Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Aici poti contesta deciziile adminilor si poti cere anularea pedepsei.
Regulament pentru Jucatori | Regulament pentru Admini

Moderatori: DeeJay, Eseth

Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Mesaj #1 » de darondny » 03 Aug 2014 14:02

Titlu: Cerere UNBAN
1) Nick jucator darondny@ILive4HardstyleBaby
2) STEAM ID STEAM_0:0:19517696
3) Va rog sa imi scoateti UNBAN primit in data 03-08-2014 pe serverul 89.40.221.202:27215 "GameForest XB Public #3 (www.gameforest.ro)"
4) Alte detalii

De ce trebuie ca persoanele precum "Ostil" sa fie lasate sa abuzeze de functia de Administrator ? Intr-o tara civilizata dintr-o Comunitate Europeana (am observat ca legaturile de internet pe extern sunt foarte bune de un an , unii oameni au muncit pentru asta , au fost alocati bani sa ne integram) asa ceva nu se accepta . Toti au dreptul la opinie atata timp cat atitudinea nu este insultatoare .

Am platit pentru acest joc si consider ca modul verbal in care s-a adresat "noua" (cei care discutam SCRIS pe o tema generala de "moralitate" daca e bine in viata sa "ceri" sau sa "impui" FARA IZ DE CEARTA SAU CU INJURII) este unul abuziv . Normal ca nu am cum sa atasez si varianta audio a lui pentru a arata de ce m-a provocat sa-i pun o astfel de INTREBARE pentru ca nu stiam cat de irascibil poate sa continue dupa intrebarea "CU CE TE DERANJEAZA CA DISCUTAM SCRIS?". Sunt sigur ca o astfel de atitudine ar putea da de banuit oricarui cetatean american (am fost de 2 ori in SUA si stiu ce inseamna sa iei atitudine impotriva unor persoane fara echilibru mental ;motivul-- nu se stie sigur cat rau mai poate face in continuare) .

http://i60.tinypic.com/27xnddk.png
http://i60.tinypic.com/nedesw.png
Cheers!

Avatar utilizator

Re: Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Mesaj #2 » de DeeJay » 03 Aug 2014 14:18

1 nu am inteles mare lucru din acest topic..
2 nu ai respectat regulamentul (chat excesiv)
3 ostil e unu din veteranii acestei comunitati
4 citeste regulamentele gameforest

[ Post made via Android ]
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Mesaj #3 » de darondny » 03 Aug 2014 14:20

Am tot jucat pe acest srvr. de cateva saptamani si nu vreau nici macar ca idee sa raman BAN-at . Ce inseamna asta? Ca oricine poate face ce vrea?

Din cauza asta se intampla ce se intampla in tara asta de la Parlament la oamenii de rand : daca , de ex. pot impusca fara sa fiu tras la raspundere inseamna ca nu mai tin cont decat de 'cheful pe care il am in anuminte momente? Unde e spiritul civic , moralitatea , egalitatea , corectitudinea ... Marea parte a romanilor au impresia ca : "nu ai voie sa(..) pentru ca te poate (..) daca are chef" . Am vazut in SUA , unde am lucrat anul trecut , "Owner" dat in judecata de un om de rand pentru ca avea dreptate si a castigat 600k $ . De ce? Nu pentru ca "se poate" ci pentru ca regulile sunt mai presus de oameni .

\ post actualizat: 03.08.2014 | 2:31 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


Chat excesiv?

AM NUMARAT si sunt fix 7 linii in care am vorbit in O JUMATATE DE ORA!

Aaaaaaaaaaaa , pai uite de ce s-a suparat . I-as spune copil cu siguranta la cati ani am dar sigur cineva va interpreta ca o ofensa chiar daca si ca figura de stil , pe buna dreptate se potriveste .

darondny@ILive4HardstyleBaby killed Ostil with awp.
darondny@ILive4HardstyleBaby killed Ostil with m4a1.
darondny@ILive4HardstyleBaby killed Ostil with deagle
darondny@ILive4HardstyleBaby killed Ostil with deagle.
darondny@ILive4HardstyleBaby killed Ostil with m4a1.
darondny@ILive4HardstyleBaby killed Ostil with awp.
darondny@ILive4HardstyleBaby killed Ostil with awp.
darondny@ILive4HardstyleBaby killed Ostil with m4a1.


Tin PC-ul deschis pentru o eventuala conexiune TeamViewer cu cine doreste sa afle cu ochii lui .
Avatar utilizator

Re: Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Mesaj #4 » de ostil » 03 Aug 2014 14:45

ce faci bre te-ai mutat aici cu scandalul ??
fa bine si nu mai provoca discutii care nu duc decat la certuri intre voi
iar daca tot v-am rugat sa va opriti toti au incetat doar tu erai ''democratic'' si o faceai si mai cu sarg in continuare
pentru asta ai avut ban 10 minute si nu ai nevoie de unban ci doar sa te comporti civilizat sa te distrezi sa faci glume ....


Poti bineinteles sa deschizi un topic aici pe forum cu o tema generala de "moralitate" apoi sa o dezvolti pana la adanci batraneti
si sunt convins ca o sa descoperi tot felul de pareri pro si contra ( doar ca trebuie sa fie de bun simt)

In speranta ca nu percepi toate acestea ca fiind rautacioase te asteptam aici pe forum cu
discutii bune filozofice sau nu, sau pe sv la distractie .. numai bine
Imagine
Avatar utilizator

Re: Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Mesaj #5 » de Psychopath » 03 Aug 2014 14:53

ostil (Re: Post 4), violeaza-i Ostile! :))
Imagine

Avatar utilizator

Re: Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Mesaj #6 » de darondny » 03 Aug 2014 14:56

Sa inteleg de la tine " DeeJay" ca 7 linii scrise in o jumatate de ora inseamna inseamna "abuz chat"? BAN? Adica nici macar loc de Kick inainte?
Atitudinea mea nu a fost ofensatoare si toti jucatorii erau 'in voie buna . Ba chiar moralizatoare cum ca "in viata e bine sa ceri nu sa impui" (era la adresa unui nerabdator de RTV).


Sunt un Inginer cu norma intreaga si am demnitatea mea . De ex. uite ce contruiesc eu pentru DJ-i in timpul liber (Subwoofer 28.8")



ostil scrie:ce faci bre te-ai mutat aici cu scandalul ??

Vezi ca nu stii sa te comporti si ai o atitudine efervescenta? Care scandal? Te joci cu cuvintele.. "Passive-aggressive behavior"
Avatar utilizator

Re: Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Mesaj #7 » de Eseth » 03 Aug 2014 15:58

Nu era cazul sa se dea ban pentru asa ceva. Maxim un silence/gag de o ora.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Mesaj #8 » de Dami_eLit » 03 Aug 2014 18:01

darondny (Re: Post 3),
TRZ 2 8-|
Avatar utilizator

Re: Unban dupa ABUZ-"Ostil"

Mesaj #9 » de DeeJay » 03 Aug 2014 18:23

inchid acest topic. citeste si respecta regulile si nu te va abuza nimeni!
have fun!

[ Post made via Android ]
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks