Metode de Relaxare :)

Zona libera la discutii. Va rugam sa respectati Regulamentul GameForest.

Moderator: DeeJay

Metode de Relaxare :)

Mesaj #1 » de melc » 11 Mai 2012 20:00

Am zis sa deschid acest topic cu ideea ca padurari sa isi impartaseasca metodele lor de relaxare :D sincer eu as avea nevoie de cateva idei ca in ultimul timp ma trezesc cu nervi si ma cult cu nervi..nust ce sa mai fac ;)) ( cred ca e de la cola :)) )
Imagine

Avatar utilizator

Re: Metode de Relaxare :)

Mesaj #2 » de gargoyle » 11 Mai 2012 20:19

Melcovic,cred ca ar trebui sa iti gasesti o ocupatie care sa nu aiba de aface cu calculatorul,ceva in aer liber sau o carte care sa te tina captivat ;) de asemenea poti incerca sa practici un sport,sunt sigur ca ai avea de unde alege: volei,baschet,tenis,atletism...fara fotbal,acel anturaj te va prosti cu siguranta si nu vei ajunge nicaieri fara multi bani sau pile ;)
Imagine
Avatar utilizator

Re: Metode de Relaxare :)

Mesaj #3 » de melc » 11 Mai 2012 20:52

mdea...chestia cu fotbalu am simtit-o pe pielea mea ;)) am facut 5-6 ani si dupa sa desfiintat clubu...asa ies pe afara mai toata ziua..dar o sa incerc sa gasesc o carte buna , sigur o sa ma tina ocupat :D
Imagine
Avatar utilizator

Re: Metode de Relaxare :)

Mesaj #4 » de Alejandro » 11 Mai 2012 20:53

Eu nu am prea multe optiuni pentru a ma relaxa ... dar imi sunt indeajuns. Cea mai frecventata e sa ies din casa si sa merg vreo 4 case mai incolo pana la un bar unde ma relaxez cu bere si biliard.
52.jpg
52.jpg (45.92 KiB) Vizualizat de 140 ori

Apoi urmeaza bicicleta ...
P1030761.JPG
P1030761.JPG (3.76 MiB) Vizualizat de 140 ori

dupa vreo 40 de km sunt destul de relaxat :D. A treia optiune intervine cand nu am chef de primele doua si consta in a merge pana in magazie ... a cotrobai pe acolo .. si a mai inventa cate ceva :D de exemplu una din cele mai reusite inventii a fost ceasul meu de perete ... care arata cam asa:
DSC00049.JPG
DSC00049.JPG (827.15 KiB) Vizualizat de 132 ori

sau alta ar fi biroul meu care e pe post si de carcasa de calculator ...
momentan urmatoarea inventie e ceva de genul
Toys-Electric-Toys-B-O-Cars-Vehicle-Toys-Slot-Toy-1-63-Scale-Racing-Track-BCC99303-.jpg
Toys-Electric-Toys-B-O-Cars-Vehicle-Toys-Slot-Toy-1-63-Scale-Racing-Track-BCC99303-.jpg (38.1 KiB) Vizualizat de 146 ori

doar ca la o scara mult mai mare (sa imi inconjoare gradina) si alimentata cu panouri solare :D ....
Deci ... cam asa ma relaxez eu ;)
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine
Avatar utilizator

Re: Metode de Relaxare :)

Mesaj #5 » de assassin » 12 Mai 2012 11:11

Eu cand sunt prea stresat ascult o muzica(care deobicei ma baga la pc ca e din vreun trailer de la nu stiu ce joc) dupa ce imi fac nervi la pc sun cativa si iesim la o bere si-o samanta pe la iaz sau pe un deal din apropiere(e foarte frumos peisajul) sau ies in fata casei unde imi place foarte mult cu o bere si 2 tigari(tot am zis ca ma las de fumat dar nu se poate).
Si apropo melcule. Lasa Cola si bea ceai. ;)
Imagine Imagine
Nihil est verum, omnia licet. -The Order of the Assassins- 1094

Avatar utilizator

Re: Metode de Relaxare :)

Mesaj #6 » de Bogdan » 12 Mai 2012 18:27

bah melcilianux species eu zic sa mai lasi pc-ul ca asta iti produce nervi si sa mai iesi cu prietenii la joaca...un fotbal de cartier sau alte nazbatii specific copiilor de varsta ta e o metoda buna de relaxare. Si nu mai bea cola ca e naspa...ia sa lasi putina cola intr-o cana...putina de tot, cateva picaturi....sa vezi cum ramane cana murdara. Atunci iti vei da seama ca e ca si cum ai bea apa cu nisip:). Mai incearca si mersul cu bicla...probabil mai ai prieteni p-acolo care au biciclete, si faceti tot felul de drumetii. Eu la varsta ta cam asta faceam...jucam fotbal toata ziua, ne plimbam cu bicicletele, faceam si atletism in timpul scolii, vara ne mai duceam la ciordit de cirese sau de mere, ne duceam pe deal, faceam tot felul de tampenii care nu erau legate deloc de PC ;) :D
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Metode de Relaxare :)

Mesaj #7 » de melc » 12 Mai 2012 19:04

Multumesc tuturor pentru idei :D si nik m-am lecuit de mersu cu bicicleta..acu 1 an mi-am luat un bmx si am facut cu el toate tampeniile ;)) picioarele semanau cu niste banane stricate :)
Imagine
Avatar utilizator

Re: Metode de Relaxare :)

Mesaj #8 » de Bogdan » 29 Mar 2014 20:34

Padurari...am zis sa ma uit prin forum sa dezgropam anumite subiecte....hai sa vedem care vine cu idei noi? :P
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Metode de Relaxare :)

Mesaj #9 » de Davidoff » 20 Apr 2014 23:58

Eu unul, cand vreau sa ma relaxez, sau sa ma intind pe fotoliu si sa pierd timpul gandindu-ma la nimic, de obicei ascult muzica. Ma ajuta cand sunt nervozat, sau nu stiu, cand sunt intr-o dispozitie proasta. Cateodata ascult chestii gen:



sau

Imagine
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 22 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks