Battlefield 4

Jocuri noi, review jocuri si alte detalii importante din lumea Jocurilor!

Moderator: DeeJay

Battlefield 4

Mesaj #1 » de Tig3rMan » 27 Mar 2013 19:05

Jocul BATTLEFIELD 4 a fost prezentat oficial - TRAILER și GAMEPLAY

Spuneam ieri ca o dezvaluire pentru Battlefield 4 este iminenta, iar EA si DICE nu au intarziat prin lansarea a doua materiale video pentru a demonstra noul joc. Este vorba despre un trailer de anunt exploziv, acompaniat de un clip de gameplay de 17 minute, capturat din varianta de PC a jocului.

Cele 17 minute de gameplay prezinta o misiune din campanie, probabil chiar cea introductiva, dupa cum sugereaza mesajele pe care jucatorul le primeste in timpul sesiunii. Aparent EA a inclus si in single player sistemul Battlelog, care tine evidenta performantei utilizatorului si a celor din lista prieteni, pentru a oferi clasamente instante. Imbunatatirile campaniei sunt evidente chiar si in acest clip, intrucat avem de a face cu niveluri mult mai vaste, vehicule controlabile si posibilitatea de a da ordine coechipierilor.

Jocul Battlefield 4 este confirmat pentru aceasta toamna si va fi lansat pe PC, Xbox 360 si PlayStation 3.

Trailer


Gameplay


Cum vi se pare battlefield 4?
Imagine

Avatar utilizator

Re: Battlefield 4

Mesaj #2 » de DeeJay » 27 Mar 2013 19:16

M-am uitat la gameplay, jocul si grafica arata impresionant!
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Battlefield 4

Mesaj #3 » de Eseth » 27 Mar 2013 20:43

Frostbite engine 3? :-? Looks amazing! :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Battlefield 4

Mesaj #4 » de Tig3rMan » 28 Mar 2013 18:43

da e kiar Frostbite Engine 3. Au comfirmat ca e noul Frostbite
Imagine
Avatar utilizator

Re: Battlefield 4

Mesaj #5 » de kata8886 » 28 Mar 2013 19:58

WOW just awesome
Cheloo

Unde sa ne mai ascundem cand fugim de noi?
In jur e pace, nu-mi place In suflet port un razboi
Sunt un salbatic intr-o lume civilizata cu forta
Si nu sunt genul sa va car torta
...

Avatar utilizator

Re: Battlefield 4

Mesaj #6 » de gigginseany » 28 Mar 2013 23:38

lea luat 6 ani sa ajunga de la BF2 la BF3 ... acum in doar 2 ani scot si pe 4? Meh.

Sunt foarte suspicios de faza asta si imi da impresia ca vrea sa le scuata la banda rulanta cum face COD. O sa fie bestiale graficele dar sper sa fie jocul in sine si mai bun.

Also ... sa le bage pe steam ca origin e cacat
Imagine
Avatar utilizator

Re: Battlefield 4

Mesaj #7 » de Eseth » 28 Mar 2013 23:40

gigginseany scrie:sa le bage pe steam ca origin e cacat
Absolut de acord... De jumate de an nu ma pot juca BF3 din cauza ca nu ma pot loga in Originu de cacat... Am si Premium si sta degeaba.. Mi s-a facut dor deja de Battlefield.. :(
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Battlefield 4

Mesaj #8 » de gigginseany » 29 Mar 2013 00:44

Eseth (Re: Post 7), Daca da dumnezeu si imi fac un pc la vara ... o sa joc bc2 si bioshock pana crapa GPU-ul sau ficatu :p

E prea smecher battlefield in general. Sunt curios de 3 si 4 dar mie frica sa dau bani pe ele din cauza lui origin :-B X(
Imagine
Avatar utilizator

Re: Battlefield 4

Mesaj #9 » de DeeJay » 29 Mar 2013 20:36

maine se pare ca se va face public primul multiplayer gameplay video al jocului Battlefield 4, il asteptam cu interes!
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Battlefield 4

Mesaj #10 » de DeeJay » 31 Mar 2013 13:45

revin cu video multiplayer gameplay bf4
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani si 16 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks