Probleme fps

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Probleme fps

Mesaj #1 » de Banksy » 26 Iun 2013 17:09

Salut , de ieri mi-au scazut fpsurile la toate jocurile la jumate .. de exemplu in cs go aveam 100-150 in functie de harta acum am 50-60 si se misca oribil ba chiar se blocheaza cateodata anumite parti ale imaginii si se vad niste linii(nu stiu cum sa explic mai bine de atat) in source am 100 dar chiar si asa se misca rau . Nici macar 1.6 nu e jucabil . Nu stiu de la ce ar putea fi , suspectez ca e de la placa video dar nu stiu cum sa verific daca merge cum trebuie sau daca s-a stricat. Multumesc

Avatar utilizator

Re: Probleme fps

Mesaj #2 » de DeeJay » 26 Iun 2013 17:12

Banksy (Re: Post 1), pai ai putea sa iei placa video si sa o bagi in alt pc.. e posibil sa fie ceva praf mizerie in ventilator / cooler, ai putea testa si cu alta sursa ca poate cea actuala nu mai da curent de ajuns.. ai putea scoate si baga la loc placa video si mufa cu 6 pini de alimentare ca poate nu mai face bine contact..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme fps

Mesaj #3 » de Banksy » 26 Iun 2013 17:19

DeeJay scrie:Banksy (Re: Post 1), pai ai putea sa iei placa video si sa o bagi in alt pc.. e posibil sa fie ceva praf mizerie in ventilator / cooler, ai putea testa si cu alta sursa ca poate cea actuala nu mai da curent de ajuns.. ai putea scoate si baga la loc placa video si mufa cu 6 pini de alimentare ca poate nu mai face bine contact..
Daca as putea sa imi deschid laptopul as incerca , am observat ca nici nu se mai incalzeste laptopul ceea ce nu cred ca e in regula
Avatar utilizator

Re: Probleme fps

Mesaj #4 » de BlackGamer (!user banat!) » 26 Iun 2013 21:04

Ce sa mai, asa tusea si laptopul meu inainte sa moara :))
Se poate sa fi luat vreun virus vierme (worm), care sa iti faca laptopul sa mearga greoi.
Incearca sa iti cumperi alt laptop, poate asa o sa mearga.
TRZ it`s back !
In GIF-ul de mai jos, eu sunt cel din stanga, ala mai scelerat icon_bounce
Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme fps

Mesaj #5 » de Eseth » 26 Iun 2013 21:13

Banksy (Re: Post 3), Verifica temperatura la procesor. Am impresia ca face throtling cand se incinge si isi scade automat frecventa ca sa nu arda.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Probleme fps

Mesaj #6 » de Arici » 27 Iun 2013 14:53

Banksy (Re: Post 1), A venit caldura :P asa facea si calculatorul meu... Deobicei vara dadeam cu aspiratorul prin el si apoi nu ii mai puneam carcasa inapoi sa respire. Incearca si tu aceasta metoda si ai grija sa nu fie prea aproape de pereti sau dulap. Cum zice si DeeJay, incearca placa video in alt calculator vezi cum se comporta.
Avatar utilizator

Re: Probleme fps

Mesaj #7 » de Alejandro » 27 Iun 2013 18:33

Off: sunt inca uimit cum el spune de laptop iar unii din voi vorbiti de PC :|
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme fps

Mesaj #8 » de Arici » 27 Iun 2013 18:49

Alejandro (Re: Post 7), well shit :| Sorry. Atunci desfa laptopul folosind surubelnite, cutite si nu uita de ciocan... si nu scoate placa video
Avatar utilizator

Re: Probleme fps

Mesaj #9 » de Alejandro » 27 Iun 2013 22:06

K-Roland (Re: Post 8), ideea era ca i se tot spun sfaturi care se aplica la PC ... nu la un laptop .. doamne. Banksy, vezi ce a zis eseth ... si daca nu l-ai mai desfacut pana acum , pune mana de-l curata, daca l-ai curatat si tot are probleme cu temp, pune-l pe un pad ... si daca tot ai probleme .. joaca din frigider. Sau ai mai putea sa verifici si software ... gen driver, sau alte aplicatii care iti pot altera comportamentul componentelor a.i. sa nu ajunga la temp mari. Dar avand in vedere ca ai spus de linii pe ecran .. banuiesc ceva de genul cum s-ar intinde bucati din texturi, e problema hardware si iti cam moare placa video.
Si apropo K-Roland, scoate tu placa video de la laptop si mergi la 20 de laptopuri din jurul tau si vezi daca poti sa o pui la macar unul din ele :|
Ultima oară modificat de Alejandro pe 27 Iun 2013 22:09, modificat 1 dată în total.
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme fps

Mesaj #10 » de Eseth » 27 Iun 2013 22:09

Alejandro scrie:scoate tu placa video de la laptop si mergi la 20 de laptopuri din jurul tau si vezi daca poti sa o pui la macar unul din ele
=))
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 23 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks