Windows 7

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Re: Windows 7

Mesaj #11 » de alex_4cs95 » 25 Iul 2011 13:29

acu o saptamana miam instalat windowsu si mia murit ieri,...ieri lam instalat iar si nu am mai apucat sa imi bag anti-virus...

PS: multi miau zis ca e procesorul slab

Avatar utilizator

Re: Windows 7

Mesaj #12 » de Eseth » 25 Iul 2011 13:36

Eu am pe laptop un Intel Core 2 Duo de 2GHz si Windows 7 imi zboara pe el.. cel mai probabil ca e infectat PC-u.

1. Instaleaza-ti urgent un antivirus bun (recomand ESETH Smart Security 5 License sau Kaspersky Internet Security - KIS) si sa scanezi PC-u.
2. Daca nu ajuta 1., reinstalezi Windows-ul si nu conectezi netu pana nu pui antivirusu'
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Windows 7

Mesaj #13 » de DeeJay » 25 Iul 2011 13:39

www.free-av.com ia avira ca e cel mai bun AV gratuit :P
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Windows 7

Mesaj #14 » de alex_4cs95 » 25 Iul 2011 20:12

miam instalat Drivele bune si acuma nu mai este la 100% ... cand nu misc nik e la 8% :)) cand fac o miscare e la 90% :]]

acuma voi incerca un anti-virus :P
Avatar utilizator

Re: Windows 7

Mesaj #15 » de ostil » 26 Iul 2011 12:46

iti recomand kaspersky ori kis ori kav nu conteaza , v 2012 e un pic greoaie dupa instalare apoi cand isi termina treaba scan etc... nici nu simt ca e instalat
Imagine

Avatar utilizator

Re: Windows 7

Mesaj #16 » de alex_4cs95 » 26 Iul 2011 15:51

miam bagat Avira ala care a zis DJ :P ms la toti pt ajutor...dar nu inteleg mie tot asa mi se misca doar ca nu mai arata 100% acolo,windowsu tot ca o taragaie se misca...ms oricum
Avatar utilizator

Re: Windows 7

Mesaj #17 » de ostil » 26 Iul 2011 16:42

alex da zi te rog ce atelaj ai macar ramii si procesoru ??
Imagine
Avatar utilizator

Re: Windows 7

Mesaj #18 » de DeeJay » 26 Iul 2011 16:45

are 3g ram si proc dual core deci e ok..

alex ia de pe net hdtune varianta free si da un test la hdd de viteza la citire (pe hdd pe care ai win instalat) daca viteza medie e mai mica decat 70MB atunci e ceva aiurea cu discu si de aia se misca penal..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Windows 7

Mesaj #19 » de alex_4cs95 » 27 Iul 2011 02:05

iam facut un test mai demult si aveam 2 baduri pe el acuma descarc asta si ii mai fac un test...

am o intrebare: cum fac sa imi apara extensiile la Name ca sa le pot modifica in Rename?(.jpb .mp3. gif...) ca la win xp (vreau pt win7)
Ex.: pe Win xp imi a roxy.jpg si vreau sa imi apara asa si pe win7, imi apare doar roxy
ImagineImagine


Edit.: iam facut testu si minimu e la 0.9 MB/sec si am 1 Bad
Imagine
Imagine
Avatar utilizator

Re: Windows 7

Mesaj #20 » de Eseth » 27 Iul 2011 03:36

alex_4cs95 scrie:cum fac sa imi apara extensiile la Name ca sa le pot modifica in Rename?(.jpb .mp3. gif...) ca la win xp (vreau pt win7)
Ex.: pe Win xp imi a roxy.jpg si vreau sa imi apara asa si pe win7, imi apare doar roxy

In Control Panel te duci la Folder Options -> selectezi tabu' View -> scoti bifa de pe Hide extensions for known file types ;)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 21 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks