Mouse nou

Hardware - Discutii / Probleme
Incercam sa te ajutam cu sfaturi de la profesionisti in IT!

Moderator: DeeJay

Mouse nou

Mesaj #1 » de Banksy » 02 Dec 2012 19:13

Mi-am stricat recent mouseul meu iubit pe care l-am avut de vreo 3 ani si acum sunt in cautare de un mouse nou doar ca am vazut ca mai nou sunt foarte multe mouseuri proaste doar cu un design atractiv si as vrea sa va intreb ce mi-ati putea recomdanda . Joc cu sensitivitate destul de mare si prefer sa fie cat mai usor mouseul.
Ultima oară modificat de DeeJay pe 02 Dec 2012 19:14, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ai postat aiurea, pe viitor fi mai atent in ce sectiune postezi!

Avatar utilizator

Re: Mouse nou

Mesaj #2 » de DeeJay » 02 Dec 2012 19:15

Banksy (referitor la Postul 1), un mouse cat de cat ieftin si bunicel e A4Tech X7 Model F3, eu il am de ceva vreme si in afara ca a inceput sa se curete putin vopseaua de pe el (lucru care era de asteptat) se comporta f bine in jocuri, plus ca ai multe butoane la el si un soft cu care il poti configura.
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Mouse nou

Mesaj #3 » de Eseth » 02 Dec 2012 19:19

Price range? Sa stiu ce pot sa-ti recomand...
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Mouse nou

Mesaj #4 » de Banksy » 02 Dec 2012 19:23

Price range destul de mare dar sa zicem ca limita ar fi pe la 5 milioane da daca e ceva cu adevarat extraordinar si putin mai scump normal ca mai da un ban da stau in fata cum s-ar spune:D

\ post actualizat: 02.12.2012 | 6:33 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


DeeJay scrie:Banksy (referitor la Postul 1), un mouse cat de cat ieftin si bunicel e A4Tech X7 Model F3, eu il am de ceva vreme si in afara ca a inceput sa se curete putin vopseaua de pe el (lucru care era de asteptat) se comporta f bine in jocuri, plus ca ai multe butoane la el si un soft cu care il poti configura.

M-am uitat la el pe net pare a fi un mouse f bun si pe deasupra mai are si un raport bun de pret/calitate , o sa il pun pe lista mersi:D
Avatar utilizator

Re: Mouse nou

Mesaj #5 » de Eseth » 02 Dec 2012 19:42

Banksy (referitor la Postul 4), Pana la 5 milioane din calitative si performante pot sa-ti recomand urmatoarele:

SteelSeries Xai
SteelSeries Sensei Raw
Logitech G300
Logitech G500
Logitech G9x de care vreau sa-mi iau si eu acum. Am studiat foarte mult piata de mouse-uri si m-am oprit la mouse-ul asta deoarece: 1. Am un G9 simplu din 2008 si a tinut 4 ani lejer fara sa se strice nimic la el avand un defect de la fabrica care s-a manifestat dupa ce l-am scapat o data jos si s-a stricat sensorul.
2. G9x are un sensor cu mult superior modelului vechi avand si rezolutie mult mai mare (5700 dpi), o rata de procesare aproape dubla fata de (6.4 megapixel per second la G9), tracking speed de 165 inch/sec fata de fata de 45-65 inch/sec la modelul precedent si multe altele.
3. Calitatea asamblarii si materialele la cel mai inalt nivel.

Nu vreau sa-ti recomand nimic de la Razer deoarece nu sunt calitative si se strica foarte repede.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Mouse nou

Mesaj #6 » de DeeJay » 02 Dec 2012 19:53

referitor la cat rezista eu am un A4tech optic de 10 ani si inca se tine bine (s-au tocit talpicile si mi-e lene sa le schimb) desi a trecut prin multe tranteli nu s-a stricat nimic la el nici macar scrollul..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Mouse nou

Mesaj #7 » de Eseth » 02 Dec 2012 19:55

DeeJay (referitor la Postul 6),
DeeJay scrie:referitor la cat rezista eu am un A4tech optic de 10 ani si inca se tine bine (s-au tocit talpicile si mi-e lene sa le schimb) desi a trecut prin multe tranteli nu s-a stricat nimic la el nici macar scrollul..
Majoritatea mouse-urilor vechi sunt foarte rezistente si traiesc si azi. Am si eu pe undeva un Logitech vechi de 10 ani, doar ca a inceput sa faca dublu click in loc de unu.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Mouse nou

Mesaj #8 » de Banksy » 02 Dec 2012 20:01

Mersi Eseth o sa sa ma uit la Logitech G9x in magazin pentru ca ai dreptate inainte de mouseul pe care il am acum am avut un logitech pentru foarte multa vreme nu mai stiu exact ce model era dar si acuma ar merge daca l-as mai gasi si ca performante oricum sunt net superioare altor producatori . Si apropo de steelseries m-am jucat un pic cu un Sensei dar nu prea mi-a placut adica nu avea nimic in neregula dar parca nu era potrivit pentru mine nu stiu:)
Avatar utilizator

Re: Mouse nou

Mesaj #9 » de gargoyle » 05 Dec 2012 15:17

Bansky,un mouse foarte ieftin si bun (undeva sub 50 RON) :D este A4TECH OP-50D.Il gasesti pe la Altex daca nu ma-nsel si are butonel de dublu click perfect pt M4A1 sau AK47,dar si pt dublu-zoom la Sniper ;;) Decat un mouse de 500 RON,mai bine iti mai iei memorie RAM sau o placa video daca vrei upgrade la a ta ;)

PS: ...Parerea mea!
Imagine
Avatar utilizator

Re: Mouse nou

Mesaj #10 » de Banksy » 05 Dec 2012 18:33

gargoyle scrie:Bansky,un mouse foarte ieftin si bun (undeva sub 50 RON) :D este A4TECH OP-50D.Il gasesti pe la Altex daca nu ma-nsel si are butonel de dublu click perfect pt M4A1 sau AK47,dar si pt dublu-zoom la Sniper ;;) Decat un mouse de 500 RON,mai bine iti mai iei memorie RAM sau o placa video daca vrei upgrade la a ta ;)

PS: ...Parerea mea!


Nu am cum sai imi fac upgrade ca am laptop si nu are rost , o sa ma uit si la mouseul asta mersi :D

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks