Aplicatii Android

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Aplicatii Android

Mesaj #1 » de DeeJay » 26 Mar 2012 22:19

Ce aplicatii folositi pe mobile/tablete cu sistem de operare Android?

Eu am testat cateva si va pot face niste recomandari, un fel de top5:

1) LauncherPro (o interfata mai rapida si mai complexa a dispozitivului!)
2) K-9 Mail (un client email foarte complex!)
3) MyProfiles (eu folosesc versiunea Lite-Free, are grija sa dea telefonul pe silent sau pe diverse profile creeate in functie de timp sau de zona!)
4) 3G Watchdog (contorizeaza traficul de internet pe 3G sau Wlan si poti seta alerte cand te apropii de maximul pentru abonamentul tau de internet!)
5) Battery Widget dezvoltat de Elvison ( arata in ce stare este acumulatorul dispozitivului si cum este folosit de fiecare aplicatie!)
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Aplicatii Android

Mesaj #2 » de Gh30 » 27 Mar 2012 00:11

Am si eu cateva aplicatii folositoare/interesante pe care le folosesc. Am un Samsung Galaxy Mini...

Dolphin Browser (browser web, is 2 variante: HD si mini)
Advanced Task Killer (kill-ereste aplicatiile la un anumit interval setat, e destul de folositor si chiar ajuta la durata bateriei)
ES File Explorer (chestia care mi-a placut la explorerul asta a fost ca te poti transfera fisiere sharuite pe lan, prin wifi desigur, si are si transfer FTP, dar asta nu am apucat sa-l incerc)
Ca si player video folosesc BSPlayer, cu plugin pentru procesoare armv6, iar player audio il am doar pe cel preinstalat.
Dropbox, este un cloud storage si se poate instala si pe windows sau linux.

PS: De cateva zile m-am hotarat sa invat sa fac aplicatii pentru android in java...sper sa reusesc ceva :D
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Aplicatii Android

Mesaj #3 » de Bogdan » 27 Mar 2012 00:55

Hai sa va scriu si eu cateva aplicatii pt android :)
App2SD -ajuta la organizarea memoriei telefonului, poti muta cu usurinta aplicatiile din memoria telefonului pe card sau invers,poti urmari cat spatiu mai ai disponibil atat pe card cat si pe tel.
TeamViewer - poti face remote cu usurinta pe alte dispozitive.
Fancy Widgets - usor de folosit pt personalizarea ecranului
BSPlayer ARMv7 - un player video foarte util, e ultima versiune
Steam - nu mai are nevoie de descriere :))
JuiceDefender - cu ajutorul acestei aplicatii poti economisi energia bateriei
Tango - pt apelurile 3G, il poti suna pe tigaie si sa ii vezi si mufa :))))
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Aplicatii Android

Mesaj #4 » de Andu_XB » 27 Mar 2012 10:03

Bogdan scrie:Tango - pt apelurile 3G, il poti suna pe tigaie si sa ii vezi si mufa :))))

Asta trebuie sa o iau si eu :)) =)) =))
Avatar utilizator

Re: Aplicatii Android

Mesaj #5 » de Cristina » 27 Mar 2012 10:11

Barcode Scanner, inca nu stiu dece il am dar l-am folosit o data si mi-a placut.

LCG Jukebox - face pipilica pe winamp. :D

Ca si Gh30, folosesc Dolphin Browser, se misca chiar frumos.

Color FlashLight! Pentru noptile cand se joaca nebunii la cablurile de curent electric. [-(



P.S. si , "Make me Bald" , ca sa editez pozele lui DeeJay! =))

Avatar utilizator

Re: Aplicatii Android

Mesaj #6 » de DeeJay » 14 Apr 2012 10:08

A aparut TeamSpeak for Android (beta)
https://play.google.com/store/apps/deta ... amspeak.ts

Eu l-am instalat si e functional! :)
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Aplicatii Android

Mesaj #7 » de Cristina » 14 Apr 2012 15:02

Cristina scrie:LCG Jukebox - face pipilica pe winamp. :D


Sau JukeFOX! Ca asta e moca. Jukebox-ul e pe bani de la o vreme...
Avatar utilizator

Re: Aplicatii Android

Mesaj #8 » de Gh30 » 19 Apr 2012 21:23

360 Launcher - dpmdv cel mai bun launcher, nu cred ca se gaseste in market dar il gasiti usor cu o simpla cautare pe google. O mica problema, e tradus doar partial in engleza (din chineza/japoneza/sau ce o fi)
AirDroid - cu aceasta aplicatie puteti accesa toate datele de pe mobil din browser. Trebuie, insa, sa conectati atat telefonul, cat si PC-ul la aceeasi retea (printr-un HotSpot).
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Aplicatii Android

Mesaj #9 » de Gh30 » 05 Iun 2012 22:19

AnySend - o aplicatie prin care puteti trimite fisiere de la un smartphone la altul prin Wi-Fi. Ambele telefoane, cel pe care trimiteti si cel de pe care trimiteti fisiere, trebuie sa aibe aplicatia instalata si aceasta sa ruleze in momentul transferului. Aplicatie se gaseste in Google Play si e gratuita.
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Aplicatii Android

Mesaj #10 » de Arici » 05 Iun 2012 23:16

Daca e voie sa postez in acest topic un joc pentru android :D Interesant si foarte distractiv. Numele e Roll a joint.
Download LiNK !

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 17 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks