Help.

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Help.

Mesaj #1 » de RyDeR » 05 Feb 2014 20:05

Vreau sa deschid consola dar nu am tasta "~" (da i-am dat Copy&Paste :)) ) am incercat sa schimb si butonul dar nu merge, nu stiu ce naiba sa ii mai fac, urmeaza sa ma duc la baba sarmaua sa-mi dea in carti sa vad daca o scot la capat. BTW, am tastatura in italiana ( da, sunt m@ff€oT ) , daca stie cineva o solutie pentru aceasta problema apocaliptica va rog sa o postati aici sa rezolv si eu problema, fara consola sunt mort. Va pup dulce pe toti :* (no gay). :)
Imagine

Avatar utilizator

Re: Help.

Mesaj #2 » de Maverick » 05 Feb 2014 20:50

tasta respectiva este langa 1 .... e simplu man .. , probabil nu ai consola activata , trebuie sa o activezi ... ma cauti pe steam si te indrum
Imagine

Sa mor pentru tara zimi de ce sa fac asta ?
Cand tara asta moare inaintea mea !
Avatar utilizator

Re: Help.

Mesaj #3 » de Eseth » 05 Feb 2014 21:13

Daca nu merge pe " ~ ", incearca pe " / " (in caz ca vorbesti de CS:GO). Daca tot nu merge, gaseste fisieru config.cfg in folderu cu Steamul -> SteamApps -> common -> Counter-Strike Source / Global Offensive si adauga acolo: bind "`" toggleconsole
plus la asta, adauga si con_enable 1
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Help.

Mesaj #4 » de RyDeR » 06 Feb 2014 10:32

Am incercat si tasta "\" dar si tasta " ' " si niciuna nu merge, consola o am activata din settings in joc, adica, am ceva timp de cand joc CS 1.6 dar si GO , numai la CS:S ( eu vorbesc de CS:S aici ) nu poti schimba butonul pentru consola. Am incercat ALT + 1 2 6 de pe numpad pentru ca imi da tilde ( ~) dar in joc nu merge, mai am totusi o solutie, sa schimb tastatura in engleza dar eu am avut mereu tastaturi italienesti and shit, ai mei lucrau acolo si intelegeti voi, cum ar fi, la mine semnul intrebarii e in locul underscorului vostru (talpa) si daca as schimba in engleza m-ar deruta rau de tot. Am incercat si cu bind dar nimic, imi reseteaza ala.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Help.

Mesaj #5 » de Eseth » 06 Feb 2014 13:03

RyDeR scrie:Am incercat si tasta "\" dar si tasta " ' " si niciuna nu merge, consola o am activata din settings in joc, adica, am ceva timp de cand joc CS 1.6 dar si GO , numai la CS:S ( eu vorbesc de CS:S aici ) nu poti schimba butonul pentru consola. Am incercat ALT + 1 2 6 de pe numpad pentru ca imi da tilde ( ~) dar in joc nu merge, mai am totusi o solutie, sa schimb tastatura in engleza dar eu am avut mereu tastaturi italienesti and shit, ai mei lucrau acolo si intelegeti voi, cum ar fi, la mine semnul intrebarii e in locul underscorului vostru (talpa) si daca as schimba in engleza m-ar deruta rau de tot. Am incercat si cu bind dar nimic, imi reseteaza ala.

Ai incercat sa modifici fisierul config.cfg cum ti-am zis? Scrii acolo bind "tasta" toggleconsole si setezi la proprietatile fisierului Read-only ca sa nu se reseteze.

[ Post made via iPhone ]
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Help.

Mesaj #6 » de RyDeR » 06 Feb 2014 13:58

Am incercat dar fara read-only, incerc si asta acum. Revin cu edit.

Am incercat, dar nu deschide consola cand apas "\"(acela fiind butonul care l-am pus in bind).

\ post actualizat: 06.02.2014 | 5:24 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


Puteti da TC, am rezolvat problema. :)
Imagine
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 23 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks