Oameni badarani / tepari de pe steam!

Zona libera la discutii. Va rugam sa respectati Regulamentul GameForest.

Moderator: DeeJay

Oameni badarani / tepari de pe steam!

Mesaj #1 » de Artamess » 12 Oct 2014 11:41

Acest topic are strict rolul de a avertiza membrii comunitatii despre persoanele care au comis o inselaciune de orice fel.

In data de 11.09.2014 un membru (sau fost membru) al comunitatii Gameforest stiut cu numele Davidoff a.k.a Sphynx s-a folosit de minima incredere pe care a primit-o din partea mea si a lui Psychopath. Am jucat de mult cu el Competitive matches pe CS:GO Global Offensive si s-a format o legatura de prietenie, astfel in data mentionata badaranul Davidoff admira intr-u mod mascat un AK-47 Case Hardened din inventoriul lui Psychopath.
Ca urmare, am decis pe baza prieteniei si a increderii oarbe ca ii dam AK-ul lui Davidoff sa joace un Competitive match cu el. Ceea ce a urmat a fost un dezgust total fata de acest scarba de om, care dupa meci ne-a dat remove and block atat pe steam cat si pe facebook.
Asadar, dragi prieteni ai comunitatii, acest topic nu este o plangere sau descarcare de nervi ci este un topic care sa va avertizeze despre riscurile unei astfel de increderi. Mentionez ca nu a existat nici un fel de conflict cu persoana numita si totul parea sincer si fara intentii rele.

Pentru identificarea acestui splendid specimen de om badaran va pun la indemana cateva informatii utile:

SteamName: Sphynx sau Davidoff
SteamID: STEAM_0:1:37805452
SteamProfile: http://steamcommunity.com/id/drzed
Imagine

Avatar utilizator

Re: Oameni badarani / tepari de pe steam!

Mesaj #2 » de DeeJay » 12 Oct 2014 11:58

Artamess (Re: Post 1), multumim pentru avertizare. L-am trecut in rangul special de țepar si i-am facut reputatia negativa.
Toti cei care dau țepe pe steam si sunt trecuti aici vor primi rangul de țepar.
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Oameni badarani / tepari de pe steam!

Mesaj #3 » de Bogdan » 12 Oct 2014 12:14

Hmmm...ce cretin...il am in lista de steam si va primi niste mustrari speciale "a la NiK" poate se trezeste la realitate si returneaza ceea ce "a imprumutat".
Dragi prieteni, in cazul in care nu v-ati lovit de astfel de persoane pana acum ar trebui sa luati aminte si sa nu aveti incredere in nimeni in ziua de azi...atat in ceea ce priveste viata virtuala cat si cea reala. :)
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Oameni badarani / tepari de pe steam!

Mesaj #4 » de Eseth » 12 Oct 2014 14:58

Daca va zic ce teapa am luat eu de la un asa-numit prieten care m-a scamat nu numai de un Ak Case Hardened 70% blue ci și de un Stattrak Ak Vulcan, Stattrak M4 Atomic Alloy, Stattrak Glock Blue Fissure și un AWP? :)) Tot sub acelasi pretext ca sa joace niste meciuri dupa care mi le întoarce.

wp_ss_20141012_0001.png
wp_ss_20141012_0001.png (84.34 KiB) Vizualizat de 88 ori


A avut noroc ca plecasem la tara a doua zi si dupa ce m-am întors am reusit sa recuperez banii destul de repede, altfel nu se simtea bine deloc :)) Mai am IP-ul lui ;))

Ce sa zic.. Îmi pare rau ca ati si voi de un astfel de "prieten" virtual care s-a folosit de încrederea voastră ca sa profite.
Don't trust anyone.

[ Post made via Apple ]
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Oameni badarani / tepari de pe steam!

Mesaj #5 » de Maverick » 17 Noi 2014 19:04

Chiar nu ma asteptam la asa ceva din partea lui , ce sa zic nemernicu o sa isi auda acuma de la mine o slujba a la POPICA :))) aqxb
Imagine

Sa mor pentru tara zimi de ce sa fac asta ?
Cand tara asta moare inaintea mea !

Avatar utilizator

Re: Oameni badarani / tepari de pe steam!

Mesaj #6 » de ostil » 24 Noi 2014 15:20

O mai mare atentie in alegerea prietenilor :-B
Imagine
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks
cron