Problema NetWork sau Problema Browser?

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #1 » by Jackson » 25 Nov 2012 13:55

Salut baietii.Am o problema legata de operativitatea deschiderii ferestrelor din browser(folosesc Chrome,dar am incercat si Explorer,Opera,e aceeasi problema).In youtube trebuie sa astep mult timp pina se incarca ca sa ma uit la vre-un video.Nu stiti de la ce e asta?
Uneori vreau sa zic ca merge perfect.Se incarca foarte operativ.
Folosesc internet mobil Moldcell.
De ce uneori merge foarte bine,dar mai mult merge atit de rau?
If Love is a Crime,than I am a Criminal

User avatar

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #2 » by DeeJay » 25 Nov 2012 13:56

descarca malwarebytes si da o scanare full la pc (atentie sa nu activezi trialu la malwarebytes!) si vezi ce gaseste pe acolo, eu cred ca ai ceva dubios prin pc!
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
User avatar

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #3 » by Jackson » 25 Nov 2012 14:04

malwarebytes nu contacteaza cu antivirusul ca sa nu fac acus vreo treaba aici?
If Love is a Crime,than I am a Criminal
User avatar

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #4 » by DeeJay » 25 Nov 2012 14:04

Jackson (referitor la Postul 3), ai putea sa dezactivezi antivirusul ca sa scaneze ala mai repede..nu afecteaza in niciun fel antivirusul.
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
User avatar

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #5 » by Eseth » 25 Nov 2012 14:05

Jackson wrote:problema
Jackson wrote:internet mobil Moldcell


Singur ai raspuns la intrebarea ta.

Si eu ma foloseam uneori de Internet mobil Moldcell si mergea satisfacator, dar atunci cand reteaua e incarcata, merge foarte prost, in special, ziua. Folosindu-te de Internet mobil, nu te astepta la viteze mari si stabilitate.

Cheers! ;)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

User avatar

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #6 » by Jackson » 25 Nov 2012 14:49

DeeJay (referitor la Postul 2), A facut scanarea full la PC,a gasit 4 fisiere si toate in windows,ma tem sa le dau "delete" ca acus nu mi-a mai lucra si laptopul.Trebuie inseamna ca windowsul sa mi-l schimb?

Eseth (referitor la Postul 5), Pai cum?Gindeam ca Moldcell,asa o companie de buna,trebuie sa fie internetul puternic...
If Love is a Crime,than I am a Criminal
User avatar

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #7 » by DeeJay » 25 Nov 2012 14:49

Jackson (referitor la Postul 6), ce nume au fisierele?
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
User avatar

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #8 » by Eseth » 25 Nov 2012 14:51

Jackson (referitor la Postul 6), Ia-ti modem 3G de la Orange.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
User avatar

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #9 » by Jackson » 25 Nov 2012 15:07

DeeJay (referitor la Postul 7), 1.C:/Windows/kmsem/KMService.exe
2.C:/Windows/kmsem/KMService.exe
3.C:/Windows/Loader.exe
4.C:/Windows/Loader.exe

Eseth (referitor la Postul 8), Asa si am sa fac,numai ca sa se termine termenul stabilit in contract si ma schimb,nici nu ma uit la nimic.Orange 3G e mai bun decit Unite 3G?
Last edited by Jackson on 25 Nov 2012 15:19, edited 1 time in total.
If Love is a Crime,than I am a Criminal
User avatar

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Post #10 » by gargoyle » 25 Nov 2012 15:13

Jacksoane,sunt convins ca problema este de la internetul mobil.L-am folosit si eu si aveam cam aceeasi problema.Daca vrei sa iti iei un net mobil bun,fa-ti abonament la cel mai tare de pe piata,eventual unul fara limita de trafic ;) Si asta banuiesc ca este Orange 3G in Moldova
Image

User avatar


Next



GameForest

The best online Gaming Community!
GameForest is the perfect place for all gamers!
Join our Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive and Team Fortress 2 dedicated servers and have a great fun time!

Forum started on 16 Mar 2011 19:37 and in existence for 13 Years, 2 Months and 4 Days
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks