Windows 8

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Followers: costi07

Re: Windows 8

Post #21 » by WALID » 20 Feb 2012 15:27

o sal iau si io sa vad daca o sa fie misto :):D
Image
Be Proud of:
Who you are,
and everything
you've overcome.

User avatar

Re: Windows 8

Post #22 » by costinmike » 22 Feb 2012 11:28

daca as avea bani nici nu m-as gandi sa nu-mi cumpar de la Apple ceva,acolo sistem adevarat de operare...nu PC-uri..:( dar,fara bani ma limitez si la notebook simplu:D
User avatar

Re: Windows 8

Post #23 » by Gh30 » 23 Feb 2012 00:17

A apărut logo-ul Windows 8!

De curând a apărut şi logo-ul viitoarei versiuni – Windows 8. Este interesant faptul că aduce un pic cu primul logo Windows, apărut acum 26 de ani, când acest produs Microsoft nu era un sistem de operare, ci doar o aplicaţie cu interfaţă grafică realizată pentru sistemul MS-DOS.

Logo-ul Windows 8 sugerează tile-urile specifice interfeţei Metro UI şi nu ne mai sugerează ferestre precum o fac logo-urile binecunoscute tuturor (cele de la Windows ’95 încoace). În schimb, stilul retro ne aduce foarte bine aminte de Windows 1.0 şi Windows 2.x.

Image

Sursa: http://www.go4it.ro/software/a-aparut-l ... s-9250480/
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
User avatar

Re: Windows 8

Post #24 » by Gh30 » 29 Feb 2012 21:35

Microsoft a făcut publice link-urile de download către imaginile ISO ale Windows 8 Consumer Preview.

>>Download<<

Limbi: engleza, chineza, germana, franceza, japoneza.
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
User avatar

Re: Windows 8

Post #25 » by termi880 » 02 Mar 2012 17:27

Nush ce sa zic....eu stau deocamdata cu windows xp...e cel mai folosit, parerea mea ! :(

User avatar

Re: Windows 8

Post #26 » by Gh30 » 01 Jun 2012 20:38

Au fost facute publice link-urile de download ale Windows 8 Release Preview:

64-bit (x64)
32-bit (x86)

Pentru instalare folositi urmatorul cod(facut, de asemenea, public de Microsoft):
TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
User avatar

Re: Windows 8

Post #27 » by Anticheat » 05 Jun 2012 18:46

@Gh30 O ms Gh30 o sa bag si eu varianta pe 64 bit sa vad cum e :) Si o sa revin cu un comentariu sa va spun cum e/cum merge :D
Respecta si vei fi respectat!
User avatar

Re: Windows 8

Post #28 » by Mishu » 05 Jun 2012 19:48

Eu mi-am pus consumer preview si am formatat dupa 4 zile... :)

Poate aceasta versiune o sa fie mai stabila. O sa o pun si eu intr-o masina virtuala de data asta :p

Oricum nu prea e pentru tarile de lumea a 3-a ... aproape tot se bazeaza pe xbox store (parca) si daca n-ai bani chestiile free sunt de cacao... (sigur o sa la hackuiasca rusii si romanii... dar tot original e mai ok).

Nu mergeau multe chestii din aplicatiile prezentate, dar am fost ingaduitor pentru ca era consumer preview.

Va multumesc,
Mishu
Image

Image
User avatar

Re: Windows 8

Post #29 » by assassin » 05 Jun 2012 22:18

ULALEIII!!! Astia de la Microsoft vor sa se imbogateasca, nu gluma. Daca scot un Windows nou la fiecare 2 ani...
Si partea cea mai enervanta e trecerea de la un mediu grafic la altul. Imi aminteste de linux. Numa' ala are nenumarate medii grafice. Niciodata nu ma obisnuiam cand incercam o alta distributie. Si totusi imi pare ca Windowsul asta a fost scos din necesitatea pentru a fi si pe tablete.
Image Image
Nihil est verum, omnia licet. -The Order of the Assassins- 1094
User avatar

Re: Windows 8

Post #30 » by Gh30 » 20 Aug 2012 22:54

Am uitat sa va dau si vestea asta, dar probabil stiati...

Microsoft a oferit spre download Windows 8 RTM, dar a facut un pas pe care putini dintre noi il asteptam! A facut publica o versiune de proba de 90 de zile a Windows 8 RTM pentru orice utilizator!

Download: MSDN Evaluation Center.
La sfarsitul paginii aveti link-uri de download.

Aceasta versiune nu va putea fi actualizata la versiunea finala, adica dupa ce expira acele 90 de zile windows-ul nu va mai putea fi folosit si va fi nevoie de o reinstalare.
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<

User avatar


Previous



GameForest

The best online Gaming Community!
GameForest is the perfect place for all gamers!
Join our Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive and Team Fortress 2 dedicated servers and have a great fun time!

Forum started on 16 Mar 2011 19:37 and in existence for 13 Years, 2 Months and 2 Days
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks