Problema Router Wi-Fi

Hardware - Discutii / Probleme
Incercam sa te ajutam cu sfaturi de la profesionisti in IT!

Moderator: DeeJay

Problema Router Wi-Fi

Mesaj #1 » de asaSi » 19 Dec 2013 17:25

Salut . Imi cer scuze daca nu am facut unde trebuie acest topic .
Am primit un router wi-fi , cel care mi la dat a uitat parola . Am incercat cateva parole , de baza : admin si 1234 dar nu merge .
Ce pot face ?:(
Imagine

Avatar utilizator

Re: Problema Router Wi-Fi

Mesaj #2 » de pRaf ala micu » 19 Dec 2013 17:39

poti incepe prin a ne spune marca si modelul routerului :)
Avatar utilizator

Re: Problema Router Wi-Fi

Mesaj #3 » de asaSi » 19 Dec 2013 17:45

Gigaset SE361 WLAN , am inteles ca e b [ cel mai vechi ] .
Imagine
Avatar utilizator

Re: Problema Router Wi-Fi

Mesaj #4 » de DeeJay » 19 Dec 2013 18:09

ai undeva pe spatele sau lateralul lui o gaurica si acolo scrie reset, cu ceva ascutit tine apasat acolo butonul de reset timp de 10 secunde cu routerl bagat in priza, se va reseta la setarile din fabrica care le ai in manual sau le gasesti in manualul de pe net.

[ Post made via Android ]
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Problema Router Wi-Fi

Mesaj #5 » de asaSi » 19 Dec 2013 18:10

Dar nu iti reseteaza si parola , asa am inteles de la cineva . :| Chiar nu stiu :(
Imagine

Avatar utilizator

Re: Problema Router Wi-Fi

Mesaj #6 » de pRaf ala micu » 19 Dec 2013 18:20

daca intelegi engleza poti incerca sa te uiti http://portforward.com/networking/forgot-router-password.htm
Avatar utilizator

Re: Problema Router Wi-Fi

Mesaj #7 » de asaSi » 19 Dec 2013 19:12

Am dat reset , dar cand am intrat pe site-u ala , mi-a cerut sa fac nush ce update ...
Imagine
Avatar utilizator

Re: Problema Router Wi-Fi

Mesaj #8 » de Eseth » 19 Dec 2013 19:25

asaSi (Re: Post 7), Cauta versiune noua de firmware pentru modelul tau pe net si din meniu la router alegi fisierul cu firmware si il instalezi. Dar vezi sa gasesti o versiune stabila, sa verifici daca e compatibila 100% cu modelul tau ca mai apoi sa nu fii nevoit sa ii faci debricking...
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Problema Router Wi-Fi

Mesaj #9 » de pRaf ala micu » 20 Dec 2013 01:07

Eseth scrie:Cauta versiune noua de firmware pentru modelul tau pe net si din meniu la router alegi fisierul cu firmware si il instalezi. Dar vezi sa gasesti o versiune stabila, sa verifici daca e compatibila 100% cu modelul tau ca mai apoi sa nu fii nevoit sa ii faci debricking...
ba baiatule ba vorbeste ma in romana
Avatar utilizator

Re: Problema Router Wi-Fi

Mesaj #10 » de Eseth » 20 Dec 2013 02:17

wicked_pRaf (Re: Post 9), In caz ca o sa faca ceva aiurea o sa-si dea seama singur ce am avut in vedere.
Gaseste tu un termen mai potrivit in romana, dar cel mai bine cauta pe net ce inseamna termenul bricking/debricking (in unele surse poti intalni si unbricking) in domeniul electronicii. Cei care cunosc engleza o sa inteleaga. :)

P.S. Pe forum este permis sa scrii cat in romana atat si in engleza.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks