Probleme si imbunatatiri server

Info
Imagine
mod joc: Competitive | Top jucatori
admini principali: Eseth Killer, Cristina, DeeJay

Moderatori: DeeJay, Eseth

Re: Probleme server

Mesaj #31 » de Bogdan » 24 Ian 2013 12:27

mdea...cacao...nu merge...nici makr nu se incarca.
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #32 » de Cristina » 24 Ian 2013 12:28

AM facut update si am dat iar RR. :ymsigh:
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #33 » de Eseth » 24 Ian 2013 16:53

Cu update si RR nu se rezolva. Ma ocup eu de el acum. De ieri se shockeaza de la ultimul update MARE.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #34 » de Cristina » 24 Ian 2013 17:14

Dar astia au innebunit cu Update-urile? Ce naiba le face zilnic update si tot nimic nu merge bine... :ymsigh:
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #35 » de Eseth » 24 Ian 2013 17:20

Cristina (referitor la Postul 34), E ca kkt-ul ala.. pana nu-l atingi... lucreaza bine.
Acuma refac serveru de la 0.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #36 » de Cristina » 24 Ian 2013 17:23

Mda... deci au facut ca si cu Source-ul. L-au f**** la fiecare update.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #37 » de Eseth » 24 Ian 2013 19:16

Cristina (referitor la Postul 36), Nu e problema in update ci in ala care se ocupa de server si cat de repede poate sa refaca serverul sa mearga. Fara addons, fara configuri modificate merge foarte bine si stabil. Acuma ma ocup de pluginuri si restu ca sa nu aveti senzatia ca jucati pe un server stock fara modificari pentru ca daca nu vedeti FX effects pe server (reclama in chat, rank, damage si altele) nici nu va dati seama ca am modificat ceva la server... 8-|

\ post actualizat: 24.01.2013 | 8:36 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


Am reusit partial sa restabilesc serverul la starea initiala inainte de update. La moment are functionalitate minima, dar totusi se poate juca. Intre timp o sa studiez toate problemele care sunt acum pe server si o sa ma stradui sa le rezolv cat mai repede. Daca observati ceva aiurea, scrieti aici.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #38 » de ostil » 25 Ian 2013 19:14

nu ma pot conecta, iar in consola scrie :

Server approved grace request...
Retrying connection to 81.181...., server requires lobby reservation but is unreserved.
Received game details information from 81.181....
[MM] Sending reservation request to 81.181.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #39 » de CoKe » 26 Ian 2013 16:35

Nu stiu de ce dar nu mai merge comanda !rank
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #40 » de Eseth » 26 Ian 2013 16:49

CoKe (referitor la Postul 39), Ultimul update din 23.01.2013 a afectat o parte din pluginuri de pe server. Unele din ele le-am restabilit, altele nu. La moment nu merge rank-ul (SoD Stats), reclamele din chat (Chat advertisements), advanced commands pentru admini si savescores care salva scorul si banii pe o perioada scurta dupa ce un jucator se deconecta din motive tehnice.
O sa vad ce fac cu acestea, daca le restabilesc, bine, daca nu, o sa caut altele in schimb.
Daca observati ceva anormal pe langa asta, postati.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 21 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks