Help.

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Help.

Post #1 » by RyDeR » 05 Feb 2014 20:05

Vreau sa deschid consola dar nu am tasta "~" (da i-am dat Copy&Paste :)) ) am incercat sa schimb si butonul dar nu merge, nu stiu ce naiba sa ii mai fac, urmeaza sa ma duc la baba sarmaua sa-mi dea in carti sa vad daca o scot la capat. BTW, am tastatura in italiana ( da, sunt m@ff€oT ) , daca stie cineva o solutie pentru aceasta problema apocaliptica va rog sa o postati aici sa rezolv si eu problema, fara consola sunt mort. Va pup dulce pe toti :* (no gay). :)
Image

User avatar

Re: Help.

Post #2 » by Maverick » 05 Feb 2014 20:50

tasta respectiva este langa 1 .... e simplu man .. , probabil nu ai consola activata , trebuie sa o activezi ... ma cauti pe steam si te indrum
Image

Sa mor pentru tara zimi de ce sa fac asta ?
Cand tara asta moare inaintea mea !
User avatar

Re: Help.

Post #3 » by Eseth » 05 Feb 2014 21:13

Daca nu merge pe " ~ ", incearca pe " / " (in caz ca vorbesti de CS:GO). Daca tot nu merge, gaseste fisieru config.cfg in folderu cu Steamul -> SteamApps -> common -> Counter-Strike Source / Global Offensive si adauga acolo: bind "`" toggleconsole
plus la asta, adauga si con_enable 1
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
User avatar

Re: Help.

Post #4 » by RyDeR » 06 Feb 2014 10:32

Am incercat si tasta "\" dar si tasta " ' " si niciuna nu merge, consola o am activata din settings in joc, adica, am ceva timp de cand joc CS 1.6 dar si GO , numai la CS:S ( eu vorbesc de CS:S aici ) nu poti schimba butonul pentru consola. Am incercat ALT + 1 2 6 de pe numpad pentru ca imi da tilde ( ~) dar in joc nu merge, mai am totusi o solutie, sa schimb tastatura in engleza dar eu am avut mereu tastaturi italienesti and shit, ai mei lucrau acolo si intelegeti voi, cum ar fi, la mine semnul intrebarii e in locul underscorului vostru (talpa) si daca as schimba in engleza m-ar deruta rau de tot. Am incercat si cu bind dar nimic, imi reseteaza ala.
Image
User avatar

Re: Help.

Post #5 » by Eseth » 06 Feb 2014 13:03

RyDeR wrote:Am incercat si tasta "\" dar si tasta " ' " si niciuna nu merge, consola o am activata din settings in joc, adica, am ceva timp de cand joc CS 1.6 dar si GO , numai la CS:S ( eu vorbesc de CS:S aici ) nu poti schimba butonul pentru consola. Am incercat ALT + 1 2 6 de pe numpad pentru ca imi da tilde ( ~) dar in joc nu merge, mai am totusi o solutie, sa schimb tastatura in engleza dar eu am avut mereu tastaturi italienesti and shit, ai mei lucrau acolo si intelegeti voi, cum ar fi, la mine semnul intrebarii e in locul underscorului vostru (talpa) si daca as schimba in engleza m-ar deruta rau de tot. Am incercat si cu bind dar nimic, imi reseteaza ala.

Ai incercat sa modifici fisierul config.cfg cum ti-am zis? Scrii acolo bind "tasta" toggleconsole si setezi la proprietatile fisierului Read-only ca sa nu se reseteze.

[ Post made via iPhone ]
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

User avatar

Re: Help.

Post #6 » by RyDeR » 06 Feb 2014 13:58

Am incercat dar fara read-only, incerc si asta acum. Revin cu edit.

Am incercat, dar nu deschide consola cand apas "\"(acela fiind butonul care l-am pus in bind).

\ post actualizat: 06.02.2014 | 5:24 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


Puteti da TC, am rezolvat problema. :)
Image
User avatar





GameForest

The best online Gaming Community!
GameForest is the perfect place for all gamers!
Join our Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive and Team Fortress 2 dedicated servers and have a great fun time!

Forum started on 16 Mar 2011 19:37 and in existence for 13 Years, 2 Months and 5 Days
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks