Hijacked account.

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Hijacked account.

Mesaj #1 » de TuraVuraSRL » 27 Feb 2012 16:11

Contul meu de steam principal a fost hackerit: http://steamcommunity.com/profiles/76561197996643697/
Si aveti grija: http://www.riven.hyperphp.com de aici a provenit.


Moral of the day: always use condoms! Its safer.
Sunt ca o albina lucratoare. Te iei de mine sau de mierea mea, te intzep! T_T

Avatar utilizator

Re: Hijacked account.

Mesaj #2 » de WALID » 27 Feb 2012 16:17

bine ca neai zis :):):D si im pare rau pt contu tau :)
Imagine
Be Proud of:
Who you are,
and everything
you've overcome.
Avatar utilizator

Re: Hijacked account.

Mesaj #3 » de Eseth » 27 Feb 2012 16:34

TuraVuraSRL (referitor la Postul 1), nu inteleg, cum puteau sa-ti fure contu. nu aveai activat steam guard? eu personal mi-am facut un cont pe mail special pentru steam cu o parola care nici eu nu o tin minte si o scriu din telefon, la fel ca si parola pe steam...

P.S. am dat si eu de site-u ala, doar ca avea si adresa foarte asemanatoare cu cea de la steampowered. fiti atenti la adresa si la ce introduceti. daca va cere sa introduceti e-mail si cum am vazut pe site-u ala de care am dat eu va cere si parola de la mail, fiti siguri ca e o capcana :)
P.P.S. imi pare foarte rau pentru cont :(
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Hijacked account.

Mesaj #4 » de TuraVuraSRL » 27 Feb 2012 16:47

Steam guard on, il aveam on de cand era cu amenintarea aceea de hackeri.
Sunt ca o albina lucratoare. Te iei de mine sau de mierea mea, te intzep! T_T
Avatar utilizator

Re: Hijacked account.

Mesaj #5 » de Bogdan » 27 Feb 2012 19:57

ce trist bah... :| iti multumim ca te-ai gandit la noi si ca ne-ai anuntat...asteptam sa strangi bani din alocatie sa iti iei alt steam si sa ne dai add :D. Bafta tura ;)
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine

Avatar utilizator

Re: Hijacked account.

Mesaj #6 » de TuraVuraSRL » 27 Feb 2012 23:23

Ms, dar nu o sa ma vezi facand asta. Ce draq, 80 de jocuri pe cont. Nu ma las pana cand nu o sa-mi recuperez contul. Astept ca 'big bosii' de la steam sa rezolve problema, le-am trimis niste informatii si date care sunt mai mult decat de ajuns pentru ei sa faca ceva.


Now its time for patience and meditation...
Sunt ca o albina lucratoare. Te iei de mine sau de mierea mea, te intzep! T_T
Avatar utilizator

Re: Hijacked account.

Mesaj #7 » de Eseth » 27 Feb 2012 23:31

TuraVuraSRL (referitor la Postul 6), ai sanse sa-ti recuperezi contul. ei stiu ca se fura mai des conturi "scumpe" si asta e unul din cazuri, mai ales ca le-ai dat si niste informatii. sunt sigur ca o sa-l primesti inapoi si sper fara jocuri banate :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Hijacked account.

Mesaj #8 » de TuraVuraSRL » 28 Feb 2012 12:56

Jocurile sau itemele dp TF2. Stiu ca astia iti recupereaza TOT, si cateodata, mai scapa si 'ceva in plus'. Am fost istet si am facut poze la iteme-le mele. Si vorbind de ban: cum ban? Sa nu foloseasca coduri pe jocuri?
Sunt ca o albina lucratoare. Te iei de mine sau de mierea mea, te intzep! T_T
Avatar utilizator

Re: Hijacked account.

Mesaj #9 » de Cristina » 28 Feb 2012 13:12

Hai mai eseth, nu mai speria omul. 8-|
O sa-si recupereze contul. Sunt sigura ca cei de la Steam lucreaza chiar acum la asta. Chiar amana un update ... ;;)
Avatar utilizator

Re: Hijacked account.

Mesaj #10 » de Alejandro » 28 Feb 2012 13:41

pai de asta e oprit steamul acuma ... ii cauta contul lui tura prin sertarul cu sosete :))
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 21 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks