilizator

Re: Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #7 » de WolfCreek » 11 Ian 2015 14:38

Bucatari porci =))
Avatar utilizator

Re: Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #8 » de WALID » 11 Ian 2015 18:48

doamne ba Pika =)) faci de rusine reteta lui Sathana :))
Imagine
Be Proud of:
Who you are,
and everything
you've overcome.
Avatar utilizator

Re: Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #9 » de Pikachu » 11 Ian 2015 21:38

:)) ce sa fac daca este 3 dimineata si nimica somn :)) =))
Imagine
Avatar utilizator

Re: Prejituri din iad (Sathana)

Mesaj #10 » de SATHANE » 13 Ian 2015 16:05

am sa scriu acum o reteta in romana nu pikaneza

paste cu minuni : spanac si legume congelate

am luat 400 gr de paste faina alba(pacat ca nu era neagra) ,le-am pus in apa oparita si le-am pus pe foc sa se faca evident :))

am pus intr-o tigie din teflon cu putin ulei ,spanac congelat vro 200gr si legume mix de primavara vro 100 gr ( brocolii ...etc gasiti la cora la congelate vrac)

la foc mic se fac si se amesteca din 3 in 5 minute pana se dezgheata cohonesurile verzi ( spanacul) :))

dupa ce s-au facut mizeriile , punem o capatana de usturoi tocata si amesteca, mai lasam inca 6 min

apoi inchidem si lasam capacul peste inca 5 min

scoatem apa din paste dupa ce au s-au facut, se umfla fraierele asa iti dai seama ca s-au facut:))

se pun pastele si legumele intr-un castron mare sau ce lighean sau palma folositi pt a manca si se amesteca bine pana se omogenizeaza ( se combina tampeniile) apoi punem 3 -4 linguri de sos de soia ( de la maxim) si iar amestecam

270gr de soia felii am fiert, cand a dat apa in clocot am le-am scos si le-am pus pe pervarz sa le arat maiestrie vecinilor si meteorologilor .

dupa ce s-au racit le-am stors de apa si apoi le-am pus intr-o tigaie din teflon cu capac si cu putin ulei presarat peste ele ,le-am invartit pe nebune pana s-au facut mai crispy , asta o fac la foc mic si interventia chirurgicala e la 5-7 min distanta ( le intorci de pe o parte pe alta)

soia este intr-un castron separat si pastele cu legume intr-altu,

pofta buna si mancati sanatos

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 17 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks