Credinta?

Zona libera la discutii. Va rugam sa respectati Regulamentul GameForest.

Moderator: DeeJay

Re: Credinta?

Mesaj #31 » de DeeJay » 25 Noi 2012 10:30

Sa speram ca exista un univers paralel (sau mai multe..) pentru ca daca nu exista, atunci cand se va stinge lumina, va ramane stinsa definitiv..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #32 » de Bogdan » 25 Noi 2012 13:15

Pai bah tali tre sa ne luam lanterna cu noi:D

[ Post made via Android ]
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #33 » de melc » 25 Noi 2012 16:03

yahel (referitor la Postul 29), am folosit expresia ''omul este propriul sau Dumnezeu'' in sensul ca omul este stan pe viata lui..el isi formeaza viitorul si nu cred ca dipinde de vreo entitate cu puteri nemarginite...in legatura cu tehnologia cred aceeasi chestie si anume ca nu e a noastra..adica in mai putin de 2 secole omul a avansat in tehnologie cum nu a putut avansa in 2000 de ani sau mai mult..

Pe tema credintei si a tehnologiei pot vorbi inca 10 pagini in acest topic..am foarte multe idei sau mai bine spus teori .. nu mai zic de alte entitati din univers :)

Chestia cu energiile spirituale si chakre am inceput sa le invat cand eram mai mic gen 6-7 ani mergeam cu parinti la munte si mai urmam cursuri de yoga si cand practic o meditatie pur si simplu simt cum intra energia in mine nu mai zic de momentele random :D
Imagine
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #34 » de Feda1Kyn » 27 Noi 2012 08:44

Bogdan (referitor la Postul 32),
=)))) Si multe BATERIII!!! =))
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right,there's a 90% probability you'll get it wrong!
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #35 » de baxter » 27 Noi 2012 11:59

melc ma sperii crede-ma @-)
Omul este zeu sau fiara.

Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #36 » de DeeJay » 27 Noi 2012 12:09

poate ca ar trebui sa ne intrebam ce se intampla cu noi cand murim..cred ca asta e intrebarea suprema.. pentru ca moartea e ca un accident pe care il asteptam de cand ne nastem..

[ Post made via Android ]
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #37 » de Feda1Kyn » 30 Noi 2012 08:14

DeeJay (referitor la Postul 36),

Mai pe scurt zis DJ ....FREEDOM! :)) count on that.
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right,there's a 90% probability you'll get it wrong!
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #38 » de DeeJay » 02 Dec 2012 21:01

Am citit astazi un articol in engleza pe care vi-l recomand: http://www.robertlanza.com/does-death-e ... y-says-no/
O fi adevarat?Sa fie valabila teoria cu aceste universe multiple?hmm..
Ce rol mai are credinta in acest caz?
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #39 » de melc » 21 Dec 2012 22:22

Un citat dintr-o carte citita de mine care mi-a placut foarte mult :D :

''Fireste, daca toata lumea si-ar urma instinctul, n-ar mai fi nevoie de religie, n-ar mai fi nevoie de Dumnezeu, n-ar mai fi nevoie de preoti. Animalele n-au nevoie de Dumnezeu si ele sunt pe deplin fericite - eu nu vad ca ele sa duca lipsa lui Dumnezeu. Nici un animal, nici o pasare, nici un copac nu duce lipsa de Dumnezeu.Eòe se bucura de toate de viata in deplina ei frumusete si simplitare fara teama de iad, fara foame de rai, fara diferente filozofice.Nu exista lei catolici, nu exista lei protestanti sau hindusi'' .. ''Daca pasarile pot sa traiasca fara religii si biserici si temple si moschee, omul de ce nu poate? Pasarile n-au dus niciodata razboaie religioase , nici animalele etc.. :D
Imagine
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #40 » de cerezeu » 22 Dec 2012 02:44

In Romania daca esti credincios ... " Tre sa dai 2 milioane la tata preot ca asa te ajuta DUMNEZEU " DADAAAA . Gaborii ii salta pe tigani cand cersesc da cu preotii cum ramane /:) ?;o

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 22 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks