Probleme server

Info
Imagine
admini principali: Eseth Killer, Nik, DeeJay | Top jucatori

Moderatori: DeeJay, Eseth

Re: Probleme server

Mesaj #111 » de Eseth » 22 Dec 2014 18:23

Adrian (Re: Post 110), Dimpotriva l-am pus ca in caz ca ii pica la unu netu sau il arunca din joc sa-i pastreze scorul la reconect. In mod normal nu trebuie sa se reseteze scorul dupa retry cu pluginul asta, daca vrei sa-l resetezi, exista !rs/!resetscore. Nu am atras atentie daca mai e functional sau nu pentru ca nu mi s-a intamplat sa ma arunce din joc sau sa pierd conexiunea cu serverul.

Pana acum am dezactivat:

killer_info_display
roundendmostkills
showdamage
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #112 » de Adrian » 22 Dec 2014 18:49

asta cu resetatul scorului sau cu pastratul lui la deconectare temporara ... e in plus ... iti pica netu ... asta e. vrei sa il resetezi, dai retry. deci poti scoate 2 pluginuri inca ... nu sunt neaparat folositoare. imho. daca vreti sa le pastrati, fine by me. oricum, dupa cum stii, pt mine un sv bun e unu chel ... cat mai lite si mai spre PRO settings

LE: ar fi frumos daca si ceilalti membri care s-au plans ca le merge prost ar contribui cu niste pareri, oricat de mici ... nu doar cu atacuri la cei care incearca sa faca ceva din sv asta. no offence intended
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #113 » de Lone wolf » 22 Dec 2014 19:34

dc ati scos ma si aceea care vezi cat damage dai la adversat? daca tot scoateti totul mai bine scoteati blocarea intre jucatori si tk ca asta e mai nou pus decat acel cu damage... (-|
Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #114 » de Adrian » 22 Dec 2014 19:43

e scos pt ca iti spune daca e cineva acolo unde tragi fara sa il vezi. simplu :)
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #115 » de Lone wolf » 22 Dec 2014 19:59

pai asta si e sensul...asa tragi in unul si nici nu stii i-ai luat ceva sau nu...si ca sa nu zica cineva ca vrea sa fie jocul mai "real" si nustiu ce acolo (-| pai in real daca tragi vezi ca iese sange, dar in joc cateodata tragi in el dar singe nu se vede, dar cateodata nu trege nimeni sa se vede pete de sange
Imagine

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #116 » de Adrian » 22 Dec 2014 20:15

daca tu esti dupa o poarta, in viata reala, si iti dau eu un glonte in cap, cum vad eu sangele prin ea? daca serverul imi spune ca am dar dmg , stiu sigur ca esti acolo si sunt pregatit, pe cand daca nu stiu, trag u glonte si eventual mai ai sanse sa ma omorai. E pentru noobi pluginu ala
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #117 » de Lone wolf » 22 Dec 2014 20:17

iata de asta si ziceam ca repede o sa compari cu viata reala :)) :)) asta e joc, nu sunt aceleasi reguli ;)
Imagine
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #118 » de Adrian » 22 Dec 2014 20:23

am comparat numai pt ca ai spus ca in real daca tragi vezi ca iese sange, lucru care nu este neaparat adevarat. E scos pentru ca e un plugin antijoc, cum vrei sa iti explic altfel. Nu e corect sa vezi daca dai dmg prin pereti, porti etc.
In plus, si am mai dar exemplul asta, sa zicem ca sunt pe d2 in spawn la ct. aud pasi scara, arunc un he, vad ca dau dmg 100 si moare nimeni. Deja stiu ca e cineva acolo, si mai stiu si ca nu e singur. Intelgi ideea? Sunt informatii care ma ajuta, pe care le primesc gratis. Pe ce server mai serios ai vazut tu ca se vede dmg ul afisat in timp real?
Anyway, am inteles, tu il vrei. Doar ca restul nu, asa ca e scos. Si din ce am auzit in seara ast ep server si restul de playeri par sa fie de acord
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #119 » de DeeJay » 22 Dec 2014 20:24

eu vreau sa stiu cum se misca serveru? merge mai bine?
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #120 » de Lone wolf » 22 Dec 2014 20:31

DeeJay (Re: Post 119), parca binisor, nimeni panace nu s-a plans ca ii merge rau sau altceva :)
Imagine

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 18 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks