Windows 7

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Re: Windows 7

Post #11 » by alex_4cs95 » 25 Jul 2011 13:29

acu o saptamana miam instalat windowsu si mia murit ieri,...ieri lam instalat iar si nu am mai apucat sa imi bag anti-virus...

PS: multi miau zis ca e procesorul slab

User avatar

Re: Windows 7

Post #12 » by Eseth » 25 Jul 2011 13:36

Eu am pe laptop un Intel Core 2 Duo de 2GHz si Windows 7 imi zboara pe el.. cel mai probabil ca e infectat PC-u.

1. Instaleaza-ti urgent un antivirus bun (recomand ESETH Smart Security 5 License sau Kaspersky Internet Security - KIS) si sa scanezi PC-u.
2. Daca nu ajuta 1., reinstalezi Windows-ul si nu conectezi netu pana nu pui antivirusu'
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
User avatar

Re: Windows 7

Post #13 » by DeeJay » 25 Jul 2011 13:39

www.free-av.com ia avira ca e cel mai bun AV gratuit :P
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
User avatar

Re: Windows 7

Post #14 » by alex_4cs95 » 25 Jul 2011 20:12

miam instalat Drivele bune si acuma nu mai este la 100% ... cand nu misc nik e la 8% :)) cand fac o miscare e la 90% :]]

acuma voi incerca un anti-virus :P
User avatar

Re: Windows 7

Post #15 » by ostil » 26 Jul 2011 12:46

iti recomand kaspersky ori kis ori kav nu conteaza , v 2012 e un pic greoaie dupa instalare apoi cand isi termina treaba scan etc... nici nu simt ca e instalat
Image

User avatar

Re: Windows 7

Post #16 » by alex_4cs95 » 26 Jul 2011 15:51

miam bagat Avira ala care a zis DJ :P ms la toti pt ajutor...dar nu inteleg mie tot asa mi se misca doar ca nu mai arata 100% acolo,windowsu tot ca o taragaie se misca...ms oricum
User avatar

Re: Windows 7

Post #17 » by ostil » 26 Jul 2011 16:42

alex da zi te rog ce atelaj ai macar ramii si procesoru ??
Image
User avatar

Re: Windows 7

Post #18 » by DeeJay » 26 Jul 2011 16:45

are 3g ram si proc dual core deci e ok..

alex ia de pe net hdtune varianta free si da un test la hdd de viteza la citire (pe hdd pe care ai win instalat) daca viteza medie e mai mica decat 70MB atunci e ceva aiurea cu discu si de aia se misca penal..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
User avatar

Re: Windows 7

Post #19 » by alex_4cs95 » 27 Jul 2011 02:05

iam facut un test mai demult si aveam 2 baduri pe el acuma descarc asta si ii mai fac un test...

am o intrebare: cum fac sa imi apara extensiile la Name ca sa le pot modifica in Rename?(.jpb .mp3. gif...) ca la win xp (vreau pt win7)
Ex.: pe Win xp imi a roxy.jpg si vreau sa imi apara asa si pe win7, imi apare doar roxy
ImageImage


Edit.: iam facut testu si minimu e la 0.9 MB/sec si am 1 Bad
Image
Image
User avatar

Re: Windows 7

Post #20 » by Eseth » 27 Jul 2011 03:36

alex_4cs95 wrote:cum fac sa imi apara extensiile la Name ca sa le pot modifica in Rename?(.jpb .mp3. gif...) ca la win xp (vreau pt win7)
Ex.: pe Win xp imi a roxy.jpg si vreau sa imi apara asa si pe win7, imi apare doar roxy

In Control Panel te duci la Folder Options -> selectezi tabu' View -> scoti bifa de pe Hide extensions for known file types ;)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

User avatar


PreviousNext



GameForest

The best online Gaming Community!
GameForest is the perfect place for all gamers!
Join our Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive and Team Fortress 2 dedicated servers and have a great fun time!

Forum started on 16 Mar 2011 19:37 and in existence for 13 Years, 2 Months and 23 Days
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks