Hijacked account.

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Hijacked account.

Post #1 » by TuraVuraSRL » 27 Feb 2012 16:11

Contul meu de steam principal a fost hackerit: http://steamcommunity.com/profiles/76561197996643697/
Si aveti grija: http://www.riven.hyperphp.com de aici a provenit.


Moral of the day: always use condoms! Its safer.
Sunt ca o albina lucratoare. Te iei de mine sau de mierea mea, te intzep! T_T

User avatar

Re: Hijacked account.

Post #2 » by WALID » 27 Feb 2012 16:17

bine ca neai zis :):):D si im pare rau pt contu tau :)
Image
Be Proud of:
Who you are,
and everything
you've overcome.
User avatar

Re: Hijacked account.

Post #3 » by Eseth » 27 Feb 2012 16:34

TuraVuraSRL (referitor la Postul 1), nu inteleg, cum puteau sa-ti fure contu. nu aveai activat steam guard? eu personal mi-am facut un cont pe mail special pentru steam cu o parola care nici eu nu o tin minte si o scriu din telefon, la fel ca si parola pe steam...

P.S. am dat si eu de site-u ala, doar ca avea si adresa foarte asemanatoare cu cea de la steampowered. fiti atenti la adresa si la ce introduceti. daca va cere sa introduceti e-mail si cum am vazut pe site-u ala de care am dat eu va cere si parola de la mail, fiti siguri ca e o capcana :)
P.P.S. imi pare foarte rau pentru cont :(
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
User avatar

Re: Hijacked account.

Post #4 » by TuraVuraSRL » 27 Feb 2012 16:47

Steam guard on, il aveam on de cand era cu amenintarea aceea de hackeri.
Sunt ca o albina lucratoare. Te iei de mine sau de mierea mea, te intzep! T_T
User avatar

Re: Hijacked account.

Post #5 » by Bogdan » 27 Feb 2012 19:57

ce trist bah... :| iti multumim ca te-ai gandit la noi si ca ne-ai anuntat...asteptam sa strangi bani din alocatie sa iti iei alt steam si sa ne dai add :D. Bafta tura ;)
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Image

User avatar

Re: Hijacked account.

Post #6 » by TuraVuraSRL » 27 Feb 2012 23:23

Ms, dar nu o sa ma vezi facand asta. Ce draq, 80 de jocuri pe cont. Nu ma las pana cand nu o sa-mi recuperez contul. Astept ca 'big bosii' de la steam sa rezolve problema, le-am trimis niste informatii si date care sunt mai mult decat de ajuns pentru ei sa faca ceva.


Now its time for patience and meditation...
Sunt ca o albina lucratoare. Te iei de mine sau de mierea mea, te intzep! T_T
User avatar

Re: Hijacked account.

Post #7 » by Eseth » 27 Feb 2012 23:31

TuraVuraSRL (referitor la Postul 6), ai sanse sa-ti recuperezi contul. ei stiu ca se fura mai des conturi "scumpe" si asta e unul din cazuri, mai ales ca le-ai dat si niste informatii. sunt sigur ca o sa-l primesti inapoi si sper fara jocuri banate :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
User avatar

Re: Hijacked account.

Post #8 » by TuraVuraSRL » 28 Feb 2012 12:56

Jocurile sau itemele dp TF2. Stiu ca astia iti recupereaza TOT, si cateodata, mai scapa si 'ceva in plus'. Am fost istet si am facut poze la iteme-le mele. Si vorbind de ban: cum ban? Sa nu foloseasca coduri pe jocuri?
Sunt ca o albina lucratoare. Te iei de mine sau de mierea mea, te intzep! T_T
User avatar

Re: Hijacked account.

Post #9 » by Cristina » 28 Feb 2012 13:12

Hai mai eseth, nu mai speria omul. 8-|
O sa-si recupereze contul. Sunt sigura ca cei de la Steam lucreaza chiar acum la asta. Chiar amana un update ... ;;)
User avatar

Re: Hijacked account.

Post #10 » by Alejandro » 28 Feb 2012 13:41

pai de asta e oprit steamul acuma ... ii cauta contul lui tura prin sertarul cu sosete :))
Nothing is true, everything is permited!
Image Image

User avatar


Next



GameForest

The best online Gaming Community!
GameForest is the perfect place for all gamers!
Join our Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive and Team Fortress 2 dedicated servers and have a great fun time!

Forum started on 16 Mar 2011 19:37 and in existence for 13 Years, 1 Month and 30 Days
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks