Problema NetWork sau Problema Browser?

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #1 » de Jackson » 25 Noi 2012 13:55

Salut baietii.Am o problema legata de operativitatea deschiderii ferestrelor din browser(folosesc Chrome,dar am incercat si Explorer,Opera,e aceeasi problema).In youtube trebuie sa astep mult timp pina se incarca ca sa ma uit la vre-un video.Nu stiti de la ce e asta?
Uneori vreau sa zic ca merge perfect.Se incarca foarte operativ.
Folosesc internet mobil Moldcell.
De ce uneori merge foarte bine,dar mai mult merge atit de rau?
If Love is a Crime,than I am a Criminal

Avatar utilizator

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #2 » de DeeJay » 25 Noi 2012 13:56

descarca malwarebytes si da o scanare full la pc (atentie sa nu activezi trialu la malwarebytes!) si vezi ce gaseste pe acolo, eu cred ca ai ceva dubios prin pc!
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #3 » de Jackson » 25 Noi 2012 14:04

malwarebytes nu contacteaza cu antivirusul ca sa nu fac acus vreo treaba aici?
If Love is a Crime,than I am a Criminal
Avatar utilizator

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #4 » de DeeJay » 25 Noi 2012 14:04

Jackson (referitor la Postul 3), ai putea sa dezactivezi antivirusul ca sa scaneze ala mai repede..nu afecteaza in niciun fel antivirusul.
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #5 » de Eseth » 25 Noi 2012 14:05

Jackson scrie:problema
Jackson scrie:internet mobil Moldcell


Singur ai raspuns la intrebarea ta.

Si eu ma foloseam uneori de Internet mobil Moldcell si mergea satisfacator, dar atunci cand reteaua e incarcata, merge foarte prost, in special, ziua. Folosindu-te de Internet mobil, nu te astepta la viteze mari si stabilitate.

Cheers! ;)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #6 » de Jackson » 25 Noi 2012 14:49

DeeJay (referitor la Postul 2), A facut scanarea full la PC,a gasit 4 fisiere si toate in windows,ma tem sa le dau "delete" ca acus nu mi-a mai lucra si laptopul.Trebuie inseamna ca windowsul sa mi-l schimb?

Eseth (referitor la Postul 5), Pai cum?Gindeam ca Moldcell,asa o companie de buna,trebuie sa fie internetul puternic...
If Love is a Crime,than I am a Criminal
Avatar utilizator

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #7 » de DeeJay » 25 Noi 2012 14:49

Jackson (referitor la Postul 6), ce nume au fisierele?
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #8 » de Eseth » 25 Noi 2012 14:51

Jackson (referitor la Postul 6), Ia-ti modem 3G de la Orange.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #9 » de Jackson » 25 Noi 2012 15:07

DeeJay (referitor la Postul 7), 1.C:/Windows/kmsem/KMService.exe
2.C:/Windows/kmsem/KMService.exe
3.C:/Windows/Loader.exe
4.C:/Windows/Loader.exe

Eseth (referitor la Postul 8), Asa si am sa fac,numai ca sa se termine termenul stabilit in contract si ma schimb,nici nu ma uit la nimic.Orange 3G e mai bun decit Unite 3G?
Ultima oară modificat de Jackson pe 25 Noi 2012 15:19, modificat 1 dată în total.
If Love is a Crime,than I am a Criminal
Avatar utilizator

Re: Problema NetWork sau Problema Browser?

Mesaj #10 » de gargoyle » 25 Noi 2012 15:13

Jacksoane,sunt convins ca problema este de la internetul mobil.L-am folosit si eu si aveam cam aceeasi problema.Daca vrei sa iti iei un net mobil bun,fa-ti abonament la cel mai tare de pe piata,eventual unul fara limita de trafic ;) Si asta banuiesc ca este Orange 3G in Moldova
Imagine

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 20 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks