Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Zona cu filmulete, melodii, glume, chestii care te fac sa râzi

Moderator: DeeJay

Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #1 » de puf1k » 19 Apr 2012 16:59

Navigind pe net am dat de un video care mi-a placut mult...si am hotarat ca o sa va placa si voua ..

Imagine

Avatar utilizator

Re: Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #2 » de GoGe » 19 Apr 2012 17:05

Foarte interesant si foarte dragut tot odata :).Bravo puf!
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)
Avatar utilizator

Re: Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #3 » de melc » 19 Apr 2012 17:40

foarte tare !!
Imagine
Avatar utilizator

Re: Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #4 » de iseedead » 19 Apr 2012 18:36

ce e in filmul ala din pacate nu este adevarat , oamenii sunt rai, iar binele facut altora de cele mai multe ori se va intoarce ca rau
Avatar utilizator

Re: Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #5 » de puf1k » 19 Apr 2012 18:41

iseedead (referitor la Postul 4), io nu am spus ca asta e pur adevar...stiu ca oamenii niciodata nu vor fi asa ca in filmuletz,dar oricum e placut sa privesti cind se practica respectul si nu numai.

P.S. si plus la asta am zis ca mi-a placut filmuletu...:|
Imagine

Avatar utilizator

Re: Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #6 » de Cristina » 19 Apr 2012 18:49

Foarte frumos, daca eram intr-o stare emotionala mai proasta incepeam sa plang ca nebuna...
Filmul promoveaza o idee, nu spune un adevar. Este ca o reclama la "sa fim mai buni" ! :)
Avatar utilizator

Re: Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #7 » de ostil » 19 Apr 2012 18:53

nu este deloc greu si nici imposibil sa faci parte din genul asta de oameni, nici nu trebuie sa astepti sa iti intoarca cineva gesturile sau faptele, important este cum te simti tu dupa ce ai facut o fapta buna.

isee vorbeste doar din experienta vietii si din cunostinta de cauza stiind cum sunt oamenii, in deosebi Romanii nostri dragi si scumpi dar eu tot cred ca este extrem de educativ filmuletzul iar daca punem problema
hai sa fim noi aia bunii si restul cum vor ei este un bun exemplu pentru toti si chiar ai o satisfactie.

concret cei care nu o fac sau nu intorc gesturile sau faptele bune ... hmmm nu conteaza si nu numai , chiar nu iti sunt prieteni sau mai bine zis nici nu merita sa fie in preajma acelora care o fac ..
Imagine
Avatar utilizator

Re: Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #8 » de Cristina » 19 Apr 2012 22:20

Tot din aceeasi gama:

Imagine
Avatar utilizator

Re: Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #9 » de Eseth » 19 Apr 2012 23:00

un bine facut pentru tine, te provoaca sa faci un bine pentru altii..
foarte frumos video-ul, dar din pacate putini oameni de genul asta exista in comunitatea noastra (vorbesc in general)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Fa un bine si binele se v-a intoarce si la tine

Mesaj #10 » de iseedead » 20 Apr 2012 08:45

ba ati vazut-o pe tanti aia accidentata la stirile pro tv? ia saraca era pe jos si doi indivizi o goleau de banii si lucrurile din geanta, cred sa ii faca un bine si sa devina mai usoara de carat poseta, nu de alta daca esti mai usor te misti mai repede la traversat si astfel reduci riscul accidentelor.

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 22 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks