Problema CS Complete

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Problema CS Complete

Mesaj #1 » de NoLimit » 23 Ian 2015 21:49

Am luat un CS Complet edition dar cica e restrictionat si nu am voie sa il bag decat in Ucraina Moldova Rusia maj tari foste sovietice :| ma poate ajuta cineva ?

Avatar utilizator

Re: Problema CS Complete

Mesaj #2 » de Maverick » 23 Ian 2015 22:28

Pune ca regiunea de Download unde esti tu ...
Imagine

Sa mor pentru tara zimi de ce sa fac asta ?
Cand tara asta moare inaintea mea !
Avatar utilizator

Re: Problema CS Complete

Mesaj #3 » de Eseth » 23 Ian 2015 23:54

Maverick scrie:Pune ca regiunea de Download unde esti tu ...

De unde dracu ati luat prostia asta si o tot repetati? Nu ati auzit de restrictii la jocuri pe Steam dupa regiune? Nu degeaba a introdus Valve aceste restrictii. Diferenta de pret la jocurile din zona CSI si cele din Europa/S.U.A. e foarte mare, la unele ajunge la 100%, ca sa nu se abuzeze de acest lucru s-au introdus aceste restrictii ca jocurile procurate dintr-o regiune unde preturile sunt considerabil mai mici decat in alte regiuni sa nu poata fi activate/instalate si ulterior jucate in regiunile unde pretul lor este mai mare. La moment absolut toate jocurile cumparate din Steam Store au restrictii dupa regiunea in care au fost procurate si nu se poate face nimic cu asta.

NoLimit (Re: Post 1), In cazul tau te-ar ajuta un VPN dintr-o tara din regiunea de provenienta a licentei la joc, insa nu-ti recomand categoric, risti sa-ti fie blocat contul din cauza asta pentru ca incalci Steam Subscriber Agreement. Banuiesc ca stai undeva in R. Moldova si IP-ul tau nu este detectat corect de sitemul de geolocatie folosit de Steam, in baza de date unele IP-uri de la unele ISP-uri din R. Moldova inscrise ca fiind din Romania care nu face parte din CSI.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Problema CS Complete

Mesaj #4 » de NoLimit » 24 Ian 2015 11:30

Eseth (Re: Post 3),
Da mersi dar am rezolvat ma ajutat un necunoscut de pe un forum in 5 minute mi la facut prin team viewer. Mersi oricum.
T/C
Avatar utilizator

Re: Problema CS Complete

Mesaj #5 » de DeeJay » 24 Ian 2015 12:26

NoLimit (Re: Post 4), pai daca ai rezolvat spune si cum ca sa vada si altii..

daca mai postati offtopic incep sa dau warn!
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Problema CS Complete

Mesaj #6 » de adytza94ardia » 06 Mar 2015 21:40

... explicami si mie cum ai scapat de chestia cu regiunea te rog mult
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 9 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks
cron