Probleme

Hardware - Discutii / Probleme
Incercam sa te ajutam cu sfaturi de la profesionisti in IT!

Moderator: DeeJay

Re: Probleme

Mesaj #21 » de Alejandro » 17 Iun 2012 20:16

Mai conteaza si ce procesor e ... amd-urile au tendinta sa se incinga mai tare decat intel-urile ... dar oricum ... nu prea e normal ... vezi sa se invarta cum trebuie cooler-ul ... si schimba si pasta si vezi sa fie prins bine.
Off: am gasit candva un pc care mergea normal cu cpu la 90 de grade :)) nu avea coolerul conectat :))
Nothing is true, everything is permited!
Imagine Imagine

Avatar utilizator

Re: Probleme

Mesaj #22 » de Stefan » 17 Iun 2012 22:32

Azi am verificat tot am aspirat bine pc-ul si vreo 4 ore mam jucat incontinu si nu sa stins. Cred ca era plin de praf si se incingea prea tare . iar in legatura cu erroarea cu ecranu albastru pana acuma nu mai mia dat decand lam aspirat dar vad eu zilele astea daca imi mai da
"He who strikes terror in others is himself continually in fear."-Claudius Claudianus
Avatar utilizator

Re: Probleme

Mesaj #23 » de Stefan » 22 Iun 2012 09:59

Da, am revenit cu raspunsu : De cand am curatat calculatorul si am urmat sfaturile padurarilor calcu nu mi sa mai stins deloc si nici nu mai mia dat BSOD (ecranu albastru)

Vreau sa va multumesc la toti pentru ajutor :ymhug:
"He who strikes terror in others is himself continually in fear."-Claudius Claudianus
Avatar utilizator

Re: Probleme

Mesaj #24 » de Eseth » 22 Iun 2012 19:42

Stefan (referitor la Postul 23), Ok, ma bucur ca ai rezolvat problemele. Ti-as recomanda sa faci profilactica mai des pentru a preveni cel putin problemele ce tin de supraincalzire, BSOD etc. Sa schimbi macar o data in 2-3 ani pasta termoconductoare dintre radiator si procesor pentru ca se usuca si isi pierde o parte din proprietatile sale termoconductoare. ;)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator


Anterior



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 24 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks