Credinta?

Zona libera la discutii. Va rugam sa respectati Regulamentul GameForest.

Moderator: DeeJay

Re: Credinta?

Mesaj #11 » de melc » 11 Noi 2012 12:17

DeeJay (referitor la Postul 8), ok nam specificat nimic de martieni dar sa o luam asa..deci tu crezi intr-o fiinta (jesus) ca a creat totul tot ce exista in univers etc..iar daca nu faci cum zice el ajungi in iad iar da faci cum vrea el te duci in rai..ok majoritatea au frica asta de iad si foamea asta de rai .. inf crezi in el si nu crezi ca exista alte forme de viata in tot universu o.O
Imagine

Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #12 » de Cristina » 11 Noi 2012 12:27

Bogdan scrie:... asa ca melc ateu mic si pervers mai bine iei Biblia de la inceput, o citesti si ...

melc scrie:Bogdan (referitor la Postul 3), Nik am citit-o si.... :D

melc scrie:.....o fiinta (jesus) ca a creat totul tot ce exista in univers etc.....



Ai citit-o printre randuri? :-?
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #13 » de melc » 11 Noi 2012 12:34

Cristina (referitor la Postul 12), Stiu ca dumnezeu si jesus nu sunt una si aceeasi persoana :D dar eu m-am obisnuit sa spun jesus in loc de dumnezeu ^^ greseala mea
Imagine
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #14 » de DeeJay » 11 Noi 2012 12:37

melc (referitor la Postul 13), cine e jesus? sau te referi la Iisus ? si vezi ca Dumnezeu se scrie cu D (mare) pentru ca e ca si un nume al unei persoane (gen cum iti scrii tu numele pe lucrarea de o dai la scoala .. )
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #15 » de Eseth » 11 Noi 2012 12:38

Nu cred ca topicul asta va fi informativ si va duce la ceva bun....
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #16 » de melc » 11 Noi 2012 12:40

Eseth (referitor la Postul 15), cam asa ceva..vad ca sar crestini imediat :))
Imagine
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #17 » de gargoyle » 11 Noi 2012 12:41

5 puncte de reputatie pentru comentariul lui iseedead!
Melc,te rog sa incerci sa scrii corect in limba romana!
Imagine
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #18 » de Arici » 11 Noi 2012 18:07

Eu fiind romano-catolic de cand eram mic am mers la biserica pentru ca
1. trebuia sa fac anumite chestii precum:prima comuniune, confirmare
2. parintii mei vroiau macar de pasti si craciun sa mergem la biserica dar bunica fiind foarte credincioasa se ducea mai des si ma ruga sa merg cu ea pentru ca este cam departe biserica. Acuma merge mai des la biserica ortodoxa pentru ca este aproape. Am prieteni reformati, pocaiti, ortodocsi, penticostali, greco-catolici. DECI, am vazut cum este la fiecare, am citit destul si oriunde cu oricine am vorbit erau aproape aceleasi chestii. Fiecare o tine bine pe a lui si incearca sa te traga de partea lui prin vorbe, promisiuni, fapte...de aceea am ales sa am Dumnezeul meu. Cand simt ma duc in biserica care vreau cand nu se tine slujba si meditez cateva minute. Cand oamenii discuta despre asta prefer sa ma abtin sa zic ceva mai ales cand vad ca se cearta ca nu ca au facut asa si asa dar nu ca etc... sau persoane ultra credincioase care se roaga sa castige bani si prostii... Eu zic ca fiecare are propriul inger pazitor nu o persoana suprema care sa ne conduca sau o carte picata din cer.
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #19 » de melc » 11 Noi 2012 18:14

Ati putea sa il luati pe K.Ro drept exemplu..eu in acest topic am pus o simpla intrebare: ''ce credinte aveti'' dar voi nu ma refer la toti ati iesit la atac..puteati pur si simplu sa spuneti acolo '' uite frate eu sunt musulman'' sau ''eu am o credinta uriasa in Dumnezeu'' si se incheia..pe viitor sper sa nu mai reactionati asa impulsivi :D
A si inca ceva :D cei care au o credinta oarecum budista inteleg ei la ce ma refer :D le recomand sa citeasca cartile lui Osho sunt foarte bune :D
Imagine
Avatar utilizator

Re: Credinta?

Mesaj #20 » de Bogdan » 11 Noi 2012 20:21

DeeJay scrie:si vezi ca Dumnezeu se scrie cu D (mare) pentru ca e ca si un nume al unei persoane (gen cum iti scrii tu numele pe lucrarea de o dai la scoala .. )

bah tali....pai el la lucrare se semneaza cu X mic =))))
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 23 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks