Windows 8

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Urmăritori: costi07

Re: Windows 8

Mesaj #21 » de WALID » 20 Feb 2012 15:27

o sal iau si io sa vad daca o sa fie misto :):D
Imagine
Be Proud of:
Who you are,
and everything
you've overcome.

Avatar utilizator

Re: Windows 8

Mesaj #22 » de costinmike » 22 Feb 2012 11:28

daca as avea bani nici nu m-as gandi sa nu-mi cumpar de la Apple ceva,acolo sistem adevarat de operare...nu PC-uri..:( dar,fara bani ma limitez si la notebook simplu:D
Avatar utilizator

Re: Windows 8

Mesaj #23 » de Gh30 » 23 Feb 2012 00:17

A apărut logo-ul Windows 8!

De curând a apărut şi logo-ul viitoarei versiuni – Windows 8. Este interesant faptul că aduce un pic cu primul logo Windows, apărut acum 26 de ani, când acest produs Microsoft nu era un sistem de operare, ci doar o aplicaţie cu interfaţă grafică realizată pentru sistemul MS-DOS.

Logo-ul Windows 8 sugerează tile-urile specifice interfeţei Metro UI şi nu ne mai sugerează ferestre precum o fac logo-urile binecunoscute tuturor (cele de la Windows ’95 încoace). În schimb, stilul retro ne aduce foarte bine aminte de Windows 1.0 şi Windows 2.x.

Imagine

Sursa: http://www.go4it.ro/software/a-aparut-l ... s-9250480/
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Windows 8

Mesaj #24 » de Gh30 » 29 Feb 2012 21:35

Microsoft a făcut publice link-urile de download către imaginile ISO ale Windows 8 Consumer Preview.

>>Download<<

Limbi: engleza, chineza, germana, franceza, japoneza.
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Windows 8

Mesaj #25 » de termi880 » 02 Mar 2012 17:27

Nush ce sa zic....eu stau deocamdata cu windows xp...e cel mai folosit, parerea mea ! :(

Avatar utilizator

Re: Windows 8

Mesaj #26 » de Gh30 » 01 Iun 2012 20:38

Au fost facute publice link-urile de download ale Windows 8 Release Preview:

64-bit (x64)
32-bit (x86)

Pentru instalare folositi urmatorul cod(facut, de asemenea, public de Microsoft):
TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Windows 8

Mesaj #27 » de Anticheat » 05 Iun 2012 18:46

@Gh30 O ms Gh30 o sa bag si eu varianta pe 64 bit sa vad cum e :) Si o sa revin cu un comentariu sa va spun cum e/cum merge :D
Respecta si vei fi respectat!
Avatar utilizator

Re: Windows 8

Mesaj #28 » de Mishu » 05 Iun 2012 19:48

Eu mi-am pus consumer preview si am formatat dupa 4 zile... :)

Poate aceasta versiune o sa fie mai stabila. O sa o pun si eu intr-o masina virtuala de data asta :p

Oricum nu prea e pentru tarile de lumea a 3-a ... aproape tot se bazeaza pe xbox store (parca) si daca n-ai bani chestiile free sunt de cacao... (sigur o sa la hackuiasca rusii si romanii... dar tot original e mai ok).

Nu mergeau multe chestii din aplicatiile prezentate, dar am fost ingaduitor pentru ca era consumer preview.

Va multumesc,
Mishu
Imagine

Imagine
Avatar utilizator

Re: Windows 8

Mesaj #29 » de assassin » 05 Iun 2012 22:18

ULALEIII!!! Astia de la Microsoft vor sa se imbogateasca, nu gluma. Daca scot un Windows nou la fiecare 2 ani...
Si partea cea mai enervanta e trecerea de la un mediu grafic la altul. Imi aminteste de linux. Numa' ala are nenumarate medii grafice. Niciodata nu ma obisnuiam cand incercam o alta distributie. Si totusi imi pare ca Windowsul asta a fost scos din necesitatea pentru a fi si pe tablete.
Imagine Imagine
Nihil est verum, omnia licet. -The Order of the Assassins- 1094
Avatar utilizator

Re: Windows 8

Mesaj #30 » de Gh30 » 20 Aug 2012 22:54

Am uitat sa va dau si vestea asta, dar probabil stiati...

Microsoft a oferit spre download Windows 8 RTM, dar a facut un pas pe care putini dintre noi il asteptam! A facut publica o versiune de proba de 90 de zile a Windows 8 RTM pentru orice utilizator!

Download: MSDN Evaluation Center.
La sfarsitul paginii aveti link-uri de download.

Aceasta versiune nu va putea fi actualizata la versiunea finala, adica dupa ce expira acele 90 de zile windows-ul nu va mai putea fi folosit si va fi nevoie de o reinstalare.
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<

Avatar utilizator


Anterior



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 17 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks