Problema Placa Video

Hardware - Discutii / Probleme
Incercam sa te ajutam cu sfaturi de la profesionisti in IT!

Moderator: DeeJay

Problema Placa Video

Mesaj #1 » de GoGe » 16 Mar 2012 21:13

Salut drag XB.Am si eu o placa NVIDIA Winfast PX 8800 GTS TDH 640 mb 320biti.Nu stiu exact ce s-a intamplat,eu banuiesc ca s-a ars ceva in ea,ma rog.Sa incep:astazi eram pe computer,mi s-a blocat,l-am oprit si dupa ce l-am aprins imi arata pe monitor niste dungi.Vreo 4 dungi pe tot ecranul.Am schimbat placa cu cea veche.Observand ca cea veche merge perfect,m-am gandit ca poate s-a ars ceva in cea noua.Daca cineva ma poate ajuta,sau stie pe cineva unde o pot repara,sau daca o pot repara va rog sa imi zica.Multumesc!Bafta!


GoGe!
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)

Avatar utilizator

Re: Problema Placa Video

Mesaj #2 » de Eseth » 16 Mar 2012 21:18

gogenapo (referitor la Postul 1), cred ca i-ai ars o parte din memorie... de obicei de la asta apar dungile
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Problema Placa Video

Mesaj #3 » de johnpuzzle » 16 Mar 2012 21:20

verifica alimetarea de la surasa trebuie sa ai 12V si 30A
Avatar utilizator

Re: Problema Placa Video

Mesaj #4 » de johnpuzzle » 16 Mar 2012 21:22

gogenapo (referitor la Postul 1), cred ca i-ai ars o parte din memorie... de obicei de la asta apar dungile
PS:dungi apar si daca nu ai alimentare destula la placa :)
Avatar utilizator

Re: Problema Placa Video

Mesaj #5 » de Eseth » 16 Mar 2012 21:24

johnpuzzle scrie:dungi apar si daca nu ai alimentare destula la placa
da, si asta.. :)

Goge, vezi daca ai conectat-o la sursa suplimentara de alimentare, nu doar ceea ce primeste prin pci..
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Problema Placa Video

Mesaj #6 » de GoGe » 16 Mar 2012 21:25

Si cum pot remedia aceasta problema?Cumparand alta noua?Nu se poate repara?John,ce vrei sa spui prin alimentare?Am sursa Antec de 500W.

Eseth,a functionat 1 luna de zile.Abea astazi a inceput sa faca figuri.
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)
Avatar utilizator

Re: Problema Placa Video

Mesaj #7 » de Eseth » 16 Mar 2012 21:28

gogenapo scrie:John,ce vrei sa spui prin alimentare?Am sursa Antec de 500W.
are in vedere cablul ala suplimentar de alimentare care se conecteaza la placa.. conectata doar prin pci-e, lucreaza la performanta minima
gogenapo (referitor la Postul 7), probabil ai fortat-o cat nu era conectata la aceasta sursa suplimentara si ai defectat-o..
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Problema Placa Video

Mesaj #8 » de GoGe » 16 Mar 2012 21:30

Si nu o mai pot salva nu?
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)
Avatar utilizator

Re: Problema Placa Video

Mesaj #9 » de DeeJay » 16 Mar 2012 21:32

gogenapo (referitor la Postul 9), scoate-o si pune-o in alt pc, daca tot asa face poti sa o duci la garantie, daca nu ai garantie poti sa o bagi in vitrina ca biberou..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Problema Placa Video

Mesaj #10 » de GoGe » 16 Mar 2012 21:35

Deci e facuta praf.Multumesc pentru raspunsuri.O pot arunca.Mai strang alocatii ca sa cumpar alta noua.
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 24 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks