SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Zona libera la discutii. Va rugam sa respectati Regulamentul GameForest.

Moderator: DeeJay

SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #1 » de SATHANE » 21 Feb 2014 21:00

Este o vorba romaneasca : "VULPEA CARE N-AJUNGE LA STRUGURI ZICE CA SUNT ACRII" , asta reflecta modalitatea noastra de gandire si abordare.

acum sa ploua cu exemple:

1) daca nu intelegi , daca nu empatizezi, daca nu experimentezi intelectul meu si celor ca mine asta nu-ti da dreptul sa-mi limitezi libertatea

2) daca popularitatea iti este periclitata , daca frustrarea te stranguleaza , daca vocabularul emancipat te debusoleza, daca inferioritatea ta nu

conteaza, atunci exista un singur lucru de facut : PUNETI STREANGUL DE GAT !

3) daca simti tot ce-i mai rau cand lumea nu iti recunoaste autoritatea care iti este acordata intr-o lume virtuala,inseamna ca viata reala te depaseste

cu mult iar dispozitia corespuzatoare iti vine usor tie si COMUNISMULUI care te ajuta sa justifici sechela care te dateaza ca victima a complexarii

4) omenirea trebuie sa traisca in libertate, nu in sclavia confortului care te ajuta sa ai o parere buna despre tine si orice sluga care vrea sa fie in

compania ta subjuga

Am dat destule exemple care multi nu le inteleg daca nu vorbesc pe limba lor, limba celor care au personalitatea xeroxata in milioane de explemplare:

- genetic suntem fara pereche,

- nici gemenii nu au aceleasi amprente

- daca gandim , daca vorbim , daca ne comportam diferit asta nu inseamna ca este si gresit

- daca ar fi toti ca SALAM am traii in ROMANIA

- daca toti ar fi ca mine religia n-ar fi existat niciodata am fi acum cu nava prin spatiu cu un iq care l-ar fi facut pe einstein o biata maimuta depravata

- daca n-ar fi disparut golanii din scoli , n-ar mai exista confuzi sexuali cu par peste ochii sau alte caracteristici lezbiene care prostitueaza umanitatea

- de cand eram in pesteri am realizat pe pereti picturi ce reprezinta diferenta individuala desi erau o societatea preistorica

- "NU ESTE SEMN DE SANATATE SA FII BINE ADAPTAT LA 0 SOCIETATEA PROFUND BOLNAVA" - KRISHNAMURTI

-"A DA ASCULTARE UNEI AUTORITATI ESTE NEGAREA INTELIGENTEI . ASTA S-AR PUTEA SA NE AJUTE TEMPORAR SA NE ASCUNDEM DE DIFICULTATILE

SI PROBLEMELE NOASTRE. DAR A A EVITA O PROBLEMA INSEAMNA DOAR SA O INTENSIFICI SI PRIN ACEST PROCES, AUTO- CUNOASTEREA SI

LIBERTATEA SUNT ABANDONATE" - KRISHNAMURTI

- Cand incepe un manelar sa considere ca lumea e toata lafel ca nu exita diferente atunci incepe razboiul interioar cu oamenii ca mine

Cand o sa cada sistemul bancar ce o sa faceti?!!!????

a) pricipiile o sa va dispara , o sa va treziti goi si fara un MASTER

b) natura niciodata nu o sa fie ca voi, ea nici o fiinta nu neaga , dar voi o distrugeti doar pt ca asa ceva va separa

c) o sa experimentati o libertate care nu o veti intelege,dorinta materiala este o iluzie, iar daca nu crezi in iluzie ai timp sa realizei ca tre sa tai sforile

care te controleaza

d) eliberati de dorinte asta o sa va purifice mintea si simturile

e) orice animal care a trait intr-un colectiv a ocrotit adevarul care l-a stiut , care i s-a aratat, unde este diferenta dintre noi si ele?!!

Initial am vrut sa o fac mai comica lectura, dar 90% dintre manelari sunt cu gura/

Anafura si tortura nu intra in concordanta, iar restu 10% au pe cur mai multa relevanta/

Prin razboi, se considera a fi ultima dar si prima speranta, iar mila nu este remarcata/

Nu se arata , nu se recomndata , nu se initiaza..../

Apusul viselor in inima tiranilor corenteaza omenia /

In ROMANIA, s-a stins de mult dorinta de libertate

Nu mai exista amintirea de sustinere frate cu confrate/

Alegem sa asteptam o minune care numai apare/

Alegem sa ignoram imnul care spune tot ce nu se mai face/

Nu dau nume de persoane pt ca nu le vreau in scrierile mele o eternitate/

Caracterizam posibilul cu imposibilul ,nebunu cu leprosu, sanatosul cu mortul/

Uitam viata de 10 ani incoace si toate atrocitatile astea cica sunt pe neasteptate/

Zilnic aveam deaface, nopti de odihna avem absentate,/

Chiar si clipele de liniste ne sunt furate, frustrarile voastre sunt cuvintele noastre

vorbele goale sunt complexele voastre, sechele noastre sunt ranile voastre

Plagile deschise sunt acordate conforturilor voastre

Jocuri de cuvinte care nu dateaza doar retaliaza

Padurarii in jungla de betoane mimeaza,

Reciprocitatea lor simuleaza ceea ce pula mea stimuleaza

Egalitatea in actiunile lor absenteaza

Iar umplutura de colectiv nu evidentiaza ceva pozitiv

Mai bine de stiut cand sunt tampit si subiectiv pt restul raman seropozitiv !




GATAAAAA am vomitat-o si pe asta! http://www.dexonline.ro nu fii tampit !:))

P.S. imi sunteti datori cu o betie irosita pe acesta pagina de gandurile mele smotocita:)))

Avatar utilizator

Re: SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #2 » de RyDeR » 21 Feb 2014 22:31

tl;dr xD Satane, tot te venerez!
Imagine
Avatar utilizator

Re: SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #3 » de popaspurcatu » 22 Feb 2014 00:33

Foarte bine punctat Satanel !!
"Lucrurile vazute sunt infatisarile lucrurilor nevazute si necuprinse, o palida lumina asupra-le aruncand" - Sf. Ioan Damaschinul
Avatar utilizator

Re: SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #4 » de Artamess » 22 Feb 2014 00:51

Imi place atitudinea si gandirea asta. Merita citit topicul si rumegat subiectul abordat.

[ Post made via Android ]
Imagine
Avatar utilizator

Re: SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #5 » de SATHANE » 22 Feb 2014 13:02

am uitat sa atasez coloana sonora la filmul alb negru de mai sus:))

my bad:D


asculta asta cand iti fierbi mintile cu alea de sus ;)

garantez o experinta noua ;)

Avatar utilizator

Re: SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #6 » de RyDeR » 22 Feb 2014 16:41

Dupa discutia de astazi de pe server am decis sa intru pe forum si sa citesc acest articol, care presupun ca este creat in totalitate de tine, si vreau sa spun ca sunt putine persoane care gandesc ca tine in Romania, extrem de putine, te-ai gandit vreodata sa scrii o carte, o carte cu toate aceste "defecte" ale societatii?
Imagine
Avatar utilizator

Re: SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #7 » de pRaf ala micu » 23 Feb 2014 10:17

In multe puncte sunt de acord cu tine dar in unele o dai tu in comunism chiar si nazism...din ce spui tu manelarul considera toata lumea la fel iar tu vrei sa o faci la fel,tu prietene esti un mic Hitler,sau ma rog ceva ce incepe sa fie ca imaginea facuta lui Hitler de istorici.
Avatar utilizator

Re: SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #8 » de Amra » 23 Feb 2014 11:47

:ymapplause: Ma bucur ca am citit asa ceva dar asi inlocui ceva in ceea ce tu ai scris si acel ceva este CUC pentru simplu fapt ca sunt si minori pe aicia chiar daca iei sigur nu asi fac timp pentru asa ceva( chiar daca cunosc aceste cuvinte TOTUSI ....) dar nu se stie nici o data. In rest :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Avatar utilizator

Re: SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #9 » de SATHANE » 23 Feb 2014 13:58

wow .... am fost toti crescuti foarte prost, ni s-au ascuns atatea , am invata prost atatea, dar acest loc este dedicat unui joc INTERZIS MINORILOR!!!

Plimbale-as familia ca SARCASM de mana prin parc , acelor parinti care nu acorda 2 min sa vada pe unde ii umbla odrasla!

uite cultura interzisa :



george toparceanu- balada pizdei

acum cine stie si alte culturi interzise sa aduca lumina in bezna mintilor noastre si a celor tineri.

biologie - gargarita este o insecta lunguiata iar acea grasa mica rosie sau galbena cu pete albe sau negre este buburuza

ion creanga - povestea pulii

Avatar utilizator

Re: SA DISPARA COMUNISMUL DIN VOI !

Mesaj #10 » de Amra » 23 Feb 2014 23:18

=)) =)) =)) =))

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 23 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks