Problema Pc

Hardware - Discutii / Probleme
Incercam sa te ajutam cu sfaturi de la profesionisti in IT!

Moderator: DeeJay

Re: Problema Pc

Mesaj #11 » de Eseth » 12 Iun 2013 00:22

Banksy (Re: Post 10), Eu in genere laptopul meu l-am curatat prima data saptamana asta cand am schimbat pasta termoconductoare. Nu i-am facut profilactica niciodata inainte de asta in 4 ani jumatate de cand l-am cumparat si, poate sa para ciudat, dar avea foarte putin praf in el.
Cand o sa-l duci la service sa-ti rezolve problema sa-i rogi sa-ti schimbe si termopasta. De obicei producatorii pun o pasta ieftina care se usuca repede si devine putin efectiva. Sper sa fie de la supraincalzire si nu ceva mai serios de la hardware.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Problema Pc

Mesaj #12 » de gargoyle » 12 Iun 2013 05:57

Ar cam trebui sa-i mai arzi si un cooler suplimentar...90 grade e o tempratura cam mare.S-ar putea sa ramai invalid in scurt timp.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Problema Pc

Mesaj #13 » de Banksy » 12 Iun 2013 17:30

Pai are cooler , si pasta i-am schimbat-o in septmebrie deci nu cred ca se trage de la ea
Avatar utilizator

Re: Problema Pc

Mesaj #14 » de DeeJay » 12 Iun 2013 17:31

Banksy (Re: Post 13), daca esti in buc cauta-ma la tel gasesti nr meu la categoria comercial (vezi anunturile mele de acolo)
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Problema Pc

Mesaj #15 » de Banksy » 12 Iun 2013 20:25

Daca eram in Bucuresti te sunam , daca nu se duce de rapa pana ma intorc in tara te sun cu siguranta:D

Avatar utilizator

Re: Problema Pc

Mesaj #16 » de DeeJay » 12 Iun 2013 20:26

Banksy (Re: Post 10), daca il pui pe un pad de racire cu ventilator mare (peste 20cm) nu iti va mai face probleme.
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Problema Pc

Mesaj #17 » de Banksy » 12 Iun 2013 21:05

E pe un pad cat el de mare..
Avatar utilizator

Re: Problema Pc

Mesaj #18 » de gargoyle » 12 Iun 2013 21:09

Banksy (Re: Post 17), da-i un restore driverului de la placa video.De multe ori se intampla ca dupa un update sa nu mai functioneze la parametrii normali.sau daca mai ai CD-ul reinstaleaza-l dupa ce dezinstalezi driverul.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Problema Pc

Mesaj #19 » de Banksy » 13 Iun 2013 00:19

gargoyle (Re: Post 18), O sa incerc si asta ms :D
Avatar utilizator


Anterior



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks