Probleme in CSS si alte jocuri

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #1 » de Lucik74 » 05 Iun 2011 13:18

Am o mare nedumerire , cand sunt in joc , css sau alt joc , ma trezesc ca mi-l baga in bara si trebuie sa dau click pe iconita respectiva sa intre iar in full screen , chestia se intampla la intervale aleatorii de timp (10-30 min.) , de cateva zile patesc ceva si mai ciudat , apare o eroare ( pe fundal verde ) si-mi restarteaza windows-ul instant ......a mai patit cineva ceva de genu' ? ...si ce pot sa fac sa remediez problema ?
Informatii sistem : Win 7 Ultimate ,AMD Athlon 64 X2 Dual Core , 2 GB RAM , GeForce 8600 GTS

Avatar utilizator

Re: Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #2 » de DeeJay » 05 Iun 2011 13:23

Salut,

Cred ca ai o problema cu sursa pcului, nu da tensiune corespunzatoare placii video de asta ti se restarteaza pcul.
Pentru problema cu bagatu in bara ai ceva driver aiurea la placa video, ia de pe net ultimu driver ( http://www.nvidia.com ) si vezi daca iti mai face probleme.

DJ

PS: o sa mut topicul la Probleme Software..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #3 » de Eseth » 05 Iun 2011 14:27

Lucik74 scrie:cand sunt in joc , css sau alt joc , ma trezesc ca mi-l baga in bara si trebuie sa dau click pe iconita respectiva sa intre iar in full screen

la mn asa ceva se intampla fiecare 5 minute. dupa ce am restartat jocul mergea normal.

faza cu restartarea pc-ului e de la sursa de alimentare a pc-ului. cand, sa zicem, procesorul sau video este incarcata incepe sa consume energie mai multa decat da insasi sursa sau ca nu-i ajunge tensiune. poate sa fie si de la racirea insuficienta a unitatilor de procesare, sistemul de protectie a pc-ului de la overheating restartand pc-ul.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #4 » de ostil » 05 Iun 2011 17:03

ai putea incerca sa scoti procesoru si sa mai pui pasta de trecere a temperaturii ( nu sh exact cum se numeste ) la un moment dat se usuca de la ventilatie si nu isi mai face treaba .. asta daca ce ti-au spus baietii de mai sus sa faci, nu are efect . O alta problema ar putea fi de la mufa din sursa de alimentare unde este infipta pe placa de baza ai putea sa o scoti si sa dai cu un spray cleaner sau pur si simplu cu alcol pentru ca dac ai vreun contact imperfect la alimentare se poate praji hdd sau chiar placa baza . TE ROG SA IL SCOTI DIN PRIZA CAND FACI TOATE ASTEA SI SA PUI TOATE COMPONENTELE LA LOCUL LOR :)) :))
Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #5 » de Lucik74 » 05 Iun 2011 19:50

Cu ajutorul raspunsurilor primite am rezolvat chestia cu restartul , aveam bagat si tv-ul ( o plasma de 127 cm ) tot prin sursa . am citit prospectul de la tv si lua cam 450W , sursa pe pc are 500-600w ceva de genu' :) , dar in css tot asa patesc .....la cateva minute mi-l baga-n bara .....am tras si ultimul driver de pe nvidia , tot la fel ...(

Avatar utilizator

Re: Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #6 » de DeeJay » 05 Iun 2011 20:36

ai ceva soft de iti comuta sau iti umbla la setarile placii video?eu aveam ultramon si cateodata facea probleme..
ai incercat sa reinstalezi steam si css?

cum adica aveai plasma bagata in sursa?te referi la ups?sau pur si simplu la iesirea de la sursa (unele surse au 2 mufe una de intrare curent si una de iesire de ex pt monitor..)
daca e mufa aia de iesire de la sursa sa stii ca nu e problema de acolo ala e ca un triplustecher deci nu influenteaza sursa daca ai ceva bagat acolo sau nu..desi daca ai sursa penala de 2lei probabil ca nu tin firele alea dar miram-as, oricum daca iti mai face sa se restarteze sa te gandesti serios la o sursa noua si de firma (antec, chieftec..)
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #7 » de Alejandro » 12 Iun 2011 00:31

Daca tot mai ai problema cu css-ul incearca sa inchizi pe rand programele care ruleaza in background si testeaza pana ce nu ti-l mai minimizeaza.
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #8 » de Liama » 27 Iun 2011 14:55

verifica setarile la css poate este de acolo
Liama este peste tot
Avatar utilizator

Re: Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #9 » de Eseth » 27 Iun 2011 16:06

cred ca demult a rezolvat problema. nu mai posta aiurea..
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme in CSS si alte jocuri

Mesaj #10 » de Eseth » 14 Oct 2011 20:18

Dupa ultimul update de la Valve pentru Counter-Strike: Source unii jucatori s-au intalnit cu urmatoarea eroare: Connect on replay.dll. Rezolvarea e simpla,
-Intram in Steam\SteamApps\<account-name>\counter-strike source si stergem folderul bin.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 21 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks