comparatie Firewall / Antivirus / Internet Security free

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

comparatie Firewall / Antivirus / Internet Security free

Mesaj #1 » de Slayer90 » 28 Apr 2014 00:17

Voi ce programe de protectie a PC-ului folositi? Eu am Comodo Internet Security care este free din toate punctele de vedere si sunt foarte multumit de el. Il folosesc de vreo 4 ani si sincer, nu am avut nicio problema pana acum. Sunt curios lumea de pe aici ce softuri de genul asta foloseste. Vreau sa mai vad niste pareri.

Avatar utilizator

Re: comparatie Firewall / Antivirus / Internet Security free

Mesaj #2 » de Eseth » 28 Apr 2014 01:11

De 3 ani jumate folosesc produse ESET Antivirus si Smart Security si sunt foarte multumit. Nu am avut niciodata probleme. E destul de bogat in setari si e in stare sa protejeze computerul de practic orice fel de activitate nociva atat din afara cat si din interior. Are un sistem bun de notificari care afiseaza un dialog in care utilizatorul poate decide ce are de facut de fiecare data cand vreun soft sau virus incearca sa modifice registrul sau fisierele sistemului. Are un firewall destul de bun. Blockeaza instantaneu toate programele si scripturile infectate sau dubioase si linkurile accesate din browser care pot provoca daune sistemului. In general pot sa zic ca e cel mai bun antivirus si firewall din toate care le-am incercat pana acum, din toate punctele de vedere. Recomand! ;)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: comparatie Firewall / Antivirus / Internet Security free

Mesaj #3 » de Lone wolf » 28 Apr 2014 08:46

Am folosit si eu eset antivirus si era bun, dar nu cam m-a satifsacut ca antivirus si am trecut la Kaspersky Internet Security, cu toate ca cere putin mai mult de la PC(din cite am observat eu), dar imi place mai mult cum lucreaza el si de aceea il recomand pe el ;)
Imagine
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 17 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks